Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Грузія
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Закарпатська Торгово-промислова палата
«Враховуючи сьогоднішню економічну ситуацію, необхідність у наданні практичної допомоги малому, середньому та крупному бізнесу України в налагодженні, відновленні чи створенні нових виробництв, які в свою чергу будуть сприяти створенню нових робочих місць., збільшенню доходів суб’єктів господарювання та зростання бюджетних надходжень, є одним з найбільш ефективних шляхів стабілізації економічного зростання нашої держави.
Члени Палати, Закарпатська ТПП всілякими ресурсами, всіма наявними можливостями готова підтримати Ваші кроки з популяризації українських товарів, українського товаровиробника не тільки на внутрішньому, але й на зовнішніх ринках»

Украинские нефтепродукты
Сільськогосподарський сектор Грузії (1-й квартал 2009 р.)  
Параметри: Кон’юнктура ринків, Товари агропромислового комплексу

Сільськогосподарський сектор Грузії (1-й квартал 2009 р.)

Протягом І кварталу 2010 року агропромисловий комплекс (АПК) Грузії продовжував відігравати одну з провідних ролей в економіці держави та займати високу питому вагу у структурі її ВВП, що складає близько 13%, де зайнято до 50% населення країни.
 
Сільське господарство залишається однією із основних галузей економіки Грузії, де традиційно є вирощування овочевих культур, рослинництво, а саме – вирощування зернових та бобових культур, чайних плантацій, садівництво, тваринництво, виноградарство, бджільництво, риболовля та ін.
 
Основою промисловості АПК є підприємства з переробки продукції сільського господарства та виробництва харчових продуктів (м'ясо-молочні та макаронні вироби, кондитерська і хлібо-булочна продукція, лінії з переробки винограду, овочів, фруктів, алкогольна та безалкогольна продукція, чайні фабрики, тощо), ферми з вирощування овець та птиці. Навесні 2010 р. в Грузії з’явилася перша оливкова плантація. 
 
В той же час слід зазначити, що в 2010 році фінансування сільськогосподарської сфери Грузії скорочено в 2,5 рази. Так, в 2010 році на потреби МінАПК виділено 55,35 мільйони ларі (близько 32 млн. дол. США), з яких 31,9 млн. ларі приходиться на бюджетні кошти, а 23,44 млн. ларі – на гранти і кредити, тоді як виділені минулого року 113,25 млн. ларі експерти вважали мінімальною сумою для розвитку сектору. У зв’язку з цим, місцеві експерти звертають увагу на подальше збільшення залежності Грузії від імпорту та вказують на необхідність розвитку пріоритетних напрямків аграрного сектору, зокрема, впровадження нових технологій та виробництва зернових. За заявою міністра сільського господарства Грузії Б. Квезерелі, зростання урожаю зернових культур, особливо пшениці, має стратегічне значення для країни. За даними міністра, місцеве виробництво зернових культур забезпечує лише до 25% наявної потреби. За останніми даними міністерства, виробництво пшениці в Грузії склало 80,3 тис. т. із середньою врожайністю від 1,5 до 2 т з 1 га. На поточний момент Грузія експортує пшеницю з Росії, Казахстану і України, де частка РФ становить більше 60%.
 
За наявними даними грузинської статистики, в четвертому кварталі 2009 року спостерігалося суттєве зростання темпів сільськогосподарського виробництва, що призвело до збільшення експорту по відношенню до аналогічного періоду 2008 року на 22%, або майже дворазового збільшення обсягів продовольчого експорту країни. Частка продовольства у експорті збільшилася до 19,1%.
 
За інформацією Міністерства сільського господарства Грузії, основним торговельним партнером країни в 2009 році за обсягами експорту та імпорту Грузією агропромислової продукції залишалася Україна, до якої експортовано продукції на 70,8 млн. дол. США (частка в сумарному експорті АПК - 24,8%) та з якої імпортовано Грузією продукції на 183,9 млн. дол. США (частка в сумарному імпорті АПК – 24,9%).
 
Крім України, до переліку головних країн-імпортерів грузинської продукції входили Азербайджан, Туреччина, Білорусь, Казахстан та Вірменія.
 
Основні товари агропромислового експорту:
 
  • лісовий горіх (69,3 млн. дол. США або 24,3% загального об'єму)
  • спиртні напої (40,8 млн. або 14,3% агроекспорту)
  • натуральні вина (31,2 млн. або 10,9%)
  • макуха і олійні культури (27 млн. або 9,5%)
  • мінеральна і прісна вода (24,5 млн. або 8,6%)
  • вівці (6%)
  • велика рогата худоба (5,9%)
  • безалкогольні напої (10,6 млн. або 3,7%).
Близько 67% імпорту агропромислової продукції до Грузії в 2009 році приходилося на 5 країн: Україну, Росію, Бразилію, Туреччину і США.
 
Основні товари агропромислового імпорту:
 
  • пшениця (103,6 млн. дол. США або 14%)
  • тютюн (79,3 млн. або 10%)
  • цукровий очерет або буряк (6,8%)
  • вироби з шоколаду (41,5 млн. або 56%)
  • м'ясо птиці (36,8 млн. або 5%)
  • рослинна олія (29,1 млн. або 3,9%)
  • риба і рибопродукти (25,9 млн. або 3.5%).
Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Ірак Іран Іспанія Італія Казахстан Канада Киргизстан Китай Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Пакистан Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сербія Сирія Словаччина Словенія США Таджикистан Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
Валюта Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку ЗЕД Інвестиції Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Товари агропромислового комплексу Транспорт Транспортно-експедиційні послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки