Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Алжир
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Херсонська Торгово-промислова палата
«Переконані, що Портал дозволить створити надійну інформаційну базу для діяльності вітчизняних експортерів та надасть їм всебічну підтримку з боку держави.
Ми впевнені, цей ресурс сприятиме популяризації України серед світової спільноти в якості надійного та стабільного торговельного партнера, поширенню конкурентоспроможної продукції українського виробництва на зовнішні ринки, а також створенню позитивного іміджу нашої країни у межах світового інформаційного простору»

Украинские нефтепродукты
Мінеральні ресурси Алжирської Народної Демократичної Республіки  
Параметри: Кон’юнктура ринків, ЗЕД, Мінеральна сировина

 

Русскоязычный заголовок: Минеральные ресурсы Алжирской Народной Демократической Республики
 
 
Мінеральні ресурси Алжирської Народної Демократичної Республіки


 
АНДР посідає одне з провідних місць у світі за запасами мінеральної сировини.
 
В загалом а Алжирі зустрічаються близько 30 різновидностей корисних копалин.
 
Основний ресурсний потенціал, що значною мірою визначає структуру економіки Алжиру – родовища нафти та природного газу (Див. окремий розділ щодо енергетичної сфери Алжиру).
 
Обсяг резервів вуглеводневої сировини оцінюється на рівні 10,2 млрд. м. куб. рідких вуглеводнів, з яких 25 % розглядаються як такі, що підлягають промисловій розробці за існуючого рівня технології. Половина з цих 25 % зараз розробляється. Ще не менше 400 млн. тон розглядаються як можливі для розробки.
 
Резерви газу оцінюються на рівні 4600 млрд. м. куб., 80 % з яких є такими, що можуть розроблятися.
 
Зараз розробляється 15 % існуючих запасів газу.
 
Ще близько 1000 млрд. м. куб. інших запасів розглядаються, як доступні для розробки.
 
За підсумками 2006 року Алжиром було експортовано 62 млрд. м. куб. природного газу, з яких 45 %. реалізовано у вигляді скрапленого природного газу (GNL), а решту 35 %. – через трубопровідний транспорт. Алжир має можливості транспортування газу в Європу через два трубопроводи, що прокладені по дну Середземного моря до Італії – трубопровід „Enrico Mattei” пропускною потужністю 26 млрд. м. куб. на рік та трубопровід „Pedro Duran Farell”, що прокладений через територію Марокко до Іспанії та має потужність до 11,5 млрд. м. куб. на рік. В основному можливостями отримання алжирського природного газу через трубопровідну газотранспортну систему користуються найближчі сусіди Алжиру по середземноморському регіону: Італія, Іспанія, Португалія, Туніс.
 
Національна алжирська компанія „Sonatrach” має в своєму складі 4 комплекси із скраплення природного газу на південному узбережжі Середземного моря, а також спеціальний флот для перевезення скрапленого природного газу та нафтопродуктів. Серед основних споживачів алжирського скрапленого природного газу за підсумками 2004 року: Франція, Іспанія, Бельгія, Туреччина, США, Італія, Греція. В той же час, з’являються нові споживачі, до яких можна віднести Великобританію. Розпочато будівництво терміналу скрапленого газу в Польщі.
 
В перспективі до 2010 року Алжир має наміри збільшити постачання природного газу на світовий ринок до 85 млрд. м. куб. на рік.
 
Окрім постачання природного газу, Алжир є другим у світі постачальником скрапленого нафтового газу (GPL). GPL все активніше використовується в самому Алжирі, як більш дешеве паливо для автомобілів на заміщення традиційних видів палива.
 
Інша важлива стаття алжирського експорту – нафта. Алжир, що є членом ОПЕК, -одинадцятий за обсягами експортер нафти у світі. За розмірами розвіданих запасів нафти Алжиру належить 17 місце у світі.
 
Фактично наявні технологічні можливості дозволяють Алжиру видобувати до 1,4 млн. барелів нафти на день. За наявними планами, протягом наступних 5 - 7 років ці обсяги мають бути збільшені до 2 млн. барелів.
 
Для алжирської сирої нафти існує спеціальна назва „Sahara Blend”. Це легка нафта із щільністю від 43,5 до 47,5­° АРІ та дуже низьким вмістом сірки – близько 0,09 %. Серед основних споживачів алжирської нафти – Європа (49 %), Північна Америка – 37 %, Південна Америка – 9 %, Азія – 5 %.
 
Поряд із нафтою, Алжир має високі можливості в сфері виробництва та експорту конденсату.
 
Як і інші країни, основу економіки яких складає видобування нафти і природного газу, АНДР пропонує іноземним компаніям участь на тендерній основі в концесіях із розробки та експлуатації перспективних нафтогазових родовищ. Але лише 20 % видобутку енергоносіїв здійснюється на основі укладених договорів про концесію.
 
Алжир прагне збільшити питому вагу перероблених нафтопродуктів в загальних обсягах власного експорту. Потужність нафтопереробних заводів Алжиру оцінюється на рівні 22 млн. тон на рік. До 45 % їх продукції призначено на експорт. Завдяки реалізації нових проектів переробні потужності Алжира мають збільшитись на 20 % до 2009 року.
 
В останній період діяльність АНДР в сфері видобування нафти і газу має помітну тенденцію до інтернаціоналізації. Алжир активно входить із своїми фінансовими ресурсами в енергетичний сектор інших африканських країн, намагаючись відігравати одну з провідних ролей в цьому секторі на Африканському континенті, а також розвиває співробітництво в цій сфері з неарабськими країнами. Зараз „Sonatrach” реалізує проекти в Перу, в Лівії, Нігері, Анголі. Проект, в якому приймає активну участь Алжир, прагнучи розвивати транзит африканського природного газу через свою територію – будівництво транссахарського трубопроводу від нігерійського міста Абуджа до північного узбережжя Середземного моря.
 
Окрім родовищ нафти і природного газу, важливими для економіки та експортних можливостей АНДР є також родовища фосфатів, цинку, ртуті. Є поклади залізної руди, загальний потенціал яких оцінюється на рівні 3,5 млрд. тон із вмістом заліза до 58 %.
 
Серед інших важливих корисних копалин - сіль, свинець, баріти. Існують також родовища вапняку, каоліну, доломітів, польового та плавікового шпату, гіпсу, тальку. Зустрічаються родовища рідкоземельних елементів, включаючи тантал, ніобій, рубідій. Оцінюється як важливий потенціал родовища урану в масиві Хогар. Існують позитивні оцінки щодо можливостей видобутку на території АНДР золота, дорогоцінного та напівдорогоцінного каміння .
 
 
Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Ірак Іран Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Пакистан Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
IT та телекомунікації Будівництво Валюта Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД ЗЕД Інвестиції Інше машинобудування Каміння, скло, кераміка Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Міжурядова комісія Мінеральна сировина Населення Національна символіка Святкові дні Товари агропромислового комплексу Товари деревообробної промисловості Товари легкої промисловості Товари фармацевтичної промисловості Товари хімічної промисловості Товари чорної металургії Точне машинобудування Транспорт Транспортно-експедиційні послуги Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки