Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Торгівля з країнами світу
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
УКРАВТОПРОМ, Асоціація автовиробників України
«Асоціація підтримує створення порталу вітчизняних експортерів у мережі Інтернет, що безумовно буде сприяти поширенню конкурентоспроможної продукції українського виробництва на міжнародній арені»

Украинские нефтепродукты
Торговельні відносини Італії з Україною (2009 р.)  
Параметри: ЗЕД, Економічне співробітництво

Русскоязычный заголовок: Торговые отношения Италии с Украиной (2009 г.)

Торговельні  відносини Італії з Україною (2009 р.)


За даними ISTAT, протягом січня-грудня 2009р. найбільшу питому вагу в структурі українського експорту до Італії складали: чорні метали; енергетичні матеріали, нафта та нафтопродукти; насіння сільськогосподарських культур; жири та олії тваринного чи рослинного походження. У січні-грудні 2009р. доля зазначених товарів у загальному українському експорті становила 68,4%.

У нижчезазначеній таблиці наведено товарну структуру українського експорту протягом січня-грудня 2009 року, за останніми даними ISTAT, з питомою вагою груп товарів близько 4% від загального експорту:

Групи товарів що мають
значну питому вагу
Питома вага у загальному
українському експорті за
січень-грудень 2009 року, %
                                      Український експорт                 
 
1.                   Чорні метали (залізо, чавун та сталь)
51,9 %
2.                   Енергетичні матеріали, нафта та продукти її перегонки; бітумінозні речовини; воски мінеральні
6,2 %
 
3.                   Насіння сільськогосподарських культур
5,7%
4.                   Жири та олія тваринного чи рослинного походження
4,6%

 
Аналізуючи стан італійського ринку за період січень-грудень 2009 року, слід зазначити, що у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, відбулось значне скорочення загального італійського імпорту (-23,0%) та експорту (-21,4%) з усіма країнами світу. За цей період найбільш суттєві скорочення експортних показників були зафіксовані з традиційними торговельними партнерами Італії – країнами ЄС.

У торговельних відносинах з Україною італійський експорт скоротився на 49,5%, а імпорт – на 56,5%.

Доцільно зазначити, що в період листопад 2009р. – січень 2010р. по відношенню до аналогічного періоду попередніх років в Італії обсяги промислового виробництва не змінилися. Разом з тим, у січні 2010 року, по відношенню до попереднього місяця відбулося збільшення обсягів промислового виробництва на 2,6%, що дає підстави сподіватися на відновлення попиту на внутрішньому ринку та можливе нарощування експортних поставок з України, насамперед металопродукції.  

Протягом періоду листопад 2009р. – січень 2010р. по відношенню до трьох попередніх місяців, найбільше скорочення обсягів промислового виробництва було зареєстровано у наступних секторах: виробництво коксу на нафтопродуктів – 4,0%, виробництво металопродукції – 1,3%; виробництво продукції з дерева та паперу – на 1,9%, виробництво транспортних засобів – 0,7%. Варто зазначити, що протягом зазначеного по періоду відбулося суттєве уповільнення спаду промислового виробництва, що дає підстави сподіватися на збільшення товарообігу Італії з країнами світу.

На основі останніх опублікованих даних за період січень-грудень 2009 року та аналізу експортно-імпортних операцій між Україною та Італією визначення товарів, які мають питому вагу близько 4% від загального українського експорту до Італії, найбільший інтерес для представників ділових кіл України, з точки зору подальшого розвитку торговельно-економічного співробітництва, становлять наступні ринки Італії:

Ринок металопродукції

Слід зазначити, що за результатами січня-грудня 2009 року, за обсягами експорту чорних металів до Італії Україна займає п’яте місце, поступаючись Німеччині, Франції, Росії та Австрії. 
 
Аграрний ринок
 
Доцільно відзначити, що за За період січень-грудень 2009 року Італія імпортувала з України третину з усього обсягу імпортованої соняшникової олії (1512) – 32,4% (49 млн. євро) та за обсягами імпорту цієї продукції Україна знаходиться на першому місці (друге місце займає Росія - 46 млн. євро).
 
Енергетичний ринок

Енергетичний ринок Італії, з точки зору подальшого розвитку торговельно-економічного співробітництва між Україною та Італією залишається одним з важливих та перспективних.

 

 

 

Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Індонезія Ірак Іран Ісландія Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кіпр Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Мальта Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Пакистан ПАР Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
IT та телекомунікації PR та реклама Будівництво Валюта Вироби з чорних та інших некоштовних металів Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку Зв'язок ЗЕД Інвестиції Інформаційно-аналітичні послуги Інше машинобудування Інші послуги Каміння, скло, кераміка Консалтингові послуги Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Мінеральна сировина Населення Національна символіка Нетарифне регулювання Святкові дні Страхування Товари агропромислового комплексу Товари деревообробної промисловості Товари кольорової металургії Товари легкої промисловості Товари фармацевтичної промисловості Товари хімічної промисловості Товари целюлозно-паперової промисловості та друкована продукція Товари чорної металургії Точне машинобудування Транспорт Транспортне машинобудування Транспортно-експедиційні послуги Туризм Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Крамниця-А
Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки