Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Сирія
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Запорізька обласна державна адміністрація
«Структура та можливості створеного Вами інформаційного порталу, на наш погляд, цілком відповідають завданням державної політики з розвитку експорту та будуть корисні як підприємствам, так і фізичним особам»

Украинские нефтепродукты
Огляд енергетичного сектору економіки Сирійської Арабської Республіки (липень – вересень 2009 р.)  
Параметри: Кон’юнктура ринків, ЗЕД, Економічне співробітництво, Економічні новини, Енергоносії

 

Огляд енергетичного сектору економіки Сирійської Арабської Республіки  (липень – вересень 2009 року)


Щоденний дефіцит генеруючих потужностей в Сирії наразі посилюється та складає за деякими оцінками близько 1000 МВт, що призводить до регулярних відключень електроенергії комунальним та промисловим споживачам. На наступний рік дефіцит генерації залишатиметься проблемним питанням та може сягнути 1400 МВт у 2011 році та 1800 МВт у 2012 році.

За деякими офіційними даними, загальні генеруючи потужності Сирії наразі складають 7188 МВт, тоді як пікові навантаження сягають 6500 МВт. Разом з тим, більшість електростанцій використовують застаріле та неефективне устаткування, що зменшує їх реальні потужності на 20 %.

Міністр електрифікації Сирії Ахмад Каялі відверто визнає наявність та загострення в Сирії справжньої енергетичної кризи та наводить дещо гірші дані стосовно реальних генеруючих потужностей Сирії, а саме - 5500 – 6200 МВт.

Щорічне збільшення споживання (7 – 10% на рік) електроенергії промисловістю та населенням, кількість якого зростає доволі високими темпами, складатиме у 2010 році 44000 МВт-час. У цьому зв’язку, офіційний Дамаск посилається на односторонні санкції з боку США, які не дозволяють уряду Сирії вирішувати проблему енергетичної кризи належним чином.

Єгипет та Йорданія наразі відключили системні перетоки електроенергії до Сирії, які забезпечувались ними додатковими 100 МВт у час пікових навантажень. Лише Туреччина з 7 серпня надає можливість використовувати 200 – 250 МВт своїх потужностей.

За оцінками міністерства електрифікації Сирії, необхідно забезпечувати, як було заплановано, щорічне введення 600 МВт (орієнтовний бюджет 500 млн.євро) додаткових генеруючих потужностей на протязі майбутніх шести років з метою досягнення до 2015 року показника у 13000 МВт генеруючих потужностей в Сирії.

Десятиріччя залишкового принципу відношення до енергетичного сектору та зневага до проведення необхідних робіт з ремонту та модернізації діючих потужностей є головними причинами кризового стану в енергетиці.

Діяльність з залучення провідних іноземних компаній до реалізації в Сирії проектів з ремонту та модернізації також знаходиться у незадовільному стані. У цьому зв’язку звертається увага на відтермінування проекту консорціуму з Німеччини у складі Сіменс та Кох  у зв’язку з банкрутством останнього.

Не погодився на операційні умови сирійського замовника й іспано-французький консорціум.

Наразі в стадії реалізації знаходяться проекти будівництва нових потужностей з залученням іранських, китайських та індійських компаній, якими ці проекти фінансуються на підставі міжурядових угод, що, за визнанням сирійських фахівців, виглядає як вимушений захід з огляду на наявність обґрунтованих сумнівів щодо технічних та технологічних можливостей згаданих виробників.        

З огляду на зростаючий дефіцит вуглеводневих енергоносіїв урядом Сирії у наступній п’ятирічці планується принциповим чином поліпшити ситуацію з впровадженням та використанням відновлюваних джерел енергії, а саме енергії
повітря та сонця.

Проведені дослідження свідчать про те, що в деяких регіонах країни вітрове навантаження дозволяє використовувати турбіни потужністю 2 МВт. В деяких регіонах Сирії, енергія сонцю складає 7 КВт-час/квадратний метр. Комунальні та промислові відходи, після утилізації в якості енергоносії, здатні згенерувати близько 1000 Мвт-час електричної енергії.  

 

 

Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Індонезія Ірак Іран Ісландія Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кіпр Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Мальта Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Пакистан ПАР Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
IT та телекомунікації Будівництво Валюта Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку ЗЕД Інвестиції Інформаційно-аналітичні послуги Інші послуги Консалтингові послуги Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Мінеральна сировина Населення Нетарифне регулювання Святкові дні Страхування Товари агропромислового комплексу Товари легкої промисловості Товари хімічної промисловості Транспорт Транспортно-експедиційні послуги Туризм Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки