Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Торгівля з країнами світу
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Міністерство регіонального розвитку та будівництва України
«Структура і функціональні можливості Інтернет-порталу державної підтримки українського експорту різнобічні і багатогранні та в майбутньому даний портал надасть всебічну підтримку просуванню українських товарів на зовнішніх ринках»

Украинские нефтепродукты
2012 – 3 міс. Соціально-економічне становище Італії  
Параметри: Довідкова інформація, Економічні новини

Русскоязычный заголовок: 2012 – 3 мес. Социально-экономическое состояние Италии

 

2012 – 3 міс. Соціально-економічне становище Італії

 

Пріоритетним напрямком діяльності італійського уряду залишається пошук шляхів та механізмів, спрямованих на мінімізацію негативного впливу кризових явищ на італійську економіку. Серед основних завдань італійського уряду впродовж звітного періоду було забезпечення стабільного розвитку економіки країни на середньо - та довгостроковий період, відновлення Італії в якості країни з сильною та розвинутою економікою; головна увага зосереджувалась на реалізації низки структурних реформ, які передбачають, зокрема, оздоровлення державних фінансів, зміни у податковій політиці держави, реалізація енергетичних програм з метою диверсифікації джерел енергії, підтримка та стимулювання малих та середніх підприємств щодо виходу на зовнішні ринки, залучення інвестицій у розвиток інфраструктури, в тому числі в контексті проведення у Мілані всесвітньої виставки ЕКСПО-2015.

 

У серпні 2011 року Рада міністрів Італії на своєму позачерговому засіданні одноголосно схвалила урядовий декрет, що передбачає вжиття комплексу заходів, спрямованих на подолання фінансово-економічної кризи, у якій опинилась економіка Італійської Республіки. Декрет, зокрема, передбачає суттєві скорочення державних витрат і одночасно збільшення рівня податків і зборів за окремими категоріями працюючих, а також зменшення «витрат на політику».

 

У вересні 2011р. Палата депутатів Італійської Республіки підтримала такий урядовий проект щодо антикризових заходів, а Президент Італії Дж.Наполітано його підписав і, таким чином,  він набув силу Закону. 

 

12 листопада 2011р. С.Берлусконі пішов у відставку з посади Голови Ради міністрів Італії. 14 листопада Президент Італії призначив новим Прем’єр-міністром Італії Маріо Монті.

 

6 грудня 2011р. італійський прем’єр Маріо Монті представив в італійському парламенті пакет антикризових заходів уряду на період 2011-2014 рр., який спостерігачі вже назвали «Законом збереження Італії».

 

Нові антикризові заходи передбачають термінове проведення пенсійної реформи, боротьбу з ухиленням від сплати податків, перегляд податкової політики, інше. Заходи уряду передбачають скорочення видатків державного бюджету на близько 30 млрд.євро. Так, зокрема, серед основних заходів варто виділити:

 • підвищення віку для виходу на пенсію для чоловіків з 2012 року до 66 років; для жінок з 2012 року до 62 років, а з 2018 року  до 66 років. Окрім цього, з 2012 року для всіх категорій працюючих запроваджується контрибутивна пенсійна система.
 • збільшення ставки ПДВ до 23% з 01 жовтня 2012 року, зростання ставки ПДВ на 0,5% з 01 січня 2014 року. За розрахунками фахівців таке збільшення  принесе додаткові 8,4 млрд.євро надходжень до державної казни;
 • повернення податку на «перше житло» ICI (скасований свого часу урядом С.Берлусконі для заохочення придбання нерухомості молодими сім’ями та сім’ями з низьким рівнем доходів);
 • введення нового муніципального податку на нерухомість IMU.  Фахівці передбачають отримання надходжень до державного бюджету  від цього податку в розмірі 3,5 млрд.євро;
 • збільшення розміру т.зв. автомобільного податку; встановлена сплата додаткових 20євро/кВт для власників автомобілів потужністю більше ніж 150 кВт., підвищення розміру податку на приватні моторні човни та літаки;
 • збільшення розміру акцизних зборів на пальне на 10 і 12 євроцентів/літр відповідно на бензин і дизельне пальне; в тому числі +1 цент/літр регіонального податку, який буде спрямовано на розвиток місцевого громадського транспорту;
 • посилення контрою за діяльністю банків, запровадження більш суворого режиму контролю та відстеження обігу коштів з метою посилення боротьби з ухиленням від сплати податків;
 • встановлення максимального розміру розрахунків готівкою не більше ніж 1000 євро;
 • запровадження податку на комунальні послуги RES. Від введення податку очікуються надходження  в розмірі 2,6 млрд.євро;
 • приватизація державної нерухомої власності;
 • більш активне залучення приватного капіталу для реалізації державного будівництва і національних проектів.

 

За підрахунками фахівців, загальна сума зменшення видатків державного бюджету разом із антикризовими заходами уряду С.Берлусконі, затверджених влітку на восени цього року, складе 161,1 млрд.євро. Додатковий фінансовий тягар на італійські сім’ї складе 1600 євро на рік.

 

22 березня 2012р. Палата депутатів національного парламенту Італії прийняла запропонований урядом Маріо Монті пакет "структурних реформ", спрямованих на підвищення конкурентоспроможності економіки країни. Основний наголос у прийнятому депутатами документі зроблений на підвищення конкуренції та лібералізацію різних областей економіки, яка торкнеться практично всіх громадян країни. Зокрема, зміни відбудуться у фармацевтичній галузі, страхуванні, торгівлі, банківському секторі, а також торкнуться нотаріусів, таксистів і навіть церкви, яка буде позбавлена  своїх податкових пільг. В даний час церква в Італії звільнена від сплати податків на нерухомість не тільки на об'єкти релігійного призначення, але також і на ті, які частково використовувалися в комерційних цілях. Тепер ці привілеї будуть скасовані.

 

Прийнятий пакет заходів регулює також питання про відділення оператора газотранспортної мережі Snam Rete Gas від провідної енергетичної групи Італії Eni, яка володіє більш ніж 50-відсотковою часткою в Snam, що є в свою чергу найбільшою газорозподільною компанією країни. Згідно з текстом прийнятого документа, до кінця травня Рада міністрів повинна буде прийняти спеціальний декрет, в якому будуть прописані чіткі "критерії та умови" поділу цих двох компаній, який має відбутися до вересня 2013 року.

23 березня 2012р. незважаючи на те, що одна з найбільших і впливових профспілок Італії - Загальна італійська конфедерація праці - виступає проти зміни трудового законодавства країни, Рада міністрів Італії затвердила законопроект щодо реформування ринку праці. Зокрема, передбачається, що реформа здатна зробити свій внесок у створення і зростання якісних робочих місць, стимулювати розвиток і конкурентоспроможність підприємств, а також захищати працевлаштування громадян.

 

Основним пунктом законопроекту стала зміна 18 статті Трудового кодексу, яка ускладнює процес звільнення працівника. У відповідності з новими нормами, на так звану «реінтеграцію» (повернення на своє робоче місце) в майбутньому зможуть розраховувати лише ті особи, які були звільнені через расові, статеві чи будь-які інші дискримінації. В інших випадках, в тому числі і коли співробітник виявився без роботи з економічних причин, роботодавця можна зобов'язати лише до сплати компенсації. Для остаточного затвердження законопроект повинен ще пройти голосування в парламенті.

 

За  даними Національного інституту статистики Італії (ISTAT) в першому кварталі 2012 року ВВП Італії становив 351 829 млн. євро, що на 0,8% менше, ніж у ІV кварталі 2011року, та 1,3% менше ніж у І кВ. 2011 р.

 

Протягом першого кварталу 2012 року, у порівнянні з IV кварталом 2011 року, відбулось зниження індексу промислового виробництва Італії на 2,1%, відносно до І кварталу 2011 року зниження склало -5,8%. Найсуттєвіші скорочення, у порівнянні до січня-березня попереднього року,  зафіксовані у наступних галузях: деревообробна та паперова промисловість (-10,9%); виробництво електричних та неелектричних побутових приладів (-10,6%), виробництво одягу та текстилю (-9,8%), виробництво коксу та нафтопродуктів (-6,7%).

 

Зростання промислового виробництва протягом січня-березня 2012 року спостерігалося лише у галузі гірничодобувної промисловості (+4,6%).

 

Впродовж І кварталу 2012 року, відносно до аналогічного періоду 2011 року, відбулось зростання загального індексу цін на виробництво промислових товарів на 3,0%. При цьому, індекс цін промислового виробництва на внутрішньому ринку зріс на 3,2%;  для товарів, що продаються на зовнішньому ринку, зростання склало +2,5% (+1,9% - для країн єврозони, +2,9% - для країн, що не входять в єврозону).

 

Найбільше зростання індексу цін на виробництво промислових товарів у березні 2012р. зафіксовано у секторі виробництва коксу та нафтопродуктів (+13,0% на внутрішньому ринку та +21,2% на зовнішньому).

 

Відповідно до останніх статистичних даних, опублікованих ISTAT, зростання індексу споживчих цін в березні 2012 року склало  +0,5% відносно показника у лютому ц.р., та +3,3% у порівнянні з березнем 2011 року. Інфляція у 2012 року становить 2,3%.

 

Найбільш значні зростання індексів споживчих цін в березні 2012 року, у порівнянні з аналогічним періодом 2011 року, були зафіксовані у сфері транспорту (+8%), комунальних послуг (+7%).

 

За останніми даними Національного інституту статистики Італії, рівень безробіття у березні 2012 року склав у середньому по країні 9,8%. У порівнянні з  березнем  2011 року відбулось зростання на 1,7%.

 

В першому кварталі 2012 року в Італії середнє зростання заробітної плати склало 1,3%, у порівнянні з аналогічним періодом попереднього року.

 

Відповідно до останніх даних Національного інституту статистики Італії впродовж першого кварталу 2012 року основними торговельними партнерами Італії були: Німеччина, Франція, США, Швейцарія, Іспанія, Велика Британія.

 

Протягом січня-березня 2012 року товарообіг Італії з країнами світу становив 193,681 млрд. євро, при цьому обсяги експорту становили 95,132 млрд. євро, що на 5,5% більше показника попереднього року, а імпорту – 98,549 млрд. євро, що менше відповідного показника 2011 року на 4,6%.

 

Товарообіг Італії з країнами ЄС у січні-березні 2012 року становив 105,023 млрд. євро, при цьому обсяги експорту становили 53,877 млрд. євро, що більше показника аналогічного періоду 2011 року на 2,3%, а імпорту – 51,146 млрд. євро, що менше відповідного показника 2011 року на 6,7%.

 

У першому кварталі 2012 року сальдо торговельного балансу для Італії є негативним і складає -3,418 млрд. євро, що значно менше показника аналогічного періоду 2011 року, який складав  близько -14,1 млрд. євро.

 

Протягом звітного періоду суттєві збільшення італійського експорту спостерігалось з наступними країнами: Україна – на 28,5%, Швейцарія – на 25,6%, Японія – на 15,7%, Велика Британія – на 10,5%, Росія – на 7,6%.

 
Що стосується італійського імпорту, то у першому кварталі 2012 року, у порівнянні з відповідним періодом 2011 року, відбулось зменшення обсягів майже з усіма країнами світу, а саме найсуттєвіші: Україна – на 25%, Китай – на 33,3%, Японія – на 31,5%, Німеччина – на 17,1%, Іспанія -   на 12,6%, Велика Британія – на 12,1%. Збільшення італійського імпорту відбулось до Росії - +13,6%.
Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Ірак Іран Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кіпр Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ ООН Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
IT та телекомунікації PR та реклама Будівництво Валюта Вироби з чорних та інших некоштовних металів Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку Зв'язок ЗЕД Інвестиції Інформаційно-аналітичні послуги Інше машинобудування Інші послуги Каміння, скло, кераміка Консалтингові послуги Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Мінеральна сировина Населення Національна символіка Нетарифне регулювання Святкові дні Страхування Товари агропромислового комплексу Товари деревообробної промисловості Товари кольорової металургії Товари легкої промисловості Товари фармацевтичної промисловості Товари хімічної промисловості Товари целюлозно-паперової промисловості та друкована продукція Товари чорної металургії Точне машинобудування Транспорт Транспортне машинобудування Транспортно-експедиційні послуги Туризм Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки