Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Великобританія
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Закарпатська Торгово-промислова палата
«Враховуючи сьогоднішню економічну ситуацію, необхідність у наданні практичної допомоги малому, середньому та крупному бізнесу України в налагодженні, відновленні чи створенні нових виробництв, які в свою чергу будуть сприяти створенню нових робочих місць., збільшенню доходів суб’єктів господарювання та зростання бюджетних надходжень, є одним з найбільш ефективних шляхів стабілізації економічного зростання нашої держави.
Члени Палати, Закарпатська ТПП всілякими ресурсами, всіма наявними можливостями готова підтримати Ваші кроки з популяризації українських товарів, українського товаровиробника не тільки на внутрішньому, але й на зовнішніх ринках»

Украинские нефтепродукты
Саміт «Великої двадцятки»  
Параметри: Економічне співробітництво, Економічні новини

Саміт «Великої двадцятки»

 

Падіння курсу фунта стерлінгів по відношенню до долара та євро – а саме США та решта Європи є основними торговельними партнерами Сполученого Королівства – не змогло привести до бажаних результатів у вигляді покращення зовнішньоторговельного балансу країни. За останніми наявними на момент складання звіту статистичними даними, торговельний дефіцит Великобританії зріс в січні 2009 р. більше, ніж очікувалося, оскільки експорт до країн Америки та Азії різко впав (на 16%) на тлі світового економічного спаду, За повідомленням Національного статистичного відомства Великобританії, дефіцит у торгівлі товарами зріс до 7,745 млрд. ф. ст. у січні з 7,232 млрд. ф. ст. (уточнені дані) у грудні 2008 р. В цілому, обсяги експорту знизилися на 4,0 % м/м, а імпорт скоротився на 1,0%.

За четвертий квартал експорт зменшився на 9,3 %, а імпорт на 7,2 %. Дефіцит у торгівлі товарами з країнами поза зоною ЄС зріс до 5,7 млрд. ф. ст. з 4,3 млрд. у грудні. При цьому з’явилися певні ознаки того, що європейських споживачів стали більше приваблювати британські товари через зниження курсу фунта стерлінгів по відношенню до євро. Однак аналітики попереджають, що спад у промисловості свідчить про те, що до справжнього пожвавлення попиту (а відповідно, і виробництва) поки що далеко. Економіст «Кепітел Економікс» М.Редвуд, наприклад, зазначає, що експортні замовлення залишаються на низькому рівні, а слабкість глобального попиту призводить до відкладення в часі такого потрібного всім економічного відновлення. Крім того, з часом нинішнє зростання цін на імпортні товари (14,3% за останній рік без урахування нафти – найбільші темпи з 1981 р.) приведе до збільшення інфляції в країні.

2 квітня в Лондоні завершив роботу саміт «Великої двадцятки». У його роботі взяли участь 30 делегацій - 22 країни та угруповань держав, а також 8 міжнародних організацій.

На економічному порядку денному лондонського саміту стояли п'ять головних питань. Їх у пріоритетному порядку оголосив його головуючий – Прем’єр-міністр Великобританії Гордон Браун.
 
Це такі напрями, як:
  • контроль за роботою фінансових ринків;
  • стимулювання економічного зростання;
  • зміцнення міжнародних фінансових інститутів, включаючи Міжнародний валютний фонд;
  • підтримка всесвітньої торгівлі й протидія протекціонізму;
  • допомога найбіднішим країнам.
Перший день роботи нинішнього саміту "двадцятки" пройшов в інтенсивних двосторонніх консультаціях лідерів провідних світових держав, про що Посольство вже повідомляло. На другий день (2 квітня) відбулися дискусії світових лідерів щодо нового світового економічного устрою. За заявою господаря саміту Г. Брауна, його проведення знаменувало собою перехід до «нового світового порядку», адже на ньому було оголошено про пакет заходів вартістю 1,1 трлн. дол. для подолання світової кризи, включно з коштами для оздоровлення фінансової системи, пожвавлення міжнародної торгівлі, а також допомоги найбіднішим та найбільш охопленим кризою країнам. Ставки були досить високі – якби лідерам домовитися не вдалося, це могло б відкинути світову економіку назад та поглибити кризу. Оглядачі нагадували, що саме це і сталося в 1933 р., коли американський президент Ф. Рузвельт відкинув плани, які пропонувалися на аналогічній конференції в Лондоні, зі стабілізації валютних курсів, через що західний світ ще довго вибирався з депресії.
 
Більшість експертів вважають, що цього разу успіху було досягнуто. За результатами зустрічі було прийнято підсумкове комюніке (текст англійською мовою додається), яке, на думку французького президента Н. Саркозі, «перегорнуло сторінку англо-саксонської моделі вільних ринків». Зі свого боку, канцлер Німеччини А. Меркель назвала декларацію «перемогою здорового глузду», адже ще до початку кризи в 2007 р. вона вимагала від американського та британського лідерів вжити подібних заходів.
 
В документі встановлюються більш жорсткі рамки для діяльності хедж-фондів, кредитних агентств, виплат бонусів, взяття банками надмірних ризиків, а також правил функціонування фінансових інструментів. Лідери країн визнали «значні прорахунки» в регулюванні, які стали фундаментальними причинами ринкового безладу, який нині їм доводиться долати.
 
В організаційному плані основним результатом переговорів є створення Управління фінансової стабільності (Financial Stability Board) з метою об’єднання зусиль регуляторів із діяльністю МВФ у плані раннього виявлення потенційних загроз. Як тільки економіка вийде з рецесії, почнеться робота над виробленням нових правил, котрі дозволять уникнути застосування надмірних фінансових важелів та змусять банки в кращі часи відкладати кошти для використання в критичних ситуаціях.
 
"Велика двадцятка" також схвалила збільшення «рятункових» ресурсів МВФ з нинішніх 250 млрд. до 750 млрд. дол. Японія, ЄС та Китай нададуть перші 250 млрд. з цього приросту, а решта мають надійти від поки що не названих держав. На думку фахівців, це дозволить надати Фонду кошти для задоволення потреб східноєвропейських країн та забезпечити фінансування більш широкого ряду країн у майбутньому.
 
Було прийнято також рішення про розміщення 250 млрд. SDR ($373 млрд.) серед акціонерів (МВФ). Підвищується роль Китаю, Індії та Бразилії в прийнятті рішень Міжнародним валютним фондом. Це також зіграє на руку багатьом країнам, що розвиваються: так, Мексика оголосила, що вона звернеться до МВФ за фінансуванням в обсязі 47 млрд. дол.. згідно з умовами нової «гнучкої кредитної лінії», яка дозволить деяким країнам звертатися за кредитами без виконання багатьох жорстких умов, як це відбувається нині.
 
Ще одним значним досягненням вважається обіцянка не вдаватися до протекціоністських заходів у торгівлі. Цього року й без того очікується її значний спад: так, за підрахунками ОЕСР, обсяги світової торгівлі впадуть на 13%, переважно через те, що вражена кризою банківська система країн значно скоротила видачу кредитів імпортерам та експортерам. Щоб запобігти цьому, «двадцятка» оголосила про виділення протягом наступних двох років не менше 250 млрд. дол. для підтримки фінансування торгівлі через експортні кредитні агентства й банки розвитку (насамперед, Світовий банк).
 
Лідери вирішили також жорстко підійти до питання функціонування офшорних зон та «податкових гаваней», заявивши, що їх потрібно «виявити та засудити», проте конкретних заходів узгоджено не було, а було повторено лише засади, на яких ОЕСР бореться з цим явищем.
 
Більшість лідерів та фахівців позитивно оцінюють результати саміту. Звичайно ж, про успіх поспішили заявити Прем’єр-міністр Великобританії Г. Браун та міністри фінансів і бізнесу лейбористського уряду (відповідно А. Дарлінг та П.Мендельсон). Схвально відгукнувся про нього й Президент США Б. Обама, хоча оглядачі зазначають, що одним з результатів заходу стане певне зменшення впливу США на світовій арені та перехід від стихійного ринку до більш жорстких елементів регулювання. Раніше Б. Обама наполягав на застосуванні пакету значних фіскальних стимулів, проте згодом пом’якшив свою позицію.
 
Тепер, на думку більшості фахівців, основним завданням є втілення рішень зустрічі в життя, і на цьому шляху ще передбачається немало труднощів. У деяких країнах почали з’являтися певні, хоча ще й слабкі, ознаки покращення ситуації (наприклад, вперше за останні сім місяців зросла кількість замовлень на підприємствах у США, дещо зросли ціни на будинки у Великобританії, збільшилися обсяги виробництва в Китаї). Якщо економіці вдасться вже найближчим часом показати ознаки оздоровлення (в заяві висловлено сподівання, що до кінця 2010 року темпи зростання світової економіки можуть відновитися до 2%), то зустріч двадцятки в майбутньому позитивно оцінюватиметься істориками.

На сьогодні лише невелика частина з 350 компаній, акції яких котируються на фондовій баржі «Файненшл Таймс», мають кредитні рейтинги.
 
Дані про міжнародну торгівлю публікуються у Великобританії за кожний місяць.
 
SDR - спеціальні права запозичення, створені МВФ в 1969 році для підтримки резервів країн-акціонерів фонду. Вони розподіляються між країнами відповідно до їхніх квот у фонді. SDR також служать одиницею розрахунків МВФ і деяких інших міжнародних організацій.
Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Індонезія Ірак Іран Ісландія Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кіпр Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Мальта Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Пакистан ПАР Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
PR та реклама Будівництво Валюта Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку ЗЕД Інвестиції Інформаційно-аналітичні послуги Інше машинобудування Інші послуги Консалтингові послуги Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Населення Національна символіка Нетарифне регулювання Святкові дні Страхування Товари агропромислового комплексу Товари фармацевтичної промисловості Товари хімічної промисловості Товари чорної металургії Транспорт Транспортно-експедиційні послуги Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки