Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Китай
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Івано-Франківська обласна державна адміністрація
«Веб-Портал Державна підтримка українського експорту» за умови постійного поновлення інформації забезпечить українським товаровиробникам необхідну інформаційну підтримку в здійсненні ними зовнішньоекономічної діяльності»

Украинские нефтепродукты
Ініціативи уряду щодо економічного розвитку КНР (4 квартал 2009 р.)  
Параметри: Економічні новини

Ініціативи уряду щодо економічного розвитку КНР (4 квартал 2009 р.)

12 жовтня у Пекіні під головуванням Прем'єра Держради КНР Вень Цзябао відбулось засідання Постійного Комітету Держради, на якому були обговорені питання сільськогосподарського виробництва країни. На засіданні відзначалося, що у ході протидії міжнародній фінансовій кризі китайський уряд прийняв низку заходів щодо зміцнення базисного статусу сільського господарства і підтримки сільськогосподарського виробництва, особливо виробництва зерна. На засіданні підкреслювалося, що з метою забезпечення багатого врожаю у наступному році потрібно буде налагодити роботи, пов'язані із сівбою озимих культур, стабілізувати посівні площі під озимими культурами, підсилити макрорегулювання, стабілізувати ринкові ціни з метою захисту інтересів селян, посилити контроль за ринком засобів сільськогосподарського виробництва.
 
12 жовтня Державний комітет з питань реформ і розвитку КНР оприлюднив дані реалізації провідних проектів в рамках програми освоєння Західного Китаю у 2009 році. Програма передбачає початок реалізації 18 провідних проектів, загальна сума інвестицій у які склала 468,9 млрд. юанів (приблизно 68,9 млрд. дол.).
 
До цих проектів відносяться, зокрема, будівництво залізниць: 
 
 • Ченду (пров. Сичуань) - Ланьчжоу (пров. Ганьсу),
 • Чунцін - Гуйян (пров. Гуйчжоу),
 • Куньмін (пров. Юньнань) - Наньнін (Гуансі-Чжуанський автономний район),
 • Гуантун (пров. Юньнань) - Далі (пров. Юньнань),
 • Ліцзян (пров. Юньнань) - Шангріла (пров. Юньнань),
 
швидкісних автострад Гуаньюань (пров. Сичуань) - Наньчун (пров. Сичуань), ГЕС на ріках Дадухе (пров. Сичуань) і Ланьцанцзян (пров. Юньнань), реконструкція аеропорту «Шуанлю» міста Ченду і аеропорту «Сяньян» міста Сіань.
 
З 2000 по 2008 рік загальна кількість проектів, реалізованих у рамках програми освоєння Західного Китаю, досягла 102. Загальний обсяг інвестицій, вкладених у їхнє здійснення, перевищив 1740 млрд. юанів.
 
19 листопада Держрадою КНР прийнята програма перетворення пілотної зони розвитку Чанчунь-Цзілінь-Туменьцзян на сучасну промислову і сільськогосподарську базу та інноваційний центр на північному сході країни. Відповідно до нової програми, у 2020 році ВВП району р.Туменьцзян буде в 4 рази більше, ніж зараз. Цей район стане сучасною логістичною базою, міжнародним комерційно-сервісним центром і важливим джерелом росту економіки на північному сході країни. Північно-Східна частина Китаю (пров. Хейлунцзян, Цзілінь і Ляонін), що багата природними ресурсами, є традиційною базою важкої промисловості і сільського господарства КНР.
 
2 грудня оприлюднені Положення про створення іноземними підприємствами і приватними особами на території Китаю спільних підприємств. Положення, прийняті 19 серпня 2009 року на 77-м засіданні Постійного комітету Держради КНР, набувають чинності з 1 березня 2010 року. Згідно Статті 15 цих Положень, вони також поширюються на підприємства і приватних осіб Спеціальних адміністративних районів Сянган і Аомень, а також Тайваню.
 
За інформацією канцелярії Держради КНР з питань законодавства, основна ідея введення цих Положень – якомога знизити кількість процедур з розгляду і накладенню резолюцій, спростити порядок ведення справ в інтересах формування полегшеного законодавчого середовища для створення артілей на території Китаю іноземними підприємствами або окремими особами.
 
5-7 грудня у Пекіні відбулась щорічнаЦентральна робоча нарада з економічних питань, на якій були сформовані напрямки економічного розвитку Китаю у 2010 році. На нараді підкреслювалося, що у наступному році, поряд зі збільшенням капіталовкладень у поліпшення добробуту населення, слід зберігати розумний ріст інвестицій, які головним чином підуть на завершення здійснюваних проектів, і суворо обмежувати початок нових проектів.
 
Китайський уряд має намір підсилити грошово-кредитну підтримку слабких ланок соціально-економічного розвитку, зайнятості і галузей стратегічного характеру, що народжуються. На нараді відзначалося, що в наступному році необхідно уважно стежити за розвитком вітчизняної та міжнародної економічної ситуації і контролювати темпи росту обсягів кредитів. Це означає, що в 2010 році у Китаї очікується уповільнення росту видачі кредитів, обсяг яких у 2009 році наближається до 10 трлн. юанів.
 
Було відзначено, що в 2010 році Китай і надалі буде просувати процес урбанізації, який вважається важливим заходом щодо розширення внутрішнього попиту. Прискорення процесу урбанізації не тільки сприятиме скороченню розриву у рівні розвитку міст і сіл, але й збільшенню доходів селян і росту їхнього споживчого попиту. Для забезпечення успішного розвитку процесу урбанізації підвищена увага має бути приділена рішенню проблеми швидкозростаючих цін на житло (як вважають китайські економісти, не вирішення цього питання призведе до серйозних наслідків для соціальної стабільності).
 
Експерти Академії суспільних наук КНР, автори «Синьої книги з економічних проблем КНР», вважають, що «у випадку припинення подальшого поширення всесвітньої фінансової кризи, відсутності великомасштабних стихійних лих та інших серйозних проблем річний ріст ВВП Китаю у 2010 р. досягне приблизно 9%». За оцінкою китайських фахівців, ріст капіталовкладень в основні фонди країни під кінець 2009 року складатиме 32%, а у 2010 році ріст показника буде дорівнювати 23%.
 
На нараді було поставлено шість основних завдань на 2010 рік:
 • підвищення рівня макроекономічного регулювання і збереження порівняно швидкого росту економіки
 • форсування перебудови економічної структури для підвищення якості й ефективності економічного розвитку
 • зміцнення основи розвитку сільського господарства
 • поглиблення реформування економічної системи
 • сприяння стабільному росту експорту і забезпечення балансу міжнародних платежів
 • зосередження зусиль на підвищення рівня життя народу і підтримка соціальної стабільності
У спільній заяві за підсумками наради вказано, що скрупульозне виконання завдань з соціально-економічного розвитку у 2010 році, останньому в 11-й п'ятирічки, матиме винятково важливе значення для подальшого ефективного подолання наслідків глобальної фінансової кризи і створення сприятливої основи для реалізації 12-го п'ятирічного плану.
 
24 грудня Прес-канцелярія Держради КНР влаштувала прес-брифінг, на якому представники Держкомітету у справах розвитку і реформ, Мінфіну, Міністерства контролю і Державного ревізійного управління проінформували про результати реалізації заходів протидії глобальній фінансовій кризі у Китаї (реалізація пакету стимулюючих заходів у 4 трлн. юанів, з яких 1,18 трлн. юанів є вкладеннями центрального уряду).
 
У виступах було повідомлено, що 104 млрд. юанів з 1,18 трлн юанів, які плануються із центрального бюджету, було асигновано у четвертому кварталі 2009 року, 487,5 млрд. юанів - у 2009 році, ще 588,5 млрд. юанів буде виділено у 2010 році. Згідно з бюджетом 2009 року, центральний уряд повинен був виділити 908 млрд. юанів у якості суспільних інвестицій, включаючи 487,5 млрд. юанів додаткових вкладень. До кінця листопада 2009 року було виділено 862,6 млрд. юанів.
 
Протягом більше року 24 групи провели 3 рейди перевірок у 31 адміністративній одиниці провінційного рівня і на підприємствах центрального підпорядкування. У ході перевірок не виявлено серйозних правопорушень. У вересні-жовтні 2009 року було задіяно більше 1000 ревізорів для проведення вибіркових перевірок 1981 проекту. Підсумки перевірок виявилися також задовільними.
 
Відзначалось, що інвестиції забезпечили 7,3-процентний ріст ВВП за перші три квартали 2009 р. (за даний період ріст ВВП країни в цілому досяг 7,7%).
 
Однак, Центральна комісія КПК з перевірки дисципліни на місцях виявила 88 порушень закону і дисципліни при реалізації пакету заходів економічного стимулювання з часу його прийняття. Станом на 10 листопада 198 партійних працівників, що виявились замішаними, притягнуті до відповідальності.
 
25 грудня, на доручення Держради КНР, на 12-й сесії Постійного комітету Всекитайських зборів народних представників 11-го скликання з доповіддю про допомогу, що надавалась урядом в останні роки для розвитку середніх і малих підприємств, виступив Міністр промисловості та інформатизації КНР Лі Ічжун.
 
У доповіді відзначалось, що Китайський уряд нарощує фінансову допомогу середньому і малому бізнесу: у 2009 році з держбюджету були виділені спеціальні кошти на суму 10,89 млрд. юанів на розвиток середніх і малих підприємств. Держава надає податкові пільги малим підприємствам з невеликими розмірами прибутку і підприємствам високих і нових технологій, які можуть платити прибутковий податок за зниженою ставкою. Крім того, починаючи з другого півріччя 2008 року, з метою протистояння міжнародній фінансовій кризі, уряд сім разів підвищував ставку податку, що повертається при експорті частини трудомістких, техномістких товарів і продукції з високою доданою вартістю. На кінець 2009 року центральний уряд надав фінансову допомогу при реалізації 20297 проектів технічних інновацій, що реалізовувались на середніх і малих підприємствах.

 

Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Бельгія Білорусь Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Ірак Іран Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Китай Кувейт Литва Ліван Лівія Македонія Марокко Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Сенегал Сербія Сирія Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
Будівництво Валюта Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку ЗЕД Інвестиції Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Населення Національна символіка Нетарифне регулювання Святкові дні Товари агропромислового комплексу Товари кольорової металургії Товари легкої промисловості Товари фармацевтичної промисловості Товари хімічної промисловості Товари чорної металургії Точне машинобудування

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки