Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Китай
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Запорізька обласна державна адміністрація
«Структура та можливості створеного Вами інформаційного порталу, на наш погляд, цілком відповідають завданням державної політики з розвитку експорту та будуть корисні як підприємствам, так і фізичним особам»

Украинские нефтепродукты
Макроекономічні показники КНР (4 квартал 2009 р.)  
Параметри: Макроекономічні показники

Макроекономічні показники КНР (4 квартал 2009 р.)

У 2009 році Китай успішно здійснив поставлену задачу - забезпечити 8% ріст економіки. За даними Держстату КНР ВВП Китаю у минулому році склав 33,535 трлн. юанів (прибл. 4,910 трлн. дол. США), збільшившись на 8,7%. У першому кварталі минулого року темпи росту китайської економіки склали 6,1%, у другому кварталі темпи росту збільшились - 7,9%, у третьому економіка Китаю зросла на 9,1%, у четвертому - на 10,7%.
 
Як відзначає статистичне відомство КНР, під впливом глобальної фінансової кризи 2009 рік став найбільш важким роком для китайської економіки, але незважаючи на труднощі, китайському уряду вдалося у короткі терміни стримати помітне зниження темпів росту економіки завдяки проведенню активної фінансової політики і поміркованої м'якої грошово-кредитної політики, а також за рахунок ряду заходів для забезпечення росту економіки, перебудови економічної структури, поглиблення реформ і поліпшення добробуту населення.
 
У зв'язку з ростом внутрішнього попиту торік темпи зростання промислового виробництва в Китаї збільшилися з 5,1% у першому кварталі до 18% у четвертому кварталі, річний темп росту склав 11%. Трохи підвищилася економічна ефективність підприємств, ситуація із зайнятістю також виявилася краще, ніж очікувалося.
 
Згідно останніми даними Міністерства фінансів КНР, в 2009 р. прибуток державних підприємств Китаю склав 1,34 трлн. юанів (196,1 млрд. дол. США), збільшившись на 9,8% у порівнянні з аналогічним показником попереднього року. Зокрема, прибуток, отриманий підприємствами центрального підпорядкування, склав 944,5 млрд. юанів із приростом на 10,3%. Прибуток місцевих держпідприємств досяг 394,7 млрд. юанів (ріст на 8,4%). За статистикою, у минулому році загальні надходження від господарської діяльності держпідприємств склали у цілому 22,5 трлн. юанів з підвищенням на 5,9%. У галузевому розрізі, найзначніше збільшення прибутку підприємств зареєстровано у нафтохімічній промисловості, автомобілебудуванні, у сфері нерухомості, будматеріалів; відзначено перехід від збитковості на рентабельність підприємств з експлуатації електромереж і залізничного транспорту; тривале зниження прибутку зафіксовано у нафтовій, вугільній і тютюновій галузях.
 
У 2009 році валовий збір зернових становив 530,82 млн. тонн, збільшившись на 0,4% у порівнянні з попереднім роком (збір зернових збільшується шостий рік поспіль).Обсяги виробництва м’яса у 2009 році склали75,09 млн. тонн, що на 5,0% вище аналогічного показника 2008 року.
 
У 2009 році капіталовкладення в основні фонди склали 22,5 трлн. юанів (прибл. 3,294 трлн. дол. США) і виросли на 30,1% у порівнянні з попереднім роком, темпи росту виявилися на 4,6% вище, ніж у 2008 році.
 
Темпи реального росту роздрібного обороту споживчих товарів склали 16,9% у порівнянні з 2008 роком, обсяги досягли рівня 12,5 трлн. юанів (прибл. 1,83 трлн. дол. США). У Китаї відзначалося суттєве пожвавлення на ринку автомобілів та у галузі нерухомості.
 
Зовнішній товарообіг КНР склав 2,2 трлн. дол. США, зменшившись на 13,9% по відношенню до показника 2008 року. Китай експортував товарів та послуг на суму 1,2 трлн. дол. США, що на 16% менше ніж у попередньому році, імпорт товарів та послуг до КНР склав 1,005 трлн. дол. США, зменшившись на 11,2% у порівнянні з 2008 роком. Позитивний баланс ЗТО КНР склав 196,1 млрд. дол. США, що на 99,4 млрд. дол. США менше ніж у попередньому році.
 
Заводські ціни на промислову продукцію в 2009 році знизилися на 5,4% у порівнянні з 2008 роком. При цьому у грудні даний показник виріс на 1,7% у порівнянні з тим же місяцем 2008 року. Споживчі ціни в Китаї знизилися на 0,7% у порівнянні з 2008 роком. Разом з тим у грудні даний показник на 1,9% перевищив рівень попереднього року за аналогічний місяць.
 
У 2009 році в китайських містах і селищах міського типу кількість людей, вперше прийнятих на роботу, склало 9,1 млн. чоловік. У 2009 році середні доходи на душу населення, що перебувають у безпосереднім розпорядженні населення міст і селищ міського типу Китаю, практично збільшилися на 9,8% у порівнянні з аналогічним показником 2008 року. Реальний приріст чистих середніх доходів на душу населення сільського населення склав 8,5%.
 
До економіки КНР у минулому році надійшло 91,804 млрд. дол. США прямих (використаних) іноземних інвестицій з тенденцією до незначного спаду у порівнянні з 2008 роком («мінус» 3,62%).
 
Валютні резерви Китаю на кінець 2009 року склали 2,399 трлн. дол.. США, збільшившись на 23,28% у порівнянні аналогічним періодом 2008 року.
 
Китайські експерти вважають, що на даний час китайська економіка, як і раніше, переживає стадію прискореного просування процесу індустріалізації та урбанізації, і має величезний потенціал розвитку. Разом з тим, поступово підвищується рівень макрорегулювання з боку китайського уряду. Завдяки цим факторам, а також заходам щодо розширення внутрішнього попиту, Китай домігся поставлених цілей економічного розвитку у 2009 році.
 
25 грудня Держстатом КНР були оприлюднені підсумки другого Всекитайського економічного перепису, за якими ВВП Китаю у 2008 році склав 31 трлн. 404,5 млрд. юанів і відповідно збільшився на 1,34 трлн. юанів до попередньо розрахованого показника, а темпи росту склали 9,6% проти 9%, розрахованих раніше.
 
Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Бразилія Великобританія Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Ірак Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Південна Корея Польща Росiя Румунія Саудівська Аравія Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туреччина Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
Будівництво Валюта Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку ЗЕД Інвестиції Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Населення Національна символіка Нетарифне регулювання Святкові дні Товари агропромислового комплексу Товари кольорової металургії Товари легкої промисловості Товари фармацевтичної промисловості Товари хімічної промисловості Товари чорної металургії Точне машинобудування

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки