Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Сирія
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Івано-Франківська обласна державна адміністрація
«Веб-Портал Державна підтримка українського експорту» за умови постійного поновлення інформації забезпечить українським товаровиробникам необхідну інформаційну підтримку в здійсненні ними зовнішньоекономічної діяльності»

Украинские нефтепродукты
Нетарифні бар’єри в Сирії  
Параметри: Нетарифне регулювання , ЗЕД

Нетарифні бар’єри в Сирії

НТБ в цілому характеризуються складністю їх визначення та кількісної оцінки, що перш за все визначається відсутністю офіційної та достовірної інформації щодо використання САР тих або інших методів державного регулювання, ступеня їх застосування, актуальних статистичних даних тощо.
 
За оцінками експертів, через застосування НТБ внутрішні ціни в Сирії більше світових цін на 17%. Особливий вплив на формування цін імпортованих товарів створюють кількісні обмеження.
 
Нетарифні бар’єри до товарів українського погодження сирійської стороною не використовуються, за виключенням сухого молока. Ця продукція повинна проходити обов’язкову процедуру перевірки на радіаційну чистоту у спеціалізованій лабораторії Комісії з питань атомної енергетики Сирії (Atomic Energy Commission of Syria).
 
У червні 2009 року Урядом Сирії було оголошено про відміну постанови про заборону імпорту цементу, яка діяла на протязі останніх чотирьох місяців у зв’язку з великим об’ємом невикористаних запасів цементу у сховищах та зниженням будівельної активності.
 
В той же час 28 червня 2009 року, з метою захисту сирійських виробників, урядом прийнято постанову про застосування механізму встановлення мінімальних цін на ряд імпортованих споживчих та промислових товарів.
 
За отриманими неофіційними даними, з метою захисту внутрішнього виробника сільськогосподарської продукції урядом Сирії наприкінці 2009 року було прийнято рішення щодо введення мита на імпорт кукурудзи та ячменю в об’ємі 77дол. США/тону.
 
Наразі під тиском імпортерів та сирійських виробників тваринницької галузі урядом САР розмір мита зменшений до 22 дол.США/тону для кукурудзи та 44 дол.США/тону для ячменю. Рішення обумовлене необхідністю підтримання на конкурентному рівні продукцію тваринництва та протидії можливому контрабандному ввозу цієї продукції.
 
Наразі обговорюється питання щодо відміни цього мита взагалі.
 
Доцільно також відзначити використання Сирійською митницею інших методів НТБ, зокрема, визнання виключно сирійських сертифікатів проходження фіто-санітарного контролю зернових.
 
Незважаючи на значну ємність місцевого та регіонального зернового ринку, поставки цієї продукції через митний кордон Сирії, за даними сирійських експертів, супроводжуються вельми великими ризиками.
 
Сирійськими уповноваженими органами, а саме Департаментом захисту рослин Міністерства сільського господарства та аграрних реформ Сирії в сирійських портах призначення проводиться прискіпливий фіто санітарний контроль та хімічний аналіз зернових, що ввозяться на територію Сирії, як за державними так і приватними контрактами.
 
У відповідності до місцевого законодавства вся зернова продукція, що імпортується, повинна проходити відповідну перевірку на наявність фумігаторів, мікротоксинів та важких металів, рівень яких не повинен перевищувати встановлені сирійським урядом норми. Контрольні тести проводяться виключно в умовах сирійських лабораторій.  
 
Таким чином, Сирія достатньо динамічно застосовує нетарифні бар’єри з метою оперативного впливу на зовнішню торгівлю.
 
Разом з тим, зважаючи на плани вступу до СОТ та підписання Асоціативної угоди з ЄС Сирія планує проведення відповідного реформування спрямовані на пом’якшення тиску нетарифних бар’єрів.
 
Наприклад, реформуванню підлягає система нетарифного регулювання в сфері сільського господарства, якою Сирія обмежує імпорт, а також існуюча державна монополія на імпорт (експорт) деяких товарних груп.
 
На початку лютого 2010 року під головуванням Прем’єр-міністра САР Н. Отрі проведене засідання Кабінету міністрів, за результатами якого були визначені першочергові завдання урядових структур щодо організації роботи з підтримки вітчизняної промисловості, захисту внутрішнього ринку та впровадження системи верифікації сертифікатів походження імпортованої продукції та інших інструментів регуляторної політики. Створена спеціальна економічна комісія з представників міністерств промисловості та економіки САР з метою напрацювання відповідних урядових рішень.
Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Індонезія Ірак Іран Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кіпр Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Мальта Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Пакистан Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
IT та телекомунікації Будівництво Валюта Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку ЗЕД Інвестиції Інформаційно-аналітичні послуги Інші послуги Консалтингові послуги Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Мінеральна сировина Населення Нетарифне регулювання Святкові дні Страхування Товари агропромислового комплексу Товари легкої промисловості Товари хімічної промисловості Транспорт Транспортно-експедиційні послуги Туризм Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки