Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Литва
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
ЕНЕРНОАТОМ, Національна атомна енергогенеруюча компанія
«Інтернет-портал створений на досить високому технічному рівні і містить багато корисної інформації»

Украинские нефтепродукты
2014 – 12 міс. Інвестиційне співробітництво між Україною та Литвою  
Параметри: Інвестиції

2014 – 12 міс. Інвестиційне співробітництво між Україною та Литвою

За даними Держстатслужби України, обсяги литовських інвестицій в економіку України на початку 2014 р. становили 346,5 млн. дол. США, на кінець 2014 р. – 188,8  млн. дол. США. Падіння обсягу литовських інвестицій у 2014 р. пов’язано з економічною ситуацією в Україні та є загальною тенденцією.  Зокрема, за даними Держстату України, загальне падіння обсягу іноземних інвестицій в Україну склало 13,6 млн. дол. США, з них 12,2  млн. дол. США за рахунок курсової різниці.

Більшість литовських інвестицій (133,9 млн. дол. США, або 71%) вкладено у сферу оптової та роздрібної торгівлі. Обсяг литовських інвестицій у промислові галузі становить 16,0 млн. дол. США (8,5% загального обсягу), у сферу інформації та телекомунікації – 15,4 млн. дол. США (8,1%), будівництво – 9,80 млн. дол. США (5,2%). 

Аналіз українських статистичних даних щодо динаміки надходжень інвестицій з Литви свідчить, що найбільші обсяги надійшли в Україну у 2003, 2005-2008 рр., а особливий сплеск відбувся у 2012 році. У 2010 році спостерігався незначний відтік інвестицій (-3 млн. дол. США), що пов’язано з негативним впливом світової фінансово-економічної кризи на економіку обох країн.

Водночас дані Департаменту статистики Уряду Литви щодо литовських інвестицій в економіку України суттєво відрізняються від даних української статистики. Згідно з цими даними, основний притік литовських інвестицій відбувся у 2005, 2007 та 2009 рр., а у 2010-2014 рр. відбулося скорочення інвестицій. При цьому дані литовської статистики за 2005-2011 рр. значно вищі за аналогічні дані Держстату України, а за 2012-2014 рр. – суттєво нижчі. За литовськими даними, скорочення обсягу інвестицій у 2014 р. значно менше і становить лише 14,3 млн.дол.США.
 

Динаміка надходжень литовських інвестицій в економіку України (млн. дол. США)

за даними Державної статистичної служби України

Динаміка надходжень литовських інвестицій в економіку України (млн. дол. США)

за даними Департаменту статистики Уряду Литви

У рамках реалізації інвестиційних проектів на території України працює близько 300 підприємств з литовським капіталом. Основними литовськими інвесторами в Україні є: ЗАТ "БТ Інвест" (житлове будівництво і розвиток торгівельної мережі «Новус»), ЗАТ "Арві" (виробництво та продаж міндобрив), АТ "Вакару мядєнос групє" (виробництво заготовок для меблів), ЗАТ "Ханнер" (офісне та житлове будівництво), ЗАТ "Калвіс" (виробництво опалювальних котлів).

У 2014 р. розпочато співпрацю української компанії ТОВ «У-Інформ» з литовською компанією «Трайденіс» щодо реалізації низки проектів з розведення риби у південних регіонах України, біологічної очистки води у сільськогосподарських районах Київській області. Компанією «Трайденіс» опрацьовується також можливість будівництва в Україні заводу з виробництва обладнання для водоочисних станцій.

За даними Держстату України, станом на 31.12.2014 прямі інвестиції з України в економіку Литви залучалися до галузей промисловості; діяльності у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування, але інформація щодо їх обсягу є  конфіденційною згідно із Законом України “Про державну статистику ”. Станом на 01.01.2010 р. (останні оприлюднені дані) загальний обсяг прямих інвестицій з України в Литву становив 3,9 млн. дол. США.

За даними Департаменту статистики Уряду ЛР, обсяги українських інвестицій в економіку Литви на початок 2014 року становили 7,02 млн. євро (близько 9,3 млн. дол. США).

Дані статистичних органів України та Литви не відображають реальний рівень інвестиційної діяльності українських підприємств в Литві. Найбільш показовим прикладом комерційного успіху українських компаній в Литві є придбання корпорацією «Рошен» у 2006 р. литовського підприємства «Клайпєдос кондитерія», яка на даний час під брендом «Рошен» займається виробництвом та продажем кондитерських виробів.

Також успішно працює у Клайпедській ВЕЗ по виготовленню хімічної продукції компанія «Неогруп», яка заснована українською групою «Приват» з використанням своїх представництв на Кіпрі.

У м. Каунас успішно реалізовано проект з виробництва унікального продукту «Йодіс», який винайшов український академік В.Мельниченко. Продукція підприємства використовується у харчовій промисловості та експортується у країни ЄС.

Наразі опрацьовується можливість реалізації низки інших інвестиційних проектів в Литві за участю українських підприємств.

Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Ірак Іран Ісландія Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кіпр Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Мальта Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
Валюта Вироби з чорних та інших некоштовних металів Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку ЗЕД Інвестиції Інше машинобудування Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Населення Нетарифне регулювання Товари агропромислового комплексу Товари деревообробної промисловості Точне машинобудування Транспорт Транспортно-експедиційні послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Крамниця-А
Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки