Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Торгівля з країнами світу
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Миколаївська обласна державна адміністрація
«Вважаємо, що сайт є зручним та інформаційно корисним для підприємств, які здійснюють зовнішню торгівлю, державних установ та інших користувачів»

Украинские нефтепродукты
Співробітництво України з Світовою організацією торгівлі  
Параметри: Економічне співробітництво

 

Співробітництво України з Світовою організацією торгівлі
 
Україна розглядає членство в СОТ як системний фактор подальшого розвитку національної економіки, лібералізації зовнішньої торгівлі і створення передбачуваного прозорого середовища для залучення іноземних інвестицій.
 
Багатосторонню міжнародну торговельну систему, у центрі якої знаходиться СОТ, у широкому розумінні можна визначити як сукупність міжнародних правил, яких мають дотримуватися країни в торговельних відносинах між собою. Правила ці спрямовані на всебічне сприяння відкритій і ліберальній торгівлі. СОТ служить як форумом для переговорів, так і арбітром у врегулюванні торговельних суперечок між країнами-членами.
 
За понад 60 років існування система ГАТТ/СОТ довела свою ефективність і досягла значного прогресу в лібералізації міжнародної торгівлі шляхом низки міжнародних переговорів, відомих за назвою раунди багатосторонніх торговельних переговорів. Передостанній восьмий, або Уругвайський раунд переговорів завершився в 1994році підписанням Марракеської угоди про заснування СОТ. Нині триває дев’ятий, так званий “раунд розвитку “.
 
СОТ сьогодні − це 153 країни світу, понад 95 % обсягу світової торгівлі, понад 90 % світового ВВП і понад 85 % населення світу. Майже тридцять держав мають у СОТ статус спостерігача і знаходяться на різних етапах процесу вступу. З країн СНД до СОТ увійшли Вірменія, Грузія, Киргизія, Молдова і Україна.
 
Крім того, декілька міжнародних організацій, таких як ООН, МВФ, МБРР та ін. мають статус спостерігачів в окремих структурах СОТ.
 
Сфера діяльності СОТ визначається угодами та іншими правовими документами. Найважливішими функціями СОТ є:
 •  контроль за виконанням угод і домовленостей;
 • проведення багатосторонніх торгових переговорів і консультацій між зацікавленими країнами − членами;
 • урегулювання торговельних суперечок;
 • огляд національної торговельної політики країн − членів;
 • технічне сприяння державам, що розвиваються, з питань, які належать до компетенції СОТ;
 • співробітництво з міжнародними спеціалізованими організаціями.
Процес приєднання України до системи ГАТТ/СОТ почався 30.11.1993, коли до Секретаріату ГАТТ було направлено офіційну заяву Уряду про намір країни приєднатися до ГАТТ.
5 лютого 2008 року на засіданні Генеральної Ради СОТ було підписано Протокол про вступ України до СОТ. Відповідно до типової процедури приєднання до СОТ після засідання Генеральної Ради Протокол про вступ України до СОТ з додатками підлягав ратифікації Верховною Радою України.
10 квітня 2008 року Верховна Рада України прийняла Закон України “Про ратифікацію Протоколу про вступ України до Світової організації торгівлі”. Таке рішення підтримали 411 народних депутатів.
 
16 квітня МЗС офіційно нотою повідомив Генерального директора СОТ стосовно завершення внутрішньодержавних процедур набуття членства в СОТ. Таким чином, через 30 днів, 16 травня 2008 року Україна набула членства у Світовій організації торгівлі.
 
Вступ до СОТ означає для України:
 • інтеграцію до міжнародної ринкової економіки, створення правових засад для стабільного і передбачуваного ведення бізнесу і міжнародної торгівлі;
 • доступ до міжнародного механізму врегулювання торговельних суперечок;
 • створення сприятливого клімату для іноземних інвестицій;
 • більш широкий вибір товарів і послуг;
 • отримання Україною статусу повноправного учасника міжнародної торгівлі, що збільшить її можливості брати участь у регіональних союзах і об’єднаннях.
  
1. Основні напрямки подальшої роботи в умовах членства України в СОТ
У рамках реформування торговельного режиму з метою подальшого приведення його у відповідність до норм та принципів СОТ держава спрямовуватиме свої зусилля на:
 
·          запровадження чіткої, взаємної й ефективної співпраці між урядом України та СОТ;
·          забезпечення співробітництва з відповідними комітетами СОТ, участь в двосторонніх та багатосторонніх переговорах у рамках СОТ;
·          забезпечення виконання зобов’язань України, взятих в рамках вступу до СОТ;
·          ефективне застосовування системи моніторингу для забезпечення відповідності правилам СОТ з метою запобігання можливим суперечкам з країнами − членами СОТ;
·          реалізацію заходів, спрямованих на інформування громадськості та підтримку бізнесу у використанні системи переваг від членства в СОТ;
·          сприяння українським експортерам у покращенні інформованості щодо доступу на ринки країн членів СОТ.
 
З метою забезпечення виконання зобов’язань України, взятих у рамках вступу до СОТ, та запровадження чіткого, взаємного та ефективного співробітництва між урядом України та СОТ було створено делегацію України для участі в переговорах у рамках Світової організації торгівлі (Указ Президента України від 26.08.2008 № 767/2008).
 
 
2. Інформація щодо стану приведення законодавства України у відповідність із зобов’язаннями, узятими при вступі до СОТ
 
З метою приведення законодавства України у відповідність із зобов’язаннями, узятими державою у рамках вступу до СОТ, і положеннями угод цієї організації Верховною Радою України протягом 2008-09 рр. було прийнято 7 Законів України, розроблених Кабінетом Міністрів України. Крім цього, положення розробленого Урядом законопроекту “Про внесення змін до деяких законів України щодо оподаткування сільськогосподарських товаровиробників”, які передбачали збереження дозволеної угодами СОТ непрямої підтримки аграріїв в умовах членства в Світовій організації торгівлі, були повністю враховані у Законі України “Про першочергові заходи щодо запобігання негативним наслідкам фінансової кризи та про внесення змін до деяких законодавчих актів України” від 31.10.2008 №639-VI.
 
На сьогодні у Верховній Раді України готуються до розгляду 6 розроблених Кабінетом Міністрів України законопроектів, що мають на меті подальшу гармонізацію законодавства України відповідно до зобов’язань, узятих державою у рамках вступу до СОТ.
 
З метою забезпечення належної імплементації зобов’язань, які містяться у Протоколі про вступ України до СОТ, та положень угод СОТКабінетом Міністрів України прийнято розпорядження від 30.10.2008 №1381-р “Про затвердження плану заходів щодо адаптації української економіки до вимог СОТ” та від 17.12.2008 №1570-р “Про затвердження плану першочергових заходів щодо виконання зобов’язань України в рамках членства у Світовій організації торгівлі”.
 
Зазначені урядові документи передбачають розробку та прийняття низки нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України та інших центральних органів виконавчої влади у різних сферах, які б забезпечили ефективне дотримання Україною зобов’язань, узятих в рамках вступу до СОТ, та положень відповідних угод СОТ.
 
 
3. Інформація щодо стану двосторонніх переговорів з країнами, які вступають до СОТ
 
Набуття членства в СОТ дало змогу нашій державі не тільки стати повноцінним гравцем на світовому ринку, а й взяти участь у формуванні якісно нових параметрів світової торгівлі на найближчі роки.
 
Для забезпечення реалізації своїх поточних і стратегічних торговельно-економічних інтересів, формування режиму найбільшого сприяння для товарів і послуг на зовнішні ринки Україна, у травні 2008 року, приєдналась до робочих груп таких країн: Азербайджан, Алжир, Андорра, Афганістан, Багамські Острови, Білорусь, Боснія та Герцеговина, Бутан, Вануату, Ємен, Іран, Ірак, Казахстан, Коморські Острови, Лаос, Ліберія, Ліван, Лівія, Сан-Томе і Принсіпі, Самоа, Сейшельські Острови, Сербія, Судан, Таджикистан, Чорногорія, Російська Федерація, Узбекистан, Екваторіальна Гвінея, Ефіопія.
 
Делегацією України сконцентровано зусилля на опрацюванні документів країн, які активно ведуть переговори про вступ до СОТ.
 
 
4. Проведення переговорів у рамках раунду Доха – Розвиток
 
На Четвертій конференції міністрів у м. Доха (Катар) в листопаді 2001 року уряди країн − членів СОТ вирішили розпочати новий раунд переговорів.
 
Основними напрямками в рамках переговорів СОТ раунду „Доха – Розвиток” на сьогоднішній день є наступні:сільське господарство, доступ до ринку несільськогосподарської продукції, торгівля послугами, сприяння торгівлі, торгівля бавовною, правила торгівлі.
 
Найбільш проблемними секторами у переговорному процесі залишаються сільське господарство та доступ до ринку несільськогосподарської продукції, останні редакції проектів домовленостей яких було розповсюджено 19 травня 2008 року. 
 
Україна приєдналась до групи країн, які нещодавно набули членства в СОТ (RAMs), до складу якої входять Албанія, Вірменія, Македонія, Киргизька Республіка, Молдова, Саудівська Аравія, Тонга, В’єтнам. Членство України у групі дозволяє захистити незмінність зобов’язань, що містяться у Протоколі про вступ України до СОТ та додатках до нього.
 
Стратегічна мета переговорів делегації України – приєднання до Єдиної домовленості раунду Доха – Розвиток із зобов’язаннями, узгодженими Українською стороною у рамках переговорного процесу про вступ до СОТ.

 

Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Індонезія Ірак Іран Ісландія Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кіпр Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Мальта Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Пакистан ПАР Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
IT та телекомунікації PR та реклама Будівництво Валюта Вироби з чорних та інших некоштовних металів Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку Зв'язок ЗЕД Інвестиції Інформаційно-аналітичні послуги Інше машинобудування Інші послуги Каміння, скло, кераміка Консалтингові послуги Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Мінеральна сировина Населення Національна символіка Нетарифне регулювання Святкові дні Страхування Товари агропромислового комплексу Товари деревообробної промисловості Товари кольорової металургії Товари легкої промисловості Товари фармацевтичної промисловості Товари хімічної промисловості Товари целюлозно-паперової промисловості та друкована продукція Товари чорної металургії Точне машинобудування Транспорт Транспортне машинобудування Транспортно-експедиційні послуги Туризм Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Крамниця-А
Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки