Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Єгипет
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Міністерство регіонального розвитку та будівництва України
«Структура і функціональні можливості Інтернет-порталу державної підтримки українського експорту різнобічні і багатогранні та в майбутньому даний портал надасть всебічну підтримку просуванню українських товарів на зовнішніх ринках»

Украинские нефтепродукты
Зовнішньоекономічна ситуація в Єгипті (1 квартал 2009 р.)  
Параметри: Економічне співробітництво, Економічні новини

 

Зовнішньоекономічна ситуація в Єгипті  (1-й кв. 2009 р.)
 
(за матеріалами єгипетських ЗМІ)
 
Під час виступу Прем'єр-міністра Ахмед Назіфа перед парламентом АРЄ, Уряд визнав, що країна зазнає значного негативного впливу світової фінансової кризи.
 
У 2009 році експерти очікують:
 
·                     банкрутство тисяч торговельних підприємств і заводів, які, як наслідок, будуть закриті;
·                     втрату 250 тис. єгиптян своїх робочих місць;
·                     скорочення обсягів експортних операцій на 15%;
·                     скорочення доходів Суецького каналу на 10%;
·                     скорочення доходів від туризму на 15%;
·                     скорочення нафтових відшкодувань на 30%;
·                     скорочення обсягів іноземних інвестицій на 15%;
·                     зменшення темпів росту економіки з 7,3% до 4%, а можливо, і до нуля;
·                     скорочення грошових переказів єгиптян з-за кордону на 15%;
·                     єгипетська економіка втратить 4,55 млрд. дол. США вже до серпня 2009 року;
·                     скорочення іноземного грошово-кредитного запасу з 34,4 млрд. дол. США до 32 млрд.дол.США;
·                     знецінення єгипетського фунта на 7% проти знецінення євро та долара США на 5%;
·                     збільшення торговельного дефіциту з 700 млн. дол. США до 2,5 млрд. дол. США.
 
За прогнозами економіста Хамді Абдель Азіма, план Прем'єр-міністра Єгипту про асигнування Урядом 2,73 млрд. дол. США на подолання кризи буде недієздатним, оскільки прогнозовані втрати єгипетської економіки становлять 4,55 млрд. дол. США вже до серпня 2009 року. Основною проблемою плану А. Назіфа є те, що 2,73 млрд. дол. США головним чином планується направити на відбудову інфраструктури і підтримку експорту, а не у розвиток і підтримку промислових об’єктів, які б забезпечували робочі місця і економічно вигідне промислове виробництво.
 
За прогнозами банківського експерта Ахмеда Адама, дефляція прямих інвестицій у Єгипті негативно вплине на темпи росту активів арабського та іноземного капіталу, особливо у комерційних банках. Криза також приведе до скорочення іноземних і арабських інвестицій у фондову біржу АРЄ. Вже зараз більшість комерційних банків під надання кредиту вимагають надання кредитних гарантій. Зокрема, наразі банк «Piraeus Bank» остаточно зупинив фінансування нерухомого майна.
 
Міністерство економічного розвитку АРЄ офіційно прозвітувало про перші результати впливу економічної кризу на економіку АРЄ у першому кварталі 2008-2009 фін. року, порівняно з першим кварталом 2007-2008 фін. року:
 
·                      прямі іноземні інвестиції скоротилися на 30%: з 3 млрд. дол. США у першому кварталі 2007-2008 фін. року до 2,1 млрд.дол.США у першому кварталі 2008-2009 фін. року.
·                      обсяг іноземної фінансової допомоги (зокрема грантів, подарунків) зменшився з 1,112 млрд. дол. США до 77,5 млн. дол. США.
·                      обсяг грошових переказів єгиптян з-за кордону зменшився на 2%.
·                      дефіцит поточних комерційних торговельних операцій зріс приблизно на 1 млрд. дол. США.
·                      імпорт предметів споживання зріс на 35,5% (з 11,2 млрд. дол. США до 15,2 млрд. дол. США у звітному періоді).
·                      ненафтовий імпорт досяг 12,9 млрд. дол. США проти 2,27 млрд. дол. США нафтового імпорту, у той час як експорт у першому кварталі 2008-2009 фін. року становив 2,2 млрд. дол. США.
 
Президент АРЄ Х. Мубарак підписав Декрет від 29.01.2009 р. про зниження імпортних тарифів приблизно на 250 пунктів переліку імпортних товарів. Такі заходи були прийняті з метою підтримки місцевих промисловців і експортерів, що страждають від світової фінансової кризи. Міністр фінансів АРЄ Юзеф Бутрос Галі повідомив, що скорочення зборів стосується тих товарів, які не мають місцевих аналогів чи замінників і сприяють розвитку видавничо-поліграфічної, хімічної, текстильної і машинобудівної промисловості. Декрет також включає скорочення на 10% тарифу на імпорт триколісних моторолерів типу «tuk-tuk» і від 10% до 20%-ому скорочення на імпорт автомобілів. Тарифні скорочення (еквівалент приблизно 182 млн.дол.США) є частиною урядового фінансового пакету у 2,7 млрд. дол. США (1,4% від ВВП 2008-2009 фін. року) по підтримці економічного росту в Єгипті під час світової фінансової кризи.
 
Уряд АРЄ має намір взяти позики на суму 18,18 млрд. дол. США у єгипетських комерційних банків на потреби підтримки єгипетської економіки і фінансування дефіциту бюджету. 15 комерційних банків, які беруть участь у цій програмі, вже ознайомлені зі змістом урядової програми випуску казначейських облігацій і векселів, яку планується ввести в дію протягом третього кварталу поточного бюджетного року (січень – березень 2009 року).
 
Міністерство фінансів АРЄ також вирішило емітувати облігації на суму 18,18 млрд. дол. США протягом цього періоду. Протягом липня-грудня 2008 року уряд АРЄ вже випустив векселі на суму 30,28 млрд. дол. США, з яких 12,92 млрд. дол. США було розміщено у першому кварталі 2008-2009 фінансового року і 17,36 млрд. дол. США – у другому кварталі протягом грудня 2008 року.
 
Уряд Єгипту розпочав впроваджувати антидемпінгові заходи проти імпорту пряжі. Планується надання прямих субсидій для фабрик, які будуть використовувати єгипетську бавовну.
 
Останнім часом усе частішими стали випадки, коли ринки країн-членів COMESA закриваються перед єгипетськими товарами через їх невідповідность міжнародним стандартам. Зокрема, деякі країни накладають на єгипетські товари значні мита, що порушує Угоду COMESA. Єгипет вважає, що такі події мають політичний характер. Серед таких випадків можна назвати наступні:
 
1)                   Судан заборонив ввіз 15 найменувань єгипетських продуктів харчування за причиною їх невідповідності суданським специфікаціям, хоча країни COMESA повинні приймати товари, що відповідають міжнародним специфікаціям.
2)                   Лівія заборонила ввіз єгипетських продуктів харчування через відсутність накладних документів і невідповіднісь товару лівійським специфікаціям.
3)                   Марокко заборонено ввіз єгипетських автобусів «Temasa» через відсутність документів про походження товару. Міністерство торгівлі і промисловості АРЄ у відповідь не надало доступ продукції марокканського «Renault» до єгипетських ринків.
4)                   Кенія відмовилася приймати партії єгипетського цукру, пояснюючи, що існують відомості, що товар насправді має європейське походження.
 
Голова єгипетської Організації стандартизації і контролю якості Махмуд Ейсса заявив, що насправді країни COMESA приймають міжнародні специфікації, і відхилення постачання єгипетських товарів, які відповідають міжнародним нормам є незаконним. Зокрема, країни COMESA – не єдиний ринок для єгипетського експорту, Єгипет підписав угоди про вільну торгівлю з Китаєм, Казахстаном і деякими латиноамериканськими країнами, а також експортує свої товари до ЄС відповідно до єгипетсько-європейської Угоди про співпрацю.
 
Комітет з економічних питань Кабінету Міністрів АРЄ під час зустрічі з Президентом Х.Мубараком узгодив збільшення суми державного кредиту на раніше затверджені заходи з боротьби проти наслідків світової фінансової кризи в Єгипті з 2,68 млрд.дол.США до 5,36 млрд.дол.США протягом найближчих 6 місяців.
 
У січні 2009 року єгипетський промисловий експорт скоротився на 28% до 714,29 млн.дол.США у порівнянні з аналогічним показником попереднього року. Основні уповільнення темпів виробництва спостерігалося у меблевій і автомобілебудівній галузі промисловості.
 
У рамках реалізації урядової антикризової програми Міністр фінансів АРЄ звернувся до Податкової служби АРЄ з проханням офіційно розпочати реалізацію плану з надання податкових пільг для імпортних засобів виробництва, а саме, тимчасово припиненими збір податку від продажу імпортних засобів виробництва. Міністерство фінансів АРЄ планує перекласти компенсаційну сплату податку від продажу з імпортерів на Державне казначейство протягом одного року, починаючи з січня 2009 р. Очікуваний річний обсяг такої компенсації складе приблизно 178,578 млн. дол. США.
 
Міністр нафти АРЄ Самех Фахмі повідомив, що через світову фінансову кризу нафтовидобувна промисловість Єгипту зазнала негативного впливу, переважно через скорочення цін на нафту, скасування, відстрочення або вповільнення багатьох нафтовидобувних проектів. Незважаючи на те, що нафтові запаси Єгипту незначні у порівнянні з основними нафтовими країнами, АРЄ залишається на шостому місці за обсягом нафтових запасів серед країн Африки (з 3,5% нафтових запасів континенту). Станом на червень 2008 року, нафтові запаси Єгипту досягли 4,2 млрд. барелів. У 2007 році норма споживання нафти склала 651,3 барелів на день, що на 6,8% більше за аналогічний показник попереднього року.
 
З метою подолання наслідків світової фінансової кризи, починаючи з 1 лютого 2009 р. контейнерний термінал порту Порт-Саїд скоротив морські збори на 25% для імпортерів, інвесторів і власників міжнародних морських ліній (відповідно до заяви голови терміналу Алі Мамоуна. Зокрема, у терміналі було збільшено тривалість терміну зберігання з 3 до 10 днів.
 
Міністр торгівлі та промисловості АРЄ Рашид М. Рашид і Федерація промисловостей Єгипту на чолі з головою Галалем Ель-Зорбою узгодили План боротьби з наслідками світової фінансової кризи у промисловому секторі країни.
 
План передбачає:
 
1)                   Формування робочої групи з членів Федерації галузей промисловості Єгипту і представників Міністерства торгівлі та промисловості АРЄ з метою визначення потреб галузі у паливі та електроенергії для формування відповідних цін на ці ресурси.
2)                   Забезпечення палат Федерації галузей промисловості Єгипту докладною інформацією про стан найважливіших для економіки країни галузей промисловості, які потребують негайного залучення інвестицій.
3)                   Заохочення і спонукання державних та приватних інституцій до закупівлі необхідних ресурсів, товарів і послуг єгипетського виробництва, і поряд з тим контролювати, щоби використання єгипетської сировини не відзначилася на зниженні рівня якості кінцевої продукції.
4)                   Формування комітету з представників Міністерств торгівлі і промисловості, фінансів і членів Федерації галузей промисловості Єгипту для представлення чіткої і прозорої програми по боротьбі з контрабандою.
5)                   Активізація співробітництва між Міністерством торгівлі і промисловості АРЄ і Міністерством людських ресурсів та імміграції АРЄ з метою вирішення проблем працевлаштування працівників робітничих професій промислового комплексу країни, які залишилися без роботи через нещодавні скорочення або закриття фабрик і заводів
6)                   Контроль цін і сприяння їх скороченню шляхом усунення обставин, які уповільнюють цей процес в Єгипті, перш за все через врегулювання норм оподаткування у промисловому секторі країни.
7)                   Зміцнення контролю над скороченням імпорту товарів, які не відповідають єгипетським нормам і стандартам.
 
Президент Єгипту Хосні Мубарак запросив президента Росії Д. Мєдвєдєва відвідати країну з офіційним візитом у червні 2009 р., повідомив голова МЗС Єгипту Ахмед Абуль Гейт. У ході візиту планується розглянути різні аспекти двосторонніх російсько-єгипетських відносин, зокрема, в галузях розвідки і видобутку нафти і газу, розвитку ядерного співробітництва, впровадження транспортних проектів. За словами Голови МЗС РФ С.Лаврова, у посланні Д.Медведєва на ім'я Х.Мубарака підкреслюється, що Росія активно підтримує лідируючу й ініціативну роль Єгипту, яку він займає для врегулювання ситуації навколо Сектора Газа і стосовно відновлення палестинської єдності. Дві угоди, які були нещодавно підписані між країнами про полегшення отримання дипломатичних віз і відносини між міністерствами закордонних справ обох країн, є першим кроком у налагодження подібних зв’язків Росії у близькосхідному і африканському регіоні.
 
Уряд АРЄ має намір скасувати підписану в 2005 році Угоду між Профспілкою фармацевтів і Урядом про пільгове оподатковування. Відтепер Уряд стягуватиме податки у повному обсязі з аптек та інших торговельних підприємств у випадку, якщо їх річний товарообіг перевищуватиме 46,3 тис.дол.США. 16 лютого 2009 року усі аптеки в Каїрі оголосили страйк і були закриті. За словами Міністра фінансів АРЄ Юзефа Б. Галі, криза була штучно створена тими, хто не хоче платити податки, незважаючи на високі доходи. У ході страйків Уряд Єгипту розпорядився реалізовувати ліки хворим через державні аптеки й лікарні. Усього в країні налічується близько 40 тис. приватних аптек, у яких працюють більш ніж 100 тис. чоловік.
 
У рамках програми подолання наслідків світової фінансової кризи в Єгипті, Центральний банк Єгипту, згідно із повідомленням Голови правління банку, погодився розпочати нову Програму кредитування житлового будівництва для населення на суму 1,79 млрд.дол.США на строк до 20 років. Зокрема, ЦБЄ виділив 892,86 млн.дол.США на кредитування купівлі автомобілів для населення.

 

Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Індонезія Ірак Іран Ісландія Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кіпр Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Мальта Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Пакистан ПАР Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
IT та телекомунікації Будівництво Валюта Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку ЗЕД Інвестиції Інформаційно-аналітичні послуги Інше машинобудування Інші послуги Консалтингові послуги Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Населення Нетарифне регулювання Товари агропромислового комплексу Товари деревообробної промисловості Товари легкої промисловості Товари хімічної промисловості Товари чорної металургії Транспорт Транспортно-експедиційні послуги Туризм Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Крамниця-А
Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки