Спільна міжурядова українсько-фінляндська комісія з питань торгівлі та економічного розвитку
Спільна міжурядова українсько-фінляндська комісія з питань торгівлі та економічного розвитку була створена у 1995 році. У лютому 1996 року у м. Гельсінкі відбулося її перше засідання. З того часу відбулося п’ять офіційних засідання Комісії.
Останнє – V засідання Міжурядової українсько-фінляндської Комісії з питань торгівлі та економічного розвитку відбулось 11 та 12 квітня 2007 року у Гельсінкі. Співголовами засідання були: В.С.Новицький (на той час - заступник Міністра промислової політики України) та заступник Державного секретаря МЗС Фінляндії П.Хухтаніємі.
По завершенні засідання було підписано Протокол V засідання Міжурядової українсько – фінляндської Комісії з питань торгівлі та економічного розвитку. У цьому документі було визначено спільне бажання у розвитку співробітництва в машинобудівній, суднобудівній, харчовій, целюлозно-паперовій галузях, сільськогосподарському машинобудуванні, модернізації портів, будівництві, впровадженні енергозберігаючих технологій у енергетичній та технологічній сферах.
На початку 2008 року Головою української частини Комісії призначено заступника Міністра промислової політики С.Г. Грищенка.
Протягом 2008 – 2009 років регулярно відбуваються зустрічі співголів Спільної міжурядової українсько-фінляндської комісії з питань торгівлі та економічного розвитку. У 2009 році було проведено дві робочі зустрічі (3 лютого у м. Донецьку та 15 квітня у Гельсінкі). Під час цих зустрічей сторони відзначили необхідність поглиблення співробітництва в інноваційній сфері і, зокрема, у залученні досвіду Фінляндії щодо впровадження інновацій у сфері енергозбереження та створенні альтернативних джерел енергії, а також у створенні спільних механізмів стимулювання інноваційної діяльності. Крім того, співголови погодилися щодо необхідності активізації туристичного співробітництва. Було визнано за доцільне передбачати розгляд питань туризму в рамках наступних засідань Міжурядової українсько-фінляндської комісій з питань торгівлі та економічного розвитку. Також сторони підтвердили важливість подальшого співробітництва за програмами технічної допомоги TAIEX та Twinning та, зокрема, визначили, що воно буде здійснюватися в таких сферах, як соціальний захист, боротьба з корупцією, статистика та екологічна безпека.
|