Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Чехія
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
ЕНЕРНОАТОМ, Національна атомна енергогенеруюча компанія
«Інтернет-портал створений на досить високому технічному рівні і містить багато корисної інформації»

Украинские нефтепродукты
Щодо реформ у галузі охорони здоров'я в Чеській Республіці  
Параметри: Довідкова інформація, Товари фармацевтичної промисловості, Страхування

Русскоязычный заголовок: О реформах в области здравоохранения в Чешской Республике 

Щодо реформ у галузі охорони здоров'я в Чеській Республіці


Згідно даних Чеського статистичного управління, витрати чеських громадян на охорону здоров'я в період з 2000 по 2008 рік зросли майже втричі.

У 2000 р. жителі Чехії за лікування та медичне страхування сплатили 13 млрд. чес. крон, в 2008 р. ця сума склала 41 млрд. чес. крон. Більша частина цієї суми - 20,5 млрд. чес. крон (50%) складає оплата медикаментів. На 75% виросли і витрати чеських медичних страхових товариств і держави за оплату медичної опіки.

Підвищенню витрат за медичне піклування було спричинене введенням так званих "регуляційних внесків", наприклад за візит до лікаря 30 крон (1,20 євро), за госпіталізацію у лікарні або виклик швидкої – 90 чес. крон. Зокрема, підраховано, що регуляційні внески громадян Чехії, в цілому в 2008 році, склали 5,57 млрд. чес. крон. У цю суму входить: оплата за видачу рецепту (2,4 млрд. чес. крон); консультація у лікаря (1,8 млрд. чес. крон); госпіталізація у лікарні (1,17 млрд. чес. крон) та виклик швидкої допомоги (178 млн. чес. крон). Найбільша сума витрат припадає на ліки і амбулаторне лікування, головним чином, послуги стоматологів, а також на оплату різного роду довідок, які видаються дільничними лікарями.

На думку колишнього міністра охорони здоров'я Чехії Т. Юлінка, ефект від введення регуляційних платежів проявився відразу ж. Кількість звернень за невідкладною допомогою скоротилося на 36%. Також, чеським медичним страховим товариствам вдалося скоротити витрати на оплату лікарських препаратів. У 2007 р. оплата медикаментів становила 33,8 млрд. чес. крон, в 2008 р. - 32,9 млрд. чес. крон.

Згідно зі статистичними даними, найбільші витрати були надані на лікування системи кровообігу (19 млрд. чес. крон), на другому місці – лікування онкологічних захворювань (14,5 млрд. чес. Крон), на третьому - шлунково-кишкового тракту (11,8 млрд.чес.крон). Найменше коштів було витрачено на лікування інфекційних захворювань (2,9 млрд. чес. крон).

Міністр охорони здоров'я Чехії Дана Юраскова пропонує Уряду ЧР та Міністерству фінансів ЧР збільшити внески, які держава перераховує медичним страховим компаніям за дітей, пенсіонерів та безробітних громадян. Рішення має бути прийнято до кінця липня поточного року. Міністр також вважає, що для поліпшення медичного обслуговування необхідно провести цілий ряд реформ. Наприклад, встановити єдині стандарти опіки і створити систему додаткового страхування для громадян, які бажають підвищеного рівня медичного обслуговування.

Уряд Чеської Республіки підтримав стратегічний план інвестицій у розвиток лікарень та виділив 1,5 млрд. чес. крон (близько 60 млн. євро) на реалізацію 11 інвестиційних проектів. Фінансування буде здійснюватися виключно за рахунок коштів, отриманих від реалізації державного майна, яке підлягає приватизації.

 

 

Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Ірак Іран Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кіпр Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ ООН Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
Будівництво Валюта Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку ЗЕД Інвестиції Інше машинобудування Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Населення Національна символіка Нетарифне регулювання Святкові дні Страхування Товари агропромислового комплексу Товари фармацевтичної промисловості Товари чорної металургії Транспорт Транспортно-експедиційні послуги Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Крамниця-А
Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки