Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
ЄС
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
УКРАВТОПРОМ, Асоціація автовиробників України
«Асоціація підтримує створення порталу вітчизняних експортерів у мережі Інтернет, що безумовно буде сприяти поширенню конкурентоспроможної продукції українського виробництва на міжнародній арені»

Украинские нефтепродукты
Неформальне засідання Європейської Ради на рівні глав держав і урядів ЄС 1-го березня 2009 р.  
Параметри: Економічне співробітництво, Економічні новини

 

Неформальне засідання Європейської Ради на рівні глав держав і урядів ЄС 1-го березня 2009 р.
 
 
У неділю 1-го березня 2009 р. відбулося неформальне засідання Європейської Ради на рівні глав держав і урядів ЄС.
 
Головними питаннями зустрічі стали зусилля з протидії світовій фінансовій і економічній кризі та її наслідки для економіки країн-членів ЄС.
 
В ході засідання було відзначено, що країни ЄС зможуть подолати нинішню кризу виключно завдяки спільним та скоординованим зусиллям, що здійснюються в рамках Спільного ринку та Європейського Валютно-економічного союзу.
 
Рада погодилася продовжити роботу згідно з принципами „Плану відновлення”, узгодженому в жовтні 2008 р.
 
Цей план засновується на двох базових елементах: короткострокові заходи для сприяння стабільному споживчому попитові, збереження робочих місць та відновлення довіри та модифікація інвестиційної політики, яка передбачає вкладання коштів, зокрема, в інноваційну діяльність в галузях промисловості, розробку нових технологій для реалізації довгострокових цілей.
 
План передбачає застосування низки цільових тимчасових заходів фінансової стимуляції реальної економіки держав-членів ЄС.
 
Сума коштів, що відводиться для виконання відповідних завдань, складає 200 млрд. євро або 1,5% ВВП ЄС. Джерелом надходження є бюджети держав-членів (170 млрд. євро) та Європейський інвестиційний банк (30 млрд. євро).
 
Було наголошено на пріоритетності розблокування каналів кредитування та фінансового стимулювання економічної діяльності та підтримки банківських активів, які виявилися ураженими кризою.
 
Відзначено необхідність покращення регулювання та контролю фінансових інституцій, забезпечення стабільності державних фінансів у відповідності до „Пакту про стабільність та зростання”, забезпечення макрофінансової стабільності на території ЄС.
 
Були відзначені відмінності між економіками країн Центральної та Східної Європи та визнано важливість надання ЄІБ відповідних фінансових ресурсів для держав Східного регіону.
 
Рада також привітала спільну ініціативу ЄІБ, СБ і ЄБРР, спрямовану на підтримку банківського сектору регіону та надання позик бізнесу, що потерпає від кризи.
 
Рада досягла згоди щодо максимального використання можливостей та потенціалу Спільного ринку ЄС.
 
Протекціоністські заходи, до яких вдаються окремі країни ЄС, були піддані критиці.
 
Було відзначено роль Європейської Комісії у контролі виконання Договору про ЄС, зокрема, у контексті дотримання правил конкуренції.
 
Рада також привітала комунікацію ЄК від 25 лютого 2009 р. щодо автомобільного сектору економіки ЄС, зокрема щодо покращення схеми координації у сфері оновлення парку легкових автомобілів.
 
Було наголошено також на важливості зусиль з протидії безробіттю. Рада закликала до використання існуючих в ЄС інструментів для цієї мети.
 
В контексті відновлення довіри бізнесу та  громадськості  до фінансового  сектору Рада  відзначила важливість  саміту G-20, що відбувся в  Лондоні. Наступний саміт ЄС 19 – 20 березня 2009 р. має бути присвячений обговоренню конкретних елементів спільної позиції ЄС щодо глобального економічного відновлення.
 
За оцінкою експертів, головною метою засідання Європейської Ради стала демонстрація солідарності зусиль країн ЄС у подоланні кризи та засудження протекціоністських тенденцій окремих країн-членів у боротьбі з її наслідками.
 
Провідним став висновок Ради про те, що лише завдяки спільним зусиллям можливо вийти з нинішньої кризи, тоді як одноосібні дії країн-членів ЄС призведуть до зворотного результату.
 
Визнаючи складну ситуацію в східноєвропейських країнах-членах ЄС, в інституціях ЄС вважають, що вже зроблено достатньо для стабілізації фінансової та економічної ситуації в східноєвропейських країнах-членах ЄС.
 
Зокрема, ЄС збільшив до 25 млрд. євро свою допомогу на підтримання платіжного балансу цих країн, зокрема Угорщини і Латвії.
 
З огляду на це достатньо очікуваною стала негативна реакція Ради на пропозицію Угорщини виділити 180 млрд. євро на підтримку банківської системи країн Центральної і Східної Європи, а також реструктуризацію зовнішніх боргів.
 
За наявною інформацією (ТЕМ України в Бельгії), питання фінансово-економічної ситуації в Україні не обговорювалося під час засідання Ради. Окремими лідерами країн Східної Європи піднімалося питання щодо надання допомоги нашій державі. Однак з боку впливових країн-членів було чітко вказано на необхідність вирішення спочатку критично важливих власних проблем ЄС і обговорення допомоги країнам-сусідам на пізнішому етапі.
Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Індонезія Ірак Іран Ісландія Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кіпр Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Мальта Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Пакистан ПАР Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
IT та телекомунікації PR та реклама Будівництво Валюта Вироби з чорних та інших некоштовних металів Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку ЗЕД Інвестиції Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Населення Нетарифне регулювання Товари агропромислового комплексу Товари легкої промисловості Товари чорної металургії Транспорт Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки