Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Польща
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
ЕНЕРНОАТОМ, Національна атомна енергогенеруюча компанія
«Інтернет-портал створений на досить високому технічному рівні і містить багато корисної інформації»

Украинские нефтепродукты
Інвестиційне співробітництво Польщі (19.03)  
Параметри: Інвестиції, Енергоносії

 

Без надходження інвестицій через 30 років Польщі може забракнути бурого вугілля

 
Якщо не надходитимуть інвестиції для підтримки будови шахти «Konin», яка займається видобутком бурого вугілля, то у Польщі через 30 років може забракнути бурого вугілля.
 
35% електроенергії в Польщі виробляється саме з бурого вугілля. На думку експертів, без належного функціонування шахти «Konin», інша шахта «Adamów», яка може функціонувати самостійно ще близько 12 років, не покриє потреби електростанцій «Patnów-Adamów-Konin», які виробляють 8,5% електроенергії у Польщі на базі бурого вугілля.
 
Для видобування 10,5 млн. тон бурого вугілля на рік шахта «Konin» витрачає 200 млн. злотих.
 
  
Польські інвестиції за кордон
 
За даними Національного банку Республіки Польща за результатами 2008 р. польські підприємці інвестували за кордон 2,7 млрд. євро ( у 2007 р. – 3,5 млрд. євро).
 
За результатами січня 2009 р. іноземні інвестиції польських підприємств склали лише 161 млн. євро, тобто наполовину менше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Таким чином, польські підприємці починають поступово покидати ринки країн, які знаходяться у скрутному економічному становищі.
 
До останнього часу український ринок був багатообіцяючим для польських підприємців, проте на сьогоднішній день за словами польських підприємців українські контрагенти щораз частіше запізнюються з оплатою за товари та послуги, а частина українських партнерів не платить взагалі.
 
За словами Стефана Перковського, керівника Міжнародного союзу польських підприємців в Україні, серйозні проблеми на українському ринку мають польські будівельні фірми у зв’язку із неповернення їм ПДВ.
 
На думку Перковського кілька польських фірм повинні покинути український ринок. Йдеться, зокрема, про такі польські фірми як: «StreifBaulogistik» (пропонує послуги з експлуатації будівельних ліфтів), «Polfrost» (послуги з транспортування заморожених продуктів). Про повернення з України до Польщі задумуються також й польські рекламні фірми у зв’язку із різким зниженням замовлень. З українського ринку вже зникла польська компанія «Єврокредит», яка була заснована польськими менеджерами і займалась питанням кредитування населення.
 
Польські підприємці, які бажають все-таки залишитись на українському ринку, змушенні переглянути свій бюджет і зменшити свої витрати та пропозицію продукції на українському ринку. Підприємство з польським капіталом «Новий стиль» звільнив вже частину працівників своєї фабрики по виробництву крісел у Харкові і зменшив об’єми виробництва на 30%. Польська фірма «InterGroclinAuto» по виробництву шкіри для автосалонів припинила розпочате будівництво другої української фабрики під м. Івано-Франківськ.
 
 
Вартість  іноземних інвестицій до Польщі у січні 2009 р. перевищила 1 млрд. євро
 
У січні 2009 р. у Польщу надійшло іноземних інвестицій на суму 1,48 млрд. євро, тобто на 1/3 більше, ніж в аналогічному періоді минулого року. За підсумками 2008 р. до Польщі надійшло іноземних інвестицій на суму 11,2 млрд. євро.
 
На думку Агати Менжинської, директора Департаменту економічної інформації Польської агенції інформації та іноземних інвестицій (ПАІіІІ), передбачається, що за результатами 2009 р. рівень надходження іноземних інвестицій до Польщі може бути вищим від прогнозованої суми 7 млрд. євро.
 
Інвестиційна привабливість Польщі пояснюється, зокрема, послабленням злотого. На думку експертів, навіть якщо злотий буде зміцнюватись, то у будь-якому випадку він не сягне рівня минулого року. У 2008 р. через курс злотого витрати на здійснення господарської діяльності були високими, а це знеохочувало інвесторів.
 
Експерти вже у березні 2009 р. вбачають помітні позитивні зміни у надходженні іноземних інвестицій до Польщі. Найбільше іноземних інвестицій надходить із сфери новітніх послуг та дослідження економічного розвитку (21% від загальної суми іноземних інвестицій).
 
Марцін Кашуба, експерт Ernst& Young, вважає, що частка таких інвестицій буде надалі зростати. Західні концерни будуть направляти до Польщі щораз більш розвинуті фінансові послуги, пов’язані, наприклад, із скороченням операційних витрат.
 
На сьогоднішній день процес надходження 19,5% іноземних інвестицій обслуговує ПАІіІІ. Агенція прогнозує, що, зокрема, сфера відновлювальної енергії характеризується поступовим зростом рівня іноземних інвестицій.
 
На думку експертів, цьому сектору не загрожує криза завдяки нижчим витратам і попиту на відновлювальні джерела енергії. Водночас, другорядну позицію щодо рівня надходження іноземних інвестицій починає займати машинобудівна галузь.
 
Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Ірак Іран Ісландія Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кіпр Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Мальта Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
IT та телекомунікації PR та реклама Будівництво Валюта Вироби з чорних та інших некоштовних металів Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку ЗЕД Інвестиції Інформаційно-аналітичні послуги Інші послуги Консалтингові послуги Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Населення Нетарифне регулювання Святкові дні Страхування Товари агропромислового комплексу Товари кольорової металургії Товари легкої промисловості Товари фармацевтичної промисловості Товари хімічної промисловості Товари целюлозно-паперової промисловості та друкована продукція Товари чорної металургії Транспорт Транспортне машинобудування Транспортно-експедиційні послуги Туризм Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Крамниця-А
Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки