Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Сирія
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Херсонська Торгово-промислова палата
«Переконані, що Портал дозволить створити надійну інформаційну базу для діяльності вітчизняних експортерів та надасть їм всебічну підтримку з боку держави.
Ми впевнені, цей ресурс сприятиме популяризації України серед світової спільноти в якості надійного та стабільного торговельного партнера, поширенню конкурентоспроможної продукції українського виробництва на зовнішні ринки, а також створенню позитивного іміджу нашої країни у межах світового інформаційного простору»

Украинские нефтепродукты
Сирія – ЄС. Зовнішньоекономічні відносини (січень – березень 2010 р.)  
Параметри: ЗЕД, Економічне співробітництво

Русскоязычный заголовок: Сирия – ЕС. Внешнеэкономические отношения (январь – март 2010 г.)

Сирія – ЄС. Зовнішньоекономічні відносини (січень – березень 2010 р.)

 
Несподівана відмова Сирії підписати у жовтні 2009 року попередньо узгоджену Асоціативну Угоду з ЄС продовжує залишатися в полі зору місцевих та регіональних економічних експертів, якими аналізуються причини такого рішення та можливі наслідки укладання такої угоди.

Впродовж останніх п’яти років, коли обговорювались положення згаданої Угоди, зацікавленість сирійської сторони до політичних переваг такої угоди помітним чином змінювалась по мірі того, як Сирія поступово стала повертатися до світової спільноти, у т.ч. завдяки потеплінням у відносинах зі США.  

На фоні зменшення політичної актуальності такого заходу та завдяки проведеним в Сирії економічним реформам, досягнення на цьому шляху певних успіхів актуалізували саме економічні аспекти Асоціативної Угоди з ЄС, які наразі стали предметом ретельної експертної оцінки.

На думку місцевих аналітиків, економіці Сирії було нанесено чутливих збитків через укладання низки Угод про вільну торгівлю з країнами регіону, зокрема, через незахищеність від реекспорту китайських товарів на сирійський ринок. Наразі місцеві виробники відчувають свою неспроможність конкурувати з китайськими товарами, які безконтрольно заповнюють сирійський ринок, як з самого Китаю, так із Туреччини та особливо з країн Перської Затоки.

Таким чином укладання Угоди з ЄС буде додатковим тягарем для сирійських виробників, які не матимуть відповідних захисних механізмів.

У минулому внутрішній промисловий ринок був захищений завдяки високим митним тарифам на імпортовану продукцію. У разі зменшення мит для європейських товарів внутрішнього виробника промислової продукції, знекровленого виснажливою конкуренцією, очікує колапс.

Наразі уряду Сирії все важче дається справлятися з задачею створення щорічно додаткових 400 тис. робочих місць. Вимушене призупинення діяльності сирійських підприємств в умовах міжнародної конкуренції значним чином вплине на зростання в країні безробіття та соціальної напруги.

Значні негативні соціально-економічні наслідки, які закладені в Асоціативну Угоду з ЄС, на думку експертів, не мають адекватних компенсаторних аргументів. Наразі Сирія може отримати від ЄС значно менші переваги ніж її регіональні сусіди. Наприклад, загальні об’єми фінансової та технічної допомоги ЄС Сирії значно менші, ніж Йорданії.

Крім цього, сирійська сторона негативно оцінює включення до тексту Угоди політичні зобов’язання, які, незважаючи на те що вони не носять обов’язковий характер, стосуються вельми чутливих внутрішньополітичних питань Сирії, як то політичний плюралізм, свобода слова, права людини. Такі обмеження не включені до угод ЄС з іншими країнами регіону. У цьому зв’язку відзначається політика подвійних стандартів Нідерландів з питання прав людини, якими натомість не була підтримана відома резолюція Голдстоуна в ООН з порушення прав людини в секторі Газа у 2009 році.

Незважаючи на те, що переговорний процес триває, сторонам доведеться подолати ще багато проблемних та суперечливих питань на шляху узгодження тексту Угоди про Асоціацію з ЄС.
 
16 квітня 2010 року в рамках візиту до Сирії Високого представника ЄС з питань закордонних справ та безпекової політик К. Ештон були проведені переговори на найвищому рівні щодо можливостей поновлення переговорів з укладання Асоціативної угоди між ЄС та Сирією.

За результатами переговорів сторони висловили зацікавленість до створення партнерських відносин та скорішого поновлення переговорів. Планується, що у найближчий час уповноважена делегація ЄС прибуде до Сирії з метою проведення консультацій з метою пошуку компромісних рішень.

Відзначається, що сирійська сторона твердо стоїть на позиції невтручання у внутрішні справи та вимагає справедливих умов забезпечення доступу на внутрішні ринки, які б враховували інтереси розвитку сирійської економіки. Як відомо, Нідерланди наполягають на включенні до Асоціативної угоди додаткової (окремої) угоди з забезпечення прав людини в Сирії. Крім цього, умовою надання фінансової допомоги Сирії висувається вимога продовження та поглиблення економічних реформ, що наразі є предметом дискусій в сирійському експертному середовищі.

Незважаючи на те, що точні дати поновлення консультацій та прогнозу на підписання угоди не оприлюднювались, сирійська сторона вважає що терміни визначатимуться гнучкістю позиції ЄС. 
    
Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Індонезія Ірак Іран Ісландія Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кіпр Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Мальта Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Пакистан ПАР Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
IT та телекомунікації Будівництво Валюта Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку ЗЕД Інвестиції Інформаційно-аналітичні послуги Інші послуги Консалтингові послуги Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Мінеральна сировина Населення Нетарифне регулювання Святкові дні Страхування Товари агропромислового комплексу Товари легкої промисловості Товари хімічної промисловості Транспорт Транспортно-експедиційні послуги Туризм Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки