Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Японія
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
УКРАВТОПРОМ, Асоціація автовиробників України
«Асоціація підтримує створення порталу вітчизняних експортерів у мережі Інтернет, що безумовно буде сприяти поширенню конкурентоспроможної продукції українського виробництва на міжнародній арені»

Украинские нефтепродукты
Стратегія Японії щодо іноземного інвестування для гарантованого забезпечення продовольством (серпень 2009 р.)  
Параметри: Інвестиції, ЗЕД, Економічне співробітництво, Товари агропромислового комплексу

 Стратегія Японії щодо іноземного інвестування для гарантованого забезпечення продовольством (серпень 2009 р.)


Японія є одним з найбільших світових імпортерів сільськогосподарської продукції, щорічний імпорт якої складає приблизно 50 млрд.дол.США. Приблизно 60% продуктів харчування, які споживаються у країні, імпортуються.

Протягом останніх років через загострення проблеми виснаження земельних і водних ресурсів та нестачі продовольства у країнах, що розвиваються, у світі спостерігається тенденція зростання попиту і відповідно цін на сільськогосподарську продукцію.

У контексті вирішення світової проблеми із нестачею продовольства, Урядом Японії було прийняте рішення вжити необхідні заходи для стабілізації ринку продуктів харчування та забезпечення власних потреб внутрішнього ринку на перспективу. 

Починаючи з квітня ц.р. Міністерства та відомства Японії, зокрема Міністерство сільського господарство, лісництва та рибальства (МАФФ), Міністерство закордонних справ, Міністерство фінансів, Міністерство економіки, торгівлі та промисловості (МЕТІ), Японська агенція міжнародного співробітництва (ДЖАЙКА), Японський банк міжнародного співробітництва (ЯБМС), Японська організація зовнішньої торгівлі (ДЖЕТРО), Японська організація із страхування експорту (НЕКСІ) проводили роботу по розробці Концепції „Щодо іноземного інвестування для гарантованого забезпечення Японії продовольством”.  З цього приводу у МЗС Японії було проведено п’ять спільних робочих нарад та 20 серпня ц.р. розроблено основні засади зазначеної Концепції, яка передбачає реалізацію затверджених проектів через японські торговельні доми та великі підприємства із залученням державних фінансових ресурсів.

Уряд поставив на меті вивчення місцевих особливостей сільського господарства в окремих країнах Центральної та Південної Америки, Середньої Азії та Східної Європи для підготовки умов передачі найновіших аграрних технологій з метою підвищення виробництва сільгосппродукції та збільшення частки експорту в Японію.

Зважаючи на різницю в регулюванні експорту харчових продуктів в різних країнах, компаніям-інвесторам та інвестиційним фондам доручено вивчити умови іноземного інвестування у сільськогосподарський сектор, зокрема законодавство з  покупки та лізингу земельних наділів для виробництва сільгосппродукції та біопалива, податкову систему тощо, і за результатами досліджень розробити сприйнятливі для обох сторін рекомендації із покращення інвестиційного клімату у країнах реципієнтах.

Міністерствам та відомствам було доручено вжити необхідні заходи для підтримки японських інвесторів та спільної розробки стратегії зменшення інвестиційних ризиків у країнах реципієнтах. Зокрема, планується широко використовувати можливості програми ОДР для надання фінансової допомоги країнам для модернізації виробничих потужностей, інфраструктури, професійної підготовки кадрів тощо. Передбачається також додаткове виділення кредитів ЯБМС для реалізації проектів спорудження необхідних іригаційних споруд, транспортних магістралей, будівництво портів, терміналів, переробних заводів тощо. Для страхування  проектів будуть задіяні ресурси НЕКСІ.

Окрім цього, ДЖАЙКА відповідатиме за технічне супроводження проектів, проведення досліджень та відправлення спеціалістів з метою покращення якості продукції, розробки необхідних хімікатів для боротьби із шкідливими комахами і хворобами рослин, очищення води та передачі інших технологій.

Концепція визначає, що стратегічно важливими для Японії є імпортні поставки соєвих бобів, кукурудзи та інших зернових культур, у вирощування яких і рекомендується інвестувати японським компаніям.

Великий масштаб проектів передбачає значні обсяги японських інвестицій закордон, тому створення сприятливих умов інвестування у країнах реципієнтах – є однією з головних завдань Уряду Японії. У цьому контексті, передбачається підписати низку двосторонніх інвестиційний угод для гарантування безпечності та прозорості інвестиційної діяльності для японських компаній.

 На даному етапі впровадження Концепції МЗС та МАФФ Японії приймають пропозиції від корпорацій, які зацікавленні в інвестуванні у аграрний бізнес закордоном, стосовно перспективних агропроектів та необхідної підтримки з боку Уряду для їх реалізації. Після вивчення та узагальнення всіх пропозицій міністерства мають розробити та запропонувати більш конкретизовану стратегію підтримки іноземного інвестування у сільське господарство з переліком необхідних заходів та суми фінансової допомоги.

***
Реалізація зазначеної Концепції японського Уряду, яка передбачає  інвестування у сільське господарство за кордоном із залученням державних фінансових ресурсів для підтримки японських компаній у вигляді кредитів залініями ОДР та ЯБМС, може мати позитивні наслідки для розвитку аграрного сектору України.
Зважаючи на підвищення зацікавленості японських компаній, особливо після візиту Прем’єр-міністра України Ю.В.Тимошенко у Японію 25-26 березня, у започаткуванні спільних проектів по вирощуванню та імпорту зернових і соєвих бобів, будівництві зернових терміналів тощо, Україна має великі шанси потрапити до списку країн-реципієнтів японських інвестицій у рамках зазначеної Концепції.

На сьогодні уже ведеться робота з найбільшими торговельними домами, зокрема «Іточу», «Марубені», «Міцуї» та ін. щодо можливостей інвестування у аграрний сектор України. Також, готуються візити представників японських медіа та дослідницьких інститутів, зокрема, національного каналу NHK та Інституту банку аграрних кооперативів «Норінчукін» в Україну, що сприятиме розповсюдженню інформації про аграрні можливості України серед японських компаній.

 
 
 
Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Індонезія Ірак Іран Ісландія Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кіпр Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Мальта Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Пакистан ПАР Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
Валюта Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку ЗЕД Інвестиції Інше машинобудування Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Населення Національна символіка Нетарифне регулювання Святкові дні Товари агропромислового комплексу Транспорт Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки