Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Литва
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Миколаївська обласна державна адміністрація
«Вважаємо, що сайт є зручним та інформаційно корисним для підприємств, які здійснюють зовнішню торгівлю, державних установ та інших користувачів»

Украинские нефтепродукты
Огляд економічних, торговельних, законодавчих, інвестиційних та інших подій у Литовській Республіці (1 квартал 2010 р.)  
Параметри: Економічні новини

Русскоязычный заголовок: Обзор экономических, законодательных, инвестиционных и других событий в Литовской Республике (1 квартал 2010 г.)

Огляд економічних, торговельних, законодавчих, інвестиційних та інших подій у Литовській Республіці (1 квартал 2010 р.)

За даними Департаменту статистики Литви у січні річна інфляція в Литві склала - 0,1%, середньорічна – 3,6%, а у порівнянні з груднем 2009 року – 1,3%.
 
У лютому : -0,5%, 2,9% та 1,2% відповідно.
 
За останніми прогнозами аналітиків банків, середньорічна інфляція в Литві у 2010 році складе 3,3%.
 
За даними Департаменту статистики Литви реальний ВВП у 2009 році скоротився на 15 % і склав 26,75 млрд.євро. Найбільший спад доданої вартості спостерігався на підприємствах сфери будівництва, промисловості та виробничих послуг.
 
10.12.09 Сейм Литви, схваливши три закони – про держбюджет на 2010 рік, про держбюджет “Содри” (пенсійний фонд) на 2010 рік і тимчасовий закон про перерахунок соціальних виплат, прийняв у такий спосіб закон про бюджет на 2010 рік, який передбачає дефіцит майже 5 млрд.литів (1,4 млрд.євро), що складає орієнтовно 5,9% ВВП Литви. Президент Литви підписала ухвалені Сеймом бюджетні закони, визнавши при цьому, що підписані нею закони «не досконалі, однак життєво необхідні».
 
Єврокомісія заявила, що Литва “іде правильним шляхом”, знижуючи витрати суспільного сектору. Тому, є ознаки, що в 2014 році євро замінить лит. Комісія продовжила для Литви термін, коли вона повинна зменшити дефіцит бюджету (до кінця 2012 року).
 
Міністерство фінансів Литви прогнозує зростання ВВП у 2010 році на 1,6%, (а експерти Інституту вільного ринку Литви взагалі прогнозують економічний спад країни на 1%).На думку експертів, таке зростання економіки країни, яка потопає у великих боргах, може обернутись згубним – Литва не заробить навіть того, щоб зуміти своєчасно хоча б рефінансувати державний борг, а це загрожує повним крахом для країни.
 
Основними причинами такого «застою» на думку Євро комісії, стало структурне безробіття (коли безробітні не знаходять роботу за професією, а працювати не за професією не можуть), відсутність серйозних інвестицій в капітал та нові технології, а також старіння суспільства доля людей похилого віку переважає долю молодих людей (ЄК вважає, що цей фактор особливо проявиться після 2014 року).
 
Представники Міністерства господарства ЛР вважають, що зростання економіки у цьому році відбудеться завдяки тому, що підприємці, відчуваючи закінчення кризи, почнуть обновлювати виробниче обладнання. Однак, це буде всього лише короткий спурт. З 2012 року зростання економіки Литви складе тільки 1-2% на рік.
 
Проблемою в Литві залишається безробіття. За інформацією литовської Біржі праці, на кінець 2009 року в Литві 285,8 тис. осіб мали статус безробітних, що складало 13,7% всіх громадян працездатного віку. На початок квітня 2010 року ця цифра досягла 302,6 тис. осіб. На рівень безробіття вплинули: зростаюча кількість банкрутств підприємств, скорочення внутрішнього попиту та “застій” у будівельному секторі, що призвело до скорочення робочих місць. За прогнозами експертів Інституту вільного ринку Литви, у 2010 році рівень безробіття в Литві складе 17%.
 
Для молоді проблема безробіття обертається в катастрофічні масштаби. На початок березня 2010 року на Біржі праці було зареєстровано 43,8 тис. молодих безробітних до 25 років. Безробіття серед молоді на сьогодні на 30% перевищує середній рівень безробіття. Згідно статистичним даним, не працює кожна третя молода людина. Опікуючись цією проблемою, Уряд запропонував звільнити роботодавців, які приймають молодих людей на їх перше робоче місце, від частини внесків до “Содри” (пенсійний фонд) терміном на 1 рік. Загальна сума внесків складе 7.7% замість 31%. Таку пільгу планується застосувати тимчасово – на протязі 1 року, починаючи з 01.07.2010.
Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Бельгія Білорусь Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Ірак Іран Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Китай Кувейт Литва Ліван Лівія Македонія Марокко Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Сенегал Сербія Сирія Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
Валюта Вироби з чорних та інших некоштовних металів Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку ЗЕД Інвестиції Інше машинобудування Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Населення Нетарифне регулювання Товари агропромислового комплексу Товари деревообробної промисловості Точне машинобудування Транспорт Транспортно-експедиційні послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Крамниця-А
Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки