Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Сирія
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
УКРАВТОПРОМ, Асоціація автовиробників України
«Асоціація підтримує створення порталу вітчизняних експортерів у мережі Інтернет, що безумовно буде сприяти поширенню конкурентоспроможної продукції українського виробництва на міжнародній арені»

Украинские нефтепродукты
Торговельно-економічне співробітництво України та Сирії (лютий 2009 р.)  
Параметри: Економічне співробітництво

Торговельно-економічне співробітництво України та Сирії (лютий 2009 р.)

 Зважаючи на об’єктивні чинники, українсько-сирійське торговельно-економічне співробітництво наразі обмежується в основному двосторонньою торгівлею, яка, не зважаючи на вражаючі об’єми та значне позитивним сальдо, характеризується сировинною спрямованістю і відповідно потребує значних змін у структурі українського експорту.
 
Одним зі шляхів вдосконалення структури українського експорту є участь українських компаній в розробці на території Сирії родовищ газу і нафти, модернізації сирійських нафтопереробних заводів, реалізації проектів реабілітації нафтових свердловин, ремонті й будівництві трубопроводів, постачання транспортної та іншої машинобудівної продукції, участь у промислових інфраструктурних проектах з використанням українських матеріалів та обладнання тощо.
 
Наразі цей напрямок діяльності знаходиться в безпосередньому полі зору ТЕМ, проводяться відповідні заходи сприяння українським компаніям, з боку яких висловлена зацікавленість до роботи на сирійському ринку.
 
Іншим важливим напрямком активізації економічного співробітництва є скасування бар’єрів у двосторонній торгівлі через створення ЗВТ. Наразі середня ставка мита в САР майже в три рази перевищує середню ставку тарифу України, що дає підстави стверджувати, що у разі скасування тарифних бар’єрів у двосторонній торгівлі Україна матиме добрі шанси для покращення структури експорту та його росту за рахунок товарів з більш високою доданою вартістю.
 
Поглиблення економічного співробітництва між Україною та САР надасть наступні вигоди для України:
 
§          можливість диверсифікації джерел постачання енергоносіїв, забезпечення активної ролі України у формуванні нової системи транспортних комунікацій на Євразійському просторі та транзиту енергоносіїв із Близького Сходу до Європи;
§          розвиток двостороннього інвестиційного співробітництва, та можливість залучення інвестицій з третіх країни;
§          участь у створенні нової системи безпеки в Близькосхідному регіоні;
§          просування українських товарів та економічних проектів як в САР, так і в інших країнах регіону;
§          покращення іміджу України в Близькосхідному регіоні.
 
Таким чином, в результаті створення ЗВТ можна очікувати пожвавлення інвестиційного співробітництва за рахунок участі українських компаній у реалізації масштабних інвестиційних проектів на території Сирії та протоку приватного капіталу з Сирії до України внаслідок загальної інтенсифікації двосторонніх економічних відносин.
 
Позитивний в цілому вплив запровадження режиму вільної торгівлі з САР на економіку України у перспективі полягатиме також у набутті позитивного досвіду розвитку торгового співробітництва у близькосхідному регіоні та створенні передумов для просування у майбутньому високотехнологічної продукції вітчизняного виробництва на ринки країн Близького Сходу. 
 
Проведені за ініціативою ТЕМ зустрічі з представниками Міністерства економіки та торгівлі Сирії засвідчили налаштованість сирійської сторони продовжити та навіть прискорити роботу з укладання між нашим країнами Угоди про ЗВТ, провести засідання спеціально створеної робочої групи з цього питання напередодні проведення чергового Сьомого засідання Міжурядової комісії з питань торговельно-економічного співробітництва, яке заплановано провести у другій половині квітня ц.р. у м. Києві.
 
Між Національним агентством України з іноземних інвестицій та розвитку та Сирійською інвестиційною агенцію наразі узгоджується текст Меморандуму про співробітництво, який планується до підписання під час проведення чергового Сьомого засідання Міжурядової українсько-сирійської комісії з питань торговельно-економічного та технічного співробітництва (МУСК).
 
Реалізація запропонованих сторонами положень міжвідомчого договірно-правового акту, дозволить розширити сфери та об’єми інвестиційного співробітництва між Сирією та Україною, у т.ч. шляхом проведення спільних презентаційних заходів з залученням зацікавлених ділових кіл обох країн.
 
Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Індонезія Ірак Іран Ісландія Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кіпр Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Мальта Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Пакистан ПАР Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
IT та телекомунікації Будівництво Валюта Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку ЗЕД Інвестиції Інформаційно-аналітичні послуги Інші послуги Консалтингові послуги Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Мінеральна сировина Населення Нетарифне регулювання Святкові дні Страхування Товари агропромислового комплексу Товари легкої промисловості Товари хімічної промисловості Транспорт Транспортно-експедиційні послуги Туризм Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки