Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Болгарія
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Міністерство регіонального розвитку та будівництва України
«Структура і функціональні можливості Інтернет-порталу державної підтримки українського експорту різнобічні і багатогранні та в майбутньому даний портал надасть всебічну підтримку просуванню українських товарів на зовнішніх ринках»

Украинские нефтепродукты
Соціально-економічна ситуація в Республіці Болгарія (за 2010 р)  
Параметри: Економічне співробітництво

Соціально-економічна ситуація в Республіці Болгарія (за 2010 р)

Економічна ситуація в Республіці Болгарія протягом 2010 року  характеризувалася достатньою макроекономічної стабільністю, належним функціонуванням фінансово-кредитної та банківської системи країни.

 

Водночас існує достатньо високий рівень безробіття, значне зменшення кількості залучених іноземних інвестицій, відсутнє стале економічне зростання.

 

За даними Національного Статистичного Інституту РБ,  за 9 місяців 2010 р. ВВП зменшився на 0,6% відносно до аналогічного періоду 2009 року та становив 25,9 млрд. євро (за поточними цінами).

 

У другому півріччі 2010 року простежувалися окремі позитивні тенденції щодо збільшення надходження від сплати податків та наповнення актуалізованого бюджету, зокрема збільшились надходження від сплати акцизів та митних зборів. Фіксувалися ознаки  зростання в окремих секторах промисловості країни та тенденції виходу з рецесії.    

 

Державний борг країни станом на кінець 2010 року склав 6 млрд. 020 млн. євро (16,7% від ВВП). Бюджетний дефіцит станом на кінець грудня 2010 р. складає 3,9% від ВВП).

 

За 2010 р. до країни надійшло  іноземних інвестицій у розмірі 1 млрд. 360 млн. євро (за 2009 рік- 3,2 млрд.євро).

Експорт за 2010 рік становив 15 554  млн.євро (зростання на 33,0% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року), імпорт склав 19 115 млн.євро (зростання на 13,3%). Не дивлячись на зростання болгарського експорту, в його структурі переважає сировинна складова і не значна частина товарів з високою стуленню обробки. При імпорті простежується збільшення вартості енергоносіїв і зменшення кількості імпортованих інвестиційних товарів, що є достатньо негативної тенденцією, яка свідчить, що підприємства не модернізуються..

 

Загальна інфляція за 2010 рік становила 2,4%.

Однак підвищення регульованих цін на комунальні послуги, особливо на опалення взимку, негативно вплинуло на більшість населення країни (тарифи і до цього підвищення були надзвичайно високими), зокрема зросли ціни на газ, водопостачання, теплову та електроенергію.

 

Середня місячна заробітна плата у грудні 2010 року. становила 353 євро, середня пенсія - 138 євро. У 2011 року не заплановано підвищення заробітної плати у бюджетній сфері та пенсій. Ці показники на сьогодні є найнижчими серед 27 країн ЄС, що свідчить про низький рівень життя населення країни.

 

До негативних тенденцій у розвитку економіки країни слід віднести зростання безробіття рівень якого у грудні 2010 року становив 9,2% ( у 2008 році він складав лише 6,3%) та значне зменшення кількості залучених іноземних інвестицій.

 

У Державний Бюджет 2011 закладено економічне зростання у наступному році у 3,6%, однак міжнародними експертами висловлюються сумніви щодо реальності досягнення такого  показника.

 

Протягом 2010 року керівництво РБ зробило низку достатньо суперечливих заяв щодо масштабних енергійних проектів, які планується здійснити спільно з РФ на території Болгарії, що викликає питань стосовно  перспектив їх практичної реалізації.

 

Наразі лише по проекту будівництва газопроводу „Південний потік” існує чітке  підтвердження РБ щодо участі та значний прогрес. Про це свідчить підписання у м.Варна 17.07.2010 року „Дорожньої карти” між Болгарією та Росією щодо термінів та етапів будівництва газопроводу по дну Чорного моря та результати переговорів керівника „Газпрому” О.Міллера у Софії 15.10.2010 року. Важливим для реалізації проекту стало підписання під час візиту В.Путина до РБ 13.11.2010 року Угоди про створення спільного акціонерного товариства „Південний потік-Болгарія” АТ між російським „Газпромом” та Болгарським Енергетичним Холдингом (БЕХ), яке повинно  здійснювати будівництво газопроводу на території РБ. Компанія зареєстрована у м. Софії у грудні 2010 року, планується здійснення передінвестиційного дослідження.

 

Таким чином можливо прогнозувати, що проект „Південний потік” буде реалізованим, питання будівництва нафтопроводу „Бургас-Александропуліс” (проблеми екології та завантаження споруди нафтою) та АЕС „Белене” (відсутність стратегічного інвестора та схеми фінансування) на сьогодні залишаються відкритими.  

 

 

Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Індонезія Ірак Іран Ісландія Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кіпр Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Мальта Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Пакистан ПАР Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
Валюта Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку ЗЕД Інвестиції Інше машинобудування Кон’юнктура ринків Міжурядова комісія Мінеральна сировина Населення Національна символіка Нетарифне регулювання Святкові дні Товари агропромислового комплексу Точне машинобудування

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки