Русскоязычный заголовок: 2011 – 12 мес. Инвестиционное сотрудничество между Украиной и Малайзией
2011 – 12 міс. ІнвестицІйне співробітництво між Україною та Малайзією
Незважаючи на те, що прямі іноземні інвестиції з Малайзії в Україну та з України в Малайзію на сьогодні відсутні, Малайзія залишається перспективною країною у цій сфері, оскільки є одною з найбільших інвесторів серед країн Південно-Східної Азії, здійснюючи капіталовкладення у країни Азіатсько-Тихоокеанського регіону, Центральної Азії, Африки та Європи, як у вигляді прямих, так і портфельних інвестицій. Україна, зокрема, може стати реципієнтом малайзійських інвестицій у сфері розробки покладів на глибоководних ділянках українського шельфу Чорного моря.
Малайзія протягом десятиліть була головною країною Південно-Східної Азії, яка отримувала левову частку інвестицій західних країн (ЄС, США, Японія). Натомість структура виробництва та відповідні зовнішньо-торгівельні потоки в цій країні в першу чергу зорієнтовано саме на розвинені країни світу.
Водночас, в останнє десятиліття, з урахуванням, в тому числі, національного складу населення країни, в інвестиційній та торгівельно-економічній діяльності Малайзії щільне місце займає КНР та Республіка Корея. В цьому зв’язку, регіон Східної Європи, в тому числі Україна, розглядаються урядовими та бізнес-структурами Малайзії новими ринками, які мають бути попередньо досконало вивченими.
Серед факторів, що загалом стримують інвестиційну діяльність необхідно відзначити, з одного боку - досить низьку обізнаність ділових кіл та державних структур обох країн з можливостями сторін та, з іншого боку - недостатню активність безпосередніх українських підприємств та відомств – потенційних реципієнтів інвестицій у напрямку популяризації українських інвестиційних проектів у Малайзії.
З метою підвищення стану співробітництва в інвестиційній сфері, варто зазначити наступне.
- Проведення «road-show», комплексних презентацій (по конкретній галузевій спрямованості) - є одним з ефективних методів донесення необхідної інформації до потенційного інвестора. Концентрована подача матеріалу у підготовленій відповідним чином формі дає змогу дати краще представлення про конкретний інвестиційний проект.
- Перспективним є також представлення областей України в центральних органах влади та штатах Малайзії з презентацією конкретних інвестиційних проектів та за наявності підготовлених належним чином інвестиційно-презентаційних матеріалів, які б змогли переконати інвесторів у необхідності інвестицій в нашу країну. З урахуванням проробки питання найбільш перспективним в цьому зв’язку є представлення свого потенціалу, в тому числі інвестиційного, Київською областю у штаті Селангор та Одеською областю – у штаті Малакка.
- З метою ознайомлення малайзійської ділової спільноти з українським інвестиційним потенціалом та популяризації економічних та інвестиційних можливостей України в Малайзії необхідним виглядає організувати в MIDA (Малайзійське агентство розвитку промисловості) семінар - «Інвестиційний клімат та інвестиційні можливості України» за участю Міністерства економічного розвитку та торгівлі України, Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами, а також представників ділових кіл.
- Питання можливості створення Українсько-малайзійської ділової ради також, на думку Посольства, є серед пріоритетних. Саме такий формат співробітництва буде ефективніше стимулювати обмін інформацією між зацікавленими суб‘єктами господарювання обох країн, а також сприятиме налагодженню реальної ефективної взаємодії між діловими колами обох країн.Заразвідбувається пошук партнерів в Україні, зокрема через ТПП України,Український національний комітет міжнародної торгової палати, УСПП.
- Питання проведення Українсько-малайзійського бізнес-форуму протягом 2012р. активно опрацьовується Посольством спільно з Українським національним комітетом міжнародної торгової палати.
|