Русскоязычный заголовок: Инвестиции для строительства и оборудования приграничной инфраструктуры Польши
Інвестиції для будівництва та облаштування прикордонної інфраструктури Польщі
На сході Польщі тривають роботи з будівництва пунктів перетину кордонів. Інвестиції на суму понад 800 млн. пол. злотих від польських воєводств та ЄС повинні відкрити східний кордон Польщі для підприємців.
Воєвода Прикарпаття, який є господарем більшості пунктів перетинів з Україною, наділив спеціальним статусом нагляд над будівництвом нового пункту переходу у Будомєжу, реалізація якого коштуватиме 145 млн. пол. злотих. Пункт переходу в Будомєжу стане найсучаснішим пунктом переходу в Європі, буде обладнаний електронним наглядом та електронним контролем руху, автоматичним зчитуванням інформації з карток та буде оснащений тепловізійною камерою. Будівництвом пункту переходу займається фірма «Erbud». Передбачається, що фірма завершить будівництво у 2013 р., натомість, за словами Мавгожати Очос – речника воєводи, напередодні проведення чемпіонату Європи з футболу Євро 2012, пункт переходу буде відкритий для вболівальників.
Для будівництва нових та модернізації прикарпатських пунктів переходу у 2010-2013 р.р. буде витрачено 182 млн. пол. злотих. Вже через місяць буде завершене будівництво пункту перетину в Медиці, а наступного року модернізований буде пункт переходу в Корчовій.
Найбільшим заходом в Люблінському воєводстві є будівництво пункту переходу з Україною в Долгобичові. Кошти будівництва складатимуть 122 млн. пол. злотих, але інсталяційні роботи будуть завершені до початку проведення Євро 2012.
Фірма «Budimex» збудує в м. Долгобичув по п’ять доріжок переходу через кордон в обидві сторони. Робота по модернізації пунктів переходу буде проводитись також в таких місцевих пунктах як: Зосін (76 млн. пол. злотих), Дорогуськ та Тересполь.
Понад 200 млн. пол. злотих інвестицій воєвода Підляшшя направить у прикордонну інфраструктуру. За інформацією речника воєводи Емілії Яхимської, на Підляшші тривають роботи на п’яти пунктах перетину кордону: вартістю 17,5 млн. пол. злотих зі швейцарського фонду ЄС відбувається процес модернізації залізничного терміналу в Сємянувці, будується також пункт перетину для туристичного руху на Аугустовському каналі, будуть встановлені цифрові системи електронного нагляду відповідно до вимог країн Шенгенської зони.
Велика сума інвестицій (понад 220 млн. пол. злотих) залучена також для будівництва пунктів перетину на кордоні з Калінінградською областю (Росія). Наприкінці 2010 р. почав працювати пункт перетину в Грухотках (120 млн. пол. злотих інвестицій). 60 млн. пол. злотих коштувала модернізація пункту перетину в Голдапі. Пункти перетину кордону в Гронові і Безледах потребують ще десятки мільйонів пол. злотих інвестицій.
|