Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Молдова
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Міністерство закордонних справ України
«Міністерство закордонних справ України вбачає створений під егідою Міністерства економіки України веб-портал «Державна підтримка українського експорту» є дієвим інструментом висвітлення торговельного потенціалу нашої держави та просування вітчизняної продукції на світові ринки»

Украинские нефтепродукты
Молдова. Соціально-економічна ситуація (1 півріччя 2008 р.)  
Параметри: Інвестиції, ЗЕД, Економічні новини

 

Соціально-економічна ситуація в Республіці Молдова
 
Внутрішньо-економічна діяльність Республіки Молдова здійснюється відповідно до Програми діяльності Уряду на 2005-2009 роки “Модернізація країни – благополуччя народу”, Стратегії розвитку агропродовольчого сектору у 2006-2015 рр., Стратегії розвитку промисловості на період до 2015 року.
 
За даними Національного бюро статистики Республіки Молдова  валовий внутрішній продукт у січні-березні 2008 р. склав  12693 млн. лей і збільшився на 4,3% у порівнянні з відповідним періодом минулого року.
 
Довідково: середній курс національної молдовської валюти дорівнював: у 2007 р.     1 дол. США – 12,1 лей; у січні – червні  2008 р. 1 дол. США – 10,8 лей.
 
Промисловими підприємствами всіх форм власності у січні-червні 2008 р. вироблено продукції на суму 14104,6 млн. лей у поточних цінах. Індекс обсягу промислового виробництва в порівнянні із січнем-червнем 2007 р.  склав (у порівнянних цінах) 104,6%.
 
Зокрема, зросли обсяги виробництва вина, хліба та кондитерських виробів, електроенергії, оптичних інструментів. Одночасно зменшилися обсяги виробництва одягу, олії, паперу та картону, резинових та пластмасових виробів, мінеральних вод.
 
Обсяг продукції сільського господарства у січні-червні 2008 р., склав 3641 млн. лей або 94,2% (у порівнянних цінах) до  відповідного періоду минулого року. Зменшення виробництва продукції сільського господарства обумовлено падінням виробництва продукції тваринництва на 22,1%.
 
Інвестицій в основний капітал за рахунок всіх джерел фінансування на розвиток національної економіки за звітний період було освоєно в сумі 5516,5 млн. лей, з яких 3061,7 млн. лей склали будівельно-монтажні роботи або, відповідно, на 12,3% і 5,1% більше, ніж у січні-березні 2007 р.
 
Вантажообіг підприємств залізничного, автомобільного, річкового й повітряного транспорту в січні-червні 2008 р. збільшився на 13,1% у порівнянні з відповідним періодом 2007 р., а обсяг перевезених вантажів на 14,9%.
 
Середньомісячна заробітна плата одного працюючого в економіці в січні-червні   2008 р. склала 2429 лей або на 26,1% більше ніж у відповідному періоді попереднього року. У бюджетній сфері середньомісячна заробітна плата склала 1978 лей, у реальному секторі економіки - 2665 лей.
 
Середні споживчі ціни в червні 2008 р. у порівнянні із травнем 2008 р. зменшилися на 1,1%, спад був обумовлений зменшенням цін на продовольчі товари на 3,5%, переважно продуктів рослинництва. Рівень інфляції в червні в порівнянні із груднем 2007 року склав 6,2%.
 
Чисельність офіційно зареєстрованих безробітних за даними Національного агентства зайнятості на 01.07.08 склало 19,1 тис. чоловік. Чисельність безробітних відповідно до визначення Міжнародного бюро праці у 2007 р. склало 66,7 тис. чоловік.
 
За попередніми даними Національного банку Молдови молдовські громадяни перевели із-за кордону у січні – червні 2008 р. у Республіку Молдова  755,95 млн. дол. США, у тому числі 435,28 млн. дол. США у другому кварталі.
 
Зростання зазначених надходжень за перше півріччя ц.р. перевищило аналогічний показник минулого року на 60%.
 
За рахунок цих надходжень стимулюється розвиток роздрібної торгівлі, транспорту, освіти, охорони здоров`я, але зростає інфляція та обсяги імпорту.
 
У зовнішньоекономічному аспекті у першому півріччі 2008 року просуванню молдовських товарів на іноземні ринки сприяли автономні торговельні преференції ЄС, 16 угод про вільну торгівлю в рамках СНД та СЕFTA, 38 двосторонніх угод щодо співробітництва у торговельно-економічній сфері, членство у СОТ, реалізація Стратегії залучення інвестицій і просування експорту на 2006-2015 роки.
 
Разом з цим, зовнішня торгівля Молдови, і перш за все експортна складова, залишаються однією з найбільш проблемних позицій, які стосуються  макроекономічних показників розвитку країни.
 
Торговельний баланс склався з дефіцитом у розмірі 1595,3 млн. дол. США, або на 581,0 млн. дол. США (на 57,3%) більше, ніж за відповідний період 2007 року.
 
Це самий найнижчий показник за весь час існування Молдови, як незалежної держави. За оцінками експертів, від`ємне сальдо до кінця 2008 р. має перейти психологічний бар`єр у 3 млрд. дол. США.
 
При цьому експорт товарів у січні-червні 2008 р. склав 738,2 млн. дол. США, що на 23,0% перевищує рівень відповідного періоду 2007 р. Імпорт - 2333,5 млн. дол. США, що на 44,5% більше, ніж за січень-червень 2007 р.
Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Ірак Іран Ісландія Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кіпр Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Мальта Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Пакистан Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
IT та телекомунікації Валюта Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку ЗЕД Інвестиції Інше машинобудування Інші послуги Каміння, скло, кераміка Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Населення Національна символіка Нетарифне регулювання Святкові дні Товари агропромислового комплексу Товари деревообробної промисловості Товари легкої промисловості Товари фармацевтичної промисловості Товари хімічної промисловості Товари чорної металургії Точне машинобудування Транспорт Транспортне машинобудування Транспортно-експедиційні послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки