Инвестиционный кодекс Республики Кот-д’Ивуар
Інвестиційний Кодекс Республіки Кот-д’Івуар
(інформаційна довідка)
Інвестиційний Кодекс (далі – Кодекс) був прийнятий і введений в дію Указом Президента Республіки від 07.06.2012 №487.
Положення Кодексу застосовуються до всіх іноземних та національних інвесторів – фізичних та юридичних осіб. При цьому іноземним інвесторам гарантуються аналогічні умови, що надаються місцевим інвесторам, а також вільний доступ до купівлі вільноконвертованої валюти, необхідної для здійснення розрахунків з іноземними постачальниками. Держава гарантує вільне вивезення капіталу інвестором за умови належного виконання податкових зобов’язань перед бюджетом. Іноземні наймані працівники інвестора можуть вільно переказувати за кордон свою заробітну плату та інші належні їм виплати з дотриманням умов чинних правил валютного регулювання. Держава гарантує захист матеріальних і нематеріальних прав, що належать інвесторові на правах приватної власності. Жоден інвестор не може бути позбавлений своєї власності крім випадків суспільної потреби за умови попереднього та належного відшкодування.
Держава гарантує інвесторові вільне призначення членів рад директорів, генеральних директорів та інших управляючих осіб компанії. Держава сприяє безперешкодному отриманню робочих віз і дозволів на проживання для акціонерів компанії інвестора, а також найманих працівників, які відряджаються до Кот-д’Івуару.
Іноземним інвесторам гарантовано доступ до справедливого судового процесу у разі спорів з державою, які неможливо врегулювати шляхом переговорів. Інвесторам забезпечується право розгляду спорів у рамках арбітражних механізмів, передбачених Нью-Йоркською Конвенцією від 18.03.1965.
Інвестор зобов’язаний дотримуватись норм івуарійського законодавства, у т.ч. в галузі охорони праці (відповідно до вимог ISO 26 000) та навколишнього середовища.
Інвестиційні проекти мають бути задекларовані до уповноваженого ЦОВВ з питань інвестицій, який їх реєструє протягом двох робочих днів. Режим декларування застосовується до проектів у таких галузях:
-
сільське господарство та агропромисловість, лісівництво, тваринництво, рибальство і рибництво, зберігання аграрної продукції та консервна промисловість;
-
видобувна промисловість;
-
виробництво, транспортування і розподіл електроенергії;
-
фабрична виробництво та металургійна промисловість;
-
послуги культури;
-
охорона здоров’я;
-
туризм;
-
супутні послуги промисловості;
-
нові технології та телекомунікації;
-
промислове будівництво;
-
текстильна промисловість;
-
деревообробна промисловість;
-
складальне виробництво;
-
транспорт;
-
захист і безпека довкілля;
-
освіта;
-
народні промисли;
-
житлове будівництво;
-
промислове будівництво.
Податкові пільги залежать від зони здійснення інвестиції. З цією метою урядовим Декретом територія Республіки поділяється на зони А (столиця і столична агломерація), В (агломерації з населенням понад 60 тис. осіб) і С (агломерації з населенням до 60 тис. осіб).
В зоні А тривалість застосування пільг становить 5 років. Вони включають звільнення від податку на прибуток промислових і аграрних підприємств, звільнення від плати за патенти та ліцензії.
В зоні В тривалість застосування пільг становить 8 років. Крім передбачених для зони А, застосовується пільга в розмірі 80% від нарахувань на заробітну плату, що сплачується роботодавцем.
В зоні С тривалість застосування пільг становить 15 років. Крім передбачених для зони А, застосовується також пільга в розмірі 90% від нарахувань на заробітну плату, що сплачується роботодавцем. Автоматично надається також повне звільнення від податку на нерухоме майно, а також звільнення від сплати гербового збору при реєстрації збільшення статутного капіталу компанії.
Інвестори, що обрали режим декларування інвестиції, можуть працювати як за спрощеною, так і за звичайною схемою оподаткування.
Якщо сума інвестування перевищує 400 тис. дол. США (140 тис. дол. США для малих і середніх підприємств, дефініція яких подана нижче), інвестор може обрати режим погодження. В цьому випадку він подає комплект документів до уповноваженого ЦОВВ з питань інвестицій, який надає погодження протягом 19 робочих днів.
Податкові пільги залежать від зони здійснення інвестицій і суми інвестування. Інвестиції в усіх зонах користуються пільгою щодо зниження на 40 або 50% (в залежності від суми інвестиції) митних платежів при ввезенні обладнання та першої партії запасних частин до нього, а також повним звільненням від сплати ПДВ.
Крім цього надаються пільги в зоні А:
-
звільнення від податку на прибуток промислових і аграрних підприємств;
-
звільнення від плати за патенти та ліцензії;
-
пільга в розмірі 50% від нарахувань на заробітну плату, що сплачується роботодавцем.
В зоні В:
-
звільнення від податку на прибуток промислових і аграрних підприємств;
-
звільнення від плати за патенти та ліцензії;
-
пільга в розмірі 75% від нарахувань на заробітну плату, що сплачується роботодавцем.
В зоні С:
-
звільнення від податку на прибуток промислових і аграрних підприємств;
-
звільнення від плати за патенти та ліцензії;
-
пільга в розмірі 90% від нарахувань на заробітну плату, що сплачується роботодавцем;
-
звільнення від податку на нерухоме майно;
-
звільнення від податку на доходи від нерухомого майна від помешкань, що надаються в користування працівникам.
Для малих і середніх підприємств (з чисельністю постійно зайнятих найманих працівників до 200 осіб та річним обсягом господарської діяльності до 2 млн. дол. США) термін дії пільг становить:
-
для зони А 7 років;
-
для зони В 11 років;
-
для зони С 15 років.
Малі й середні підприємства з іноземними інвестиціями повністю звільняються від гербового збору, мають доступ до безоплатного надання державою земельних ділянок, мають право на купівлю електроенергії, води та телекомунікаційних послуг за пільговими тарифами.
Посольство України в Сенегалі
|