Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Торгівля з країнами світу
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
ЕНЕРНОАТОМ, Національна атомна енергогенеруюча компанія
«Інтернет-портал створений на досить високому технічному рівні і містить багато корисної інформації»

Украинские нефтепродукты
Співробітництво України зі Світовою організацією торгівлі (2010 р.)  
Параметри: ЗЕД, Економічне співробітництво

 

Русскоязычный заголовок: Сотрудничество Украины со Всемирной торговой организацией (2010 г.)

 
Співробітництво України зі Світовою організацією торгівлі (2010 р.)


 
Україна приєдналась до групи країн, які нещодавно набули членства в СОТ (RAMs), до складу якої входять Албанія, Вірменія, Македонія, Киргизька Республіка, Молдова, Саудівська Аравія, Тонга, В’єтнам. Членство України у групі дозволяє захистити незмінність зобов’язань, що містяться у Протоколі про вступ України до СОТ та додатках до нього.

Стратегічна мета переговорів делегації України – приєднання до Єдиної домовленості раунду Доха – Розвиток із зобов’язаннями, узгодженими Українською стороною у рамках переговорного процесу про вступ до СОТ.

На сьогодні, з метою формування позицій з найважливіших питань порядку денного раунду "Доха – Розвиток", які відповідають зовнішньоекономічним інтересам України, центральні органи виконавчої влади розробляють пропозиції до позиційних документів від України.

Українська сторона приймає активну участь у роботі Дохійського раунду переговорів. У рамках переговорної групи з доступу до ринку товарів несільськогосподарської продукції (NAMA) Україною було підтримано спільну ініціативу США та ЄС щодо проекту домовленості до Угоди СОТ про технічні бар’єри у торгівлі в частині, що стосується маркування текстильних виробів, одягу, взуття та дорожніх товарів. Позицію української сторони було відображено у документі TN/MA/W/93/Rev.1/Add.1.

Крім того, Мінекономіки та заінтересованими міністерствами (Держмитслужба, Мінпромполітики та Мінпаливенерго) опрацьовано проект Протоколу щодо підвищення прозорості заходів ліцензування експорту “Protocol on Transparency in Export Licensing to the General Agreement on Tariffs and Trade 1994”. Відповідно до отриманих відповідей Мінекономіки підготовлено на направлено листом від 29.01.2010 № 4801-25/14, повідомлення до Секретаріату СОТ стосовно приєднання України до зазначеної ініціативи.

Спільно з Мінагрополітики підготовлено проект поглибленої позиції України на переговорах Раунду Доха-Розвиток у сфері сільського господарства.

Матеріали направлено Представництву України у Женеві для подальших консультацій та переговорів стосовно проекту домовленостей з сільського господарства в рамках раунду Доха-Розвиток (TN/AG/W/4/Rev.4 від 06.12.2008).

Позицію України стосовно можливості застосування Україною спеціального захисного механізму (SSM) було офіційно підтримано в рамках групи країн, що нещодавно приєднались до СОТ, що зафіксовано у документі Комітету сільського господарства СОТ від 6 липня 2010 року JOB/AG/12 та розповсюдженого Секретаріатом серед країн-членів СОТ.

З метою захисту національних інтересів Мінекономіки спільно з Мінагрополітики підготовлено позиційний матеріал стосовно необхідності закріплення за Україною права використовувати зазначений захисний механізм, який обговорюється у рамках Доха-раунду. Повідомлення від України було офіційно розповсюджене Секретаріатом СОТ JOB/AG/14 від 20.09.2010.

Україна продовжуватиме роботу щодо забезпечення участі у багатосторонніх переговорах СОТ з метою формування та узгодження з членами СОТ позицій з найважливіших питань порядку денного раунду «Доха - Розвиток», які відповідають зовнішньоекономічним інтересам України та є чинником впливу на формування новітніх правил торгівлі на світовому рівні.
 
Крім того, Україна використовує правила та механізми СОТ для захисту інтересів національного виробника на внутрішньому та зовнішніх ринках, в т.ч. через вирішення торговельних суперечок шляхом консультацій в рамках СОТ.

Протягом 2009 - 2010 рр. Україною здійснювалися заходи з вирішення проблемних питань із Грузією та Вірменією щодо усунення дискримінаційного оподаткування тютюнової та алкогольної продукції українського походження по відношенню до аналогічної продукції місцевого виробництва. При цьому поряд з проведенням регулярних консультацій з представниками цих країн, вирішальним при позитивному розв’язанні зазначених проблем стали наміри щодо звернення або власне звернення української сторони до Органу з врегулювання суперечок СОТ.
 
 
 
Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Індонезія Ірак Іран Ісландія Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кіпр Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Мальта Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Пакистан ПАР Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
IT та телекомунікації PR та реклама Будівництво Валюта Вироби з чорних та інших некоштовних металів Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку Зв'язок ЗЕД Інвестиції Інформаційно-аналітичні послуги Інше машинобудування Інші послуги Каміння, скло, кераміка Консалтингові послуги Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Мінеральна сировина Населення Національна символіка Нетарифне регулювання Святкові дні Страхування Товари агропромислового комплексу Товари деревообробної промисловості Товари кольорової металургії Товари легкої промисловості Товари фармацевтичної промисловості Товари хімічної промисловості Товари целюлозно-паперової промисловості та друкована продукція Товари чорної металургії Точне машинобудування Транспорт Транспортне машинобудування Транспортно-експедиційні послуги Туризм Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Крамниця-А
Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки