Русскоязычный заголовок: Украинско-шведское двустороннее сотрудничество в инвестиционной сфере (2010 г.)
Українсько-шведське двосторонне співробітництво в інвестиційній сфері (2010 р.)
Протягом 2010 року продовжувався активний розвиток двостороннього співробітництва в інвестиційній сфері.
Обсяг шведських інвестицій в економіку України суттєво збільшився, досягши станом на 1 січня 2011 року суми в 1,729 млрд. дол. США.
Шведські прямі інвестиції в економіку України становлять 3,9 % від загального обсягу іноземних інвестицій. Швеція посідає 8-ме місце в переліку країн, що інвестують в економіку України.
Кількість підприємств зі шведським капіталом, зареєстрованих в Україні, перевищує 100.
Значне збільшення обсягів шведських інвестицій в економіку України обумовлено привабливістю банківської сфери. Багато шведських компаній та банківських організацій успішно здійснюють в Україні свою діяльність, розширюючи свої виробничі потужності на українському ринку. У цьому зв’язку заслуговує на увагу діяльність таких банківських інституцій, як „СЕВ” та „Сведбанк”, які мають намір в подальшому розширити свою присутність у цій важливій сфері, особливо у контексті створення дочірніх структур в різних регіонах України. Компанії „Альфа Лаваль” та „АВВ” беруть участь в реалізації низки проектів щодо модернізації систем теплопостачання з використанням енергоефективних технологій, зокрема в містах Рівне, Тернопіль, Лубни.
Однією з найбільш перспективних сфер двостороннього співробітництва є енергетична, особливо у контексті необхідності здійснення модернізації енергетичного сектору економіки України, спрямованої, перш за все, на впровадження новітніх технологій, збільшення ефективності існуючих потужностей.
Значний потенціал є у сферах використання відновлювальної енергії, зокрема, шляхом утилізації та переробки відходів, запозичення Україною відповідного досвіду та передових технологій шведських компаній, а також в телекомунікаційній галузі, сферах енергозбереження та захисту довкілля, ядерної безпеки, використання біопалива.
Україна та Швеція мають добрі можливості щодо розвитку співпраці в промисловому секторі (енергетичне, важке та транспортне машинобудування, виробництво електронних компонентів та впровадження інформаційних технологій) та агропромисловій сфері (виробництво харчових продуктів, різноманітної сільськогосподарської продукції, зокрема овочів та масел, вирощування худоби).
|