Щодо участі в семінарі за програмою e-PLATO в Швеції
В рамках роботи з відслідкування виконання спільних проектів, що фінансуються урядом Фламандського регіону, т.зв. „фламандських проектів”, 03.06.2009 р. ТЕМ України в Швеції взяв участь у семінарі, організованому ТПП Східної Фландрії в м.Гент відповідно по програми багатонаціонального проекту „e-PLATO”.
Проект був прийнятий до фінансування фламандським урядом минулого року, розрахований на 5 років і має на меті навчання, обмін досвідом та встановлення бізнес-контактів у сфері діяльності малих та середніх підприємств Польщі, Румунії, Словаччини, Угорщини та України. Від української сторони учасником проекту є ТПП Закарпатської області. Свою зацікавленість до участі в проекті та користування його результатами виявляє також Український центр сприяння іноземному інвестуванню („УкрІнвест”). Про започаткування проекту ТЕМ інформувало Мінекономіки у лютому минулого року.
Згаданий семінар став вже третім заходом проекту, в якому взяли участь українські представники. У 2008 р. в м.Генті проходило 10-денне навчання представників середніх і малих підприємств країн-учасниць. Делегація ТПП Східної Фландрії відвідала у жовтні минулого року Україну (Ужгород, Львів). У семінарі 3-го червня ц.р. взяли участь три українські представники: Голова Закарпатської ТПП О.Ковчар, та керівники двох будівельних компаній з Ужгорода: „Нострадамус Плюс” та „Хемкостав”. За їхніми відгуками, заходи, що проводяться в рамках проекту „e-PLATO” мають відчутне практичне значення, оскільки дозволяють краще зрозуміти особливості ведення бізнесу у сусідніх країнах та адаптуватися до бельгійських, іншими словами – європейських правил. Окрім того, безпосередні контакти підприємців дозволяють одразу обговорювати ділові пропозиції та навіть укладати контракти.
Цікавим став той факт, що до семінару в Генті цього разу організатори залучили також учасників інших подібних проектів: з Великобританії, Єгипту, Сербії. В ході семінару було наголошено, що таким чином проект „е-PLATO”набуває все більшого інтернаціонального значення.
На семінарі було здійснено презентацію офіційного сайту проекту (www.eplato.eu). Необхідно зазначити, що сайт виконано окрім англійської – всіма мовами країн-учасниць, у т.ч. українською. Цей досвід є першим, коли бельгійські установи самостійно розміщують інформацію на своїх сайтах українською мовою, і свідчить про зацікавленість бельгійської сторони до розвитку співробітництва з Україною. Сайт містить бази даних про компанії та ділові пропозиції. З представниками ТПП Східної Фландрії, яка ініціювала створення сайту, домовлено про постійний обмін інформацією та розміщення українських пропозицій на його сторінках.
Під час неофіційного спілкування з представником Фламандського торгово-інвестиційного агентства (FIT) Е.Стеленс (відповідає у FIT за роботу Україною, брала участь у 1-му засіданні українсько-бельгійської Змішаної комісії) домовлено про передачу на розгляд бельгійської сторони проекту угоди про співробітництво між FIT та „УкрІнвестом”. Про результати інформуватимемо додатково.
Пропонуємо розмістити інформацію про веб-сайт проекту „е-PLATO” на сторінках веб-порталу “Комплексна система інформаційно-консультаційної підтримки та розвитку експорту” (www.ukrexport.gov.ua). |