Русскоязычный заголовок: Финансовая система Алжирской Народной Демократической Республики
Фінансова система Алжирської Народної Демократичної Республіки
На даний час банківська система АНДР нараховує 6 основних комерційних банків, що знаходяться у державній власності, більшість з яких було створено на основі активів іноземних банків, які діяли в АНДР до початку – середини 60х років. Ці банки є найбільш потужними, як за наявною інфраструктурою, так і за обсягами операцій:
- Banque Nationale d'Algérie – „Національний банк Алжиру” (BNA). Був створений у 1966 році. На сьогодняшній день серед його клієнтів – найбільші промислові підприємства АНДР, підприємства енергетики та транспорту.
- Crédit Populaire d'Algérie (CPA). Створений у 1967 році. Серед його основних клієнтів – підприємства будівельного сектору, сектору громадських робіт, підприємства сфери обслуговування.
- Banque de l'Agriculture et du Développement Rural - „Банк сільського господарства та земельного розвитку” (BADR). Створений у 1982. Обслуговує переважно сільськогосподарський сектор та харчову промисловість, сектор індівідкального виробництва.
- Banque de Développement Local – „Банк місцевого розвитку” (BDL). Створений у 1985 році. Обслуговує переважно малі та середні підприємства у приватному секторі.
- Caisse Nationale d'Epargne et de Prévoyance – „Національна каса ощадних вкладів та взаємодопомоги” (CNEP).
- Інший великий банк, створений у 1967 році, що спеціалізується на обслуговуванні зовнішньоекономічних операцій – Banque Extérieure d'Algérie (BEA) - „Зовнішній банк Алжиру” .
За обсягами проведення операцій, кількістю працюючого персоналу три перші позиції займають BNA, CPA. За кількістю агенцій на території країни основні позиції займають BADR, BNA, CNEP.
Крім того, діють 11 банків із приватним або змішаним капіталом: Al Baraka Algérie, El Khalifa Bank, Arab Banking Corporation, Arab Bank, Citibank Algérie, Banque Commerciale et Industrielle d'Algérie, Compagnie Algérienne de Banque, Société Générale-Algérie ,Banque Méditerranéenne Générale, El Rayan Bank, Natexis El Amana Bank.
Серед тенденцій, що виявились останнім часом – активізація входження в банківський сектор Алжиру іноземних банків. Фінансова група „Société Générale”, що вже відкрила в 2005 році в Алжирі декілька своїх агенцій, має наміри збільшити свій початковий капітал та має наміри відкрити 10 нових агенцій на рік до 2007 року. НПБ-БАНК "Pariba" також веде мову про збільшення власного капіталу та відкриття 30 нових представництв. „Frasabank” оголосив про наміри відкрити в Алжирі банківську установу із капіталом у 35 млн. дол. США.
Окрім банківських установ, фінансову систему АНДР складають ряд фінансових організації. Серед них : CNMA „Національна каса страхування в аграрному секторі” – фінансова установа, що окрім свого основного завдання – функціонування системи взаємного страхування в аграрному секторі, виконує ряд банківських операцій, включаючи операції із вкладами.
Окрім того, в якості фінансових установ (не банків), Банк Алжиру класифікує SRH, Mouna Bank, Union Bank, FINALEP, SOFINANCE, Algerian International Bank (AIB), SALEM.
Фінансову систему АНДР також представляють ряд організації, що займаються питаннями гарантування та залога: Каса гарантування приватноправових угод, Фонд гарантування сільськогосподарських інвестицій, Фонд гарантування експорту, Фонд взаємного гарантування кредитних ризиків, Компанія гарантування кредитів на нерухомість.
До недоліків функціонування алжирської банківської системи можна віднести технічну недосконалість, відсутність системи електронних платежів внутрі країни. До того ж в загалом фінансова система АНДР є обтяженою обмеженнями в сфері валютного контролю, включаючи заборону вільної купівлі-продажу валюти, обмеження здійснення попередньої оплати за зовнішньоекономічними контрактами, обмеженнями щодо зняття коштів з валютних рахунків та ін.
В плані реформування фінансової системи на початку 2005 року АНДР було оголошено про початок відкриття капіталу державних банківських установ.
|