Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Румунія
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Закарпатська Торгово-промислова палата
«Враховуючи сьогоднішню економічну ситуацію, необхідність у наданні практичної допомоги малому, середньому та крупному бізнесу України в налагодженні, відновленні чи створенні нових виробництв, які в свою чергу будуть сприяти створенню нових робочих місць., збільшенню доходів суб’єктів господарювання та зростання бюджетних надходжень, є одним з найбільш ефективних шляхів стабілізації економічного зростання нашої держави.
Члени Палати, Закарпатська ТПП всілякими ресурсами, всіма наявними можливостями готова підтримати Ваші кроки з популяризації українських товарів, українського товаровиробника не тільки на внутрішньому, але й на зовнішніх ринках»

Украинские нефтепродукты
Розвиток торговельно-економічних відносин між Україною та Румунією (1 квартал 2010 р.)  
Параметри: ЗЕД, Економічне співробітництво

Русскоязычный заголовок: Развитие торгово-экономических отношений между Украиной и Румынией (1 квартал 2010 г.)

Розвиток торговельно-економічних відносин між Україною та Румунією (1 квартал 2010 р.)
 
Розвиток торговельно-економічних відносин між Україною та Румунією протягом останніх років характеризується тенденціями, які пов'язані зі вступом останньої до ЄС, розширенням споживання в обох країнах, розміщенням в Румунії потужних підприємств відомих європейських та світових компаній, стратегії яких передбачають, зокрема, присутність на ринках України.
 
Зазначене сприяло активному розвитку торговельних відносин між Україною та Румунією протягом 2005-2008 років. Так, річний двосторонній товарообіг за цей період зріс майже у 3,3 рази, при цьому український експорт збільшився у 1,8 рази, імпорт румунських товарів та послуг – у 7,3 рази. Проте у 2009 році у зв’язку із негативним впливом світової економічної кризи, спостерігався спад обсягів товарообігу між Україною та Румунією.
 
За даними Національного інституту статистики Румунії станом на 31.12.2009 р. загальний обсяг товарообігу між Україною та Румунією склав 813 млн. дол. США, з якого експорт - 325,8 млн. дол., імпорт – 487,2 млн. дол., позитивне сальдо на користь Румунії становило 161,4 млн. дол. У порівнянні з аналогічним періодом 2008 року в цілому товарообіг зменшився на 59,2%, з якого експорт зменшився на 57,8 %, а імпорт зменшився на 60,1%.
 
Розбіжність у статистичних даних пояснюється різними методиками розрахунку даних щодо експорту та імпорту, які застосовується в Румунії та України.
 
Внаслідок суттєвого негативного впливу світової фінансової кризи на економіку двох країн, протягом 2009 року спостерігалось значне скорочення обсягів румунського експорту до України, зокрема:
 
 • у 7,5 разів (з 186,69 млн.дол. США у 2008 р. до 24,78 млн. дол. США у 2009 р.) автомобілів та комплектуючих
 • у 3,3 рази (з 689,578 млн.дол. США до 207,959 млн. дол. США) мінеральну сировину
 • у 2,6 рази (з 52,818 млн.дол. США до 20,086 млн. дол. США) виробів з пластмас, каучуку та супутніх матеріалів
 • у 1,5 рази (з 58,515 млн.дол. США до 37,988 млн. дол. США) продукції хімічної промисловості
 • у 1,4 рази (з 126,204 млн.дол. США до 91,26 млн. дол. США) електричних машин та обладнання
В цілому зменшення обсягів румунського експорту до України спостерігався за всіма товарними позиціями.
 
Тенденції експорту до Румунії української продукції свідчать, що за базовими позиціями українського експорту також спостерігався значний спад, який спричинено значним зменшенням попиту на румунському ринку на сировинну продукцію, металопрокат та мінеральні добрива українського походження. Так, за 2009 рік зменшено обсяги експорту:
 
 • хімічної продукції у 6,1 разів (з 74,594 млн. дол. США у 2008 р. до 12,209 млн. дол. США)
 • електричних машин та обладнання у 3 рази (з 22,384 млн. дол. США до 7,354 млн. дол. США)
 • металопродукції у 2,5 рази (з 440,343 млн. дол. США до 178,0 млн. дол. США)
 • мінеральної сировини у 1,9 рази (з 105,51 млн. дол. США до 54,779 млн. дол. США)
Водночас, в умовах поглиблення економічної кризи за рядом позицій українським експортерам вдалось збільшити обсяги постачання до Румунії української продукції. Зокрема, у 2009 році, порівняно з 2008 р., збільшено експорт до Румунії:
 
 • деревини та продукції деревообробки у 1,5 рази (з 20,853 млн. дол. США до 31,514 млн. дол. США)
 • взуття та одягу у 1,2 рази (з 4,856 млн. дол. США до 5,844 млн. дол. США)
Слід зазначити, що зменшення обсягів українського експорту до Румунії є більш повільним, ніж румунського до України, що зумовлено в першу чергу наявністю в експортних товарних позиціях України сировинних ресурсів.  
 
Основними статтями українського експорту до Румунії були:
 
 • недорогоцінні метали та вироби з них (чавун, феросплави, напівфабрикати із заліза та нелегованої сталі, стальний прокат)
 • мінеральні продукти (залізна руда та залізорудні концентрати, вугілля, нафта та нафтопродукти)
 • продукція хімічної промисловості (карбід, етилен, вінілхлорид, метиловий спирт, добрива), деревина та вироби з дерева
Основними статтями українського імпорту з Румунії у 2009 році були мінеральна та хімічна продукція, автомобілі та комплектуючи, електричні машини та обладнання.
 
Слід зазначити, що починаючи з кінця минулого року у двосторонній торгівлі спостерігається позитивна динаміка. За даними Міністерства економіки, торгівлі та ділового середовища Румунії станом на 31.01.2010 р. загальний обсяг товарообігу між Україною та Румунією становив 56,46 млн. дол. США, з якого експорт - 26,22 млн. дол., імпорт – 30,24 млн. дол., позитивне сальдо на користь Румунії становить 4,2 млн. дол. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року в цілому товарообіг збільшився на 20,7%.
 
В цілому серйозними перешкодами, що заважають зростанню обсягів українського експорту до Румунії є низький рівень застосування сучасних механізмів оплати за поставлену продукцію, з використанням банківських інструментів гарантування платежів та їх відповідного відтермінування, а це є практично правилом роботи на ринку Румунії. Багато компаній відмовляються від української продукції саме з причин необхідності здійснення передоплати, купуючи при цьому дорожчу продукцію власного виробництва, або з країн ЄС. Негативно відбивається на експортних можливостях середнього бізнесу України проблема відшкодування експортного ПДВ, відсутність необхідних сертифікатів якості та умов післяпродажного сервісу (йдеться про машинобудівну продукцію), незначна участь у виставках та презентаціях.
 
На даний час залишається надзвичайно низьким рівень інвестиційного співробітництва з Румунією. Це зумовлено тим, що на даний час Румунія, як і Україна, не відноситься до країн-донорів капіталу і сама потребує значних інвестицій для модернізації економіки. За даними Національного Інституту статистики Румунії, станом на 31.12.2009 року в Румунії зареєстровано 380 спільних румунсько-українських підприємств, вартість українських інвестицій становить 9,75 млн. дол. США.
Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Індонезія Ірак Іран Ісландія Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кіпр Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Мальта Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Пакистан ПАР Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
Будівництво Валюта Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку ЗЕД Інвестиції Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Мінеральна сировина Нетарифне регулювання Товари агропромислового комплексу Товари кольорової металургії Товари легкої промисловості Товари хімічної промисловості Товари чорної металургії Транспорт Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Крамниця-А
Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки