Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Марокко
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Івано-Франківська обласна державна адміністрація
«Веб-Портал Державна підтримка українського експорту» за умови постійного поновлення інформації забезпечить українським товаровиробникам необхідну інформаційну підтримку в здійсненні ними зовнішньоекономічної діяльності»

Украинские нефтепродукты
Щодо кон’юнктури товарних ринків в Королівстві Марокко (грудень 2009 р.)  
Параметри: Кон’юнктура ринків

Щодо кон’юнктури товарних ринків в Королівстві Марокко (грудень 2009 р.)

ЗМІ Марокко оприлюднили заяву Міністерства сільського господарства та морського рибальства, в якій йдеться про те, що Марокко та Європейський Союз завершили переговори про лібералізацію торгівлі сільськогосподарською продукцією та продуктами рибальства. Ці переговори дозволили Марокко зміцнити позиціонування свого сільськогосподарського експорту на ринках Європейського союзу. Підписання Протоколу щодо сільськогосподарських питань в рамках Угоди «Про асоціацію Марокко-ЄС», дозволяють Марокко скористатися повною лібералізацією на сільськогосподарську продукцію, включаючи провідні продукти, такі як цитрусові та оливкова олія, - йдеться в заяві. За допомогою цих нових положень, зазначили в міністерстві, угода дозволяє негайну лібералізацію для марокканського експорту до 67 % на сільськогосподарську продукцію, до 98% для аграрно-промислової продукції та на 100% для рибної продукції.
 
Експорт фосфатів та їх похідних, що є основною складовою експорту Королівства Марокко знизився на 66,5% (та склав 16 316,5 млн. дирхамів проти 48 759,3 млн. дирхамів за аналогічний період минулолого року).
 
Зареєстровано зниження експорту напівфабрикатів і сировини. Однак, постачання споживчих товарів і промислового золота залишилось на минулорічному рівні. Водночас, експорт одягу та трикотажу зріс на 31% проти 20,4% у минулому році.
 
Також, імпорт товарів на умовах CAF, зменшився на 23,4% та склав 216 032,9 млн. дирхамів на кінець жовтня 2009 року. Зменшення імпорту товарів торкнулось, зокрема, енергоносіїв, напівфабрикатів, сировини. Водночас, в цілому імпорт за винятком нафти зменшився на 19,9% та склав 203,03 млрд. дирхамів, скорочення імпорту сирої нафти склало 54,5% або 12,99 млрд. дирхамів. Середня ціна за одну тону імпортної сирої нафти зменшилась на 41,8% та склала 3424 дирхамів. Таким чином, частка енергоносіїв у загальному обсязі імпорту знизилася до 20,2% проти 23,6% на кінець жовтня 2008.
 
Що стосується імпорту напівфабрикатів, то він склав на кінець жовтня 20,2% в загальному обсязі імпорту, тоді як в минулому році цей відсоток сягав 21,3%. Імпорт чавунних та сталевих заготівок зменшився на 52,8%, продукції хімічної галузі на 22,1%, арматури, листової сталі на 49,5%) та виробів із пластмаси на 17,5%. Також, зменшився імпорт сірки на 89,3%, олії на 35,7%, деревини на 27,6%. В цілому обсяг імпорту сировини в загальному обсязі імпорту зменшився до 5,2% тоді як в минулому році він складав 8,6%.
 
Разом з тим, збільшився імпорт машинних агрегатів на 81,6% та медикаментів на 20,1%.
 
Обсяг торгівлі послугами Марокко з іншими країнами світу склав на кінець жовтня 2009 року 35,23 млрд. дирхамів, тоді як в минулому році за аналогічний період 46,32 млрд. дирхамів.
 
Загальний товарообіг Марокко із зарубіжними країнами на кінець жовтня 2009 року склав 309,85 млрд. дирхамів, тоді як в минулому році за аналогічний період 420,96 млрд. дирхамів. Таким чином падіння склало 26,4%.
 
ВКП Марокко показує наступні індекси споживчих цін на товари та послуги за перших 9 місяців 2009 року порівняно з аналогічним періодом минулого року
 
Групи продукції та сфер обслуговування
Середній індекс січень - жовтень
Зміни
 
2008
2009
 
%
Харчова продукція
193,5
196,5
1,6
Нехарчова продукція
176,6
178,9
1,3
в т.ч. одяг
177,1
179,5
1,4
Житло
181,7
183,0
0,7
Побутова техніка
151,2
153,5
1,5
Медичні послуги
153,8
155,3
1,0
Транспорт та комунальні витрати
184,8
186,5
0,9
Дозвілля та культура
180,8
184,0
1,8
Інші товари та сфера обслуговування
187,0
191,1
2,2
Разом
184,3
186,9
1,4
 
Порівнюючи індекс вартості життя в Королівстві Марокко за десять перших місяців 2009 року з аналогічним періодом 2008 (+1,4%), можна зробити висновок, що він незначно прогресує.
Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Іран Іспанія Італія Казахстан Канада Киргизстан Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Пакистан Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сербія Сирія Словаччина Словенія США Таджикистан Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
IT та телекомунікації Будівництво Валюта Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку ЗЕД Інвестиції Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Мінеральна сировина Населення Товари агропромислового комплексу Транспорт Туризм Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки