Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Великобританія
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Закарпатська Торгово-промислова палата
«Враховуючи сьогоднішню економічну ситуацію, необхідність у наданні практичної допомоги малому, середньому та крупному бізнесу України в налагодженні, відновленні чи створенні нових виробництв, які в свою чергу будуть сприяти створенню нових робочих місць., збільшенню доходів суб’єктів господарювання та зростання бюджетних надходжень, є одним з найбільш ефективних шляхів стабілізації економічного зростання нашої держави.
Члени Палати, Закарпатська ТПП всілякими ресурсами, всіма наявними можливостями готова підтримати Ваші кроки з популяризації українських товарів, українського товаровиробника не тільки на внутрішньому, але й на зовнішніх ринках»

Украинские нефтепродукты
Основні тенденції соціально-економічного розвитку Великобританії (4 квартал 2008 р.)  
Параметри: Макроекономічні показники, Економічні новини

 

 
Основні тенденції соціально-економічного розвитку ВБ ( 4-й квартал 2008 року)
 
 
Макроекономічні показники
 
Останній квартал 2008 року, як і передбачалося в прогнозах аналітиків на його початку, видався найважчим для економіки країни зі складними соціальними наслідками, але в той же час почали з’являтися певні ознаки стабілізації фінансового сектору - зокрема, вдалося втамувати інфляцію.
 
Наприкінці грудня 2008 р. Національне статистичне відомство оприлюднило дані щодо розвитку національної економіки у третьому кварталі 2008 року. Так, ВВП країни зменшився на 0,6% у квартальному обчисленні та зріс на 0,3% у річному (в попередньому кварталі темпи зростання ВВП становили 0% у квартальному обчисленні та на 1,6% у річному).
 
Головними чинниками скорочення темпів зростання ВВП стали проблеми в сфері промислового виробництва, видобутку природних копалин та будівництва. У будівельній галузі в третьому кварталі відбулось скорочення на 0,7%, порівняно із другим кварталом (таке ж саме скорочення у даній галузі відбулося і у другому кварталі до першого). Виробництво готової продукції у третьому кварталі зменшилось на 1,1% у порівнянні з минулим кварталом та на 2,1% відносно аналогічного періоду минулого року. Суттєво зменшився видобуток корисних копалин (у т. ч. нафти та газу) – у порівнянні з третім кварталом минулого року на 5,9% та 0,6% у порівняні з другим кварталом 2008 р. Обробна промисловість не була виключенням, падіння обсягів становило 1,3% до минулого кварталу та -1,9% до відповідного періоду минулого року. У сфері послуг значні зменшення відбулися в торгівлі, за третій квартал відбулося падіння на 2,4% до минулого кварталу та (-)1,1% до третього кварталу минулого року.
 
 
Курс національної валюти
 
Середній курс фунту стерлінгів у третьому кварталі становив 1,893 дол. США/ф. ст. (у першому та другому відповідно 1,978 Дол. США/ ф. ст. та 1,970 Дол. США/ ф. ст). Суттєве падіння курсу було відмічене і у четвертому кварталі, так, середньомісячний курс за жовтень становив 1,615 дол. США/ф. ст., за листопад - 1,534 Дол. США/ ф. ст. Станом на 30 грудня 2008 р. офіційний курс складав 1,45 дол. США/ ф. ст.
 
 
Облікова ставка Банку Англії
 
Протягом четвертого кварталу 2008 р. Комітет з монетарної політики Банку Англії знизив базову облікову ставку до 2%.8 жовтня 2008 р. - з 5,0% до 4,5%. 6 листопада з - 4,5% до 3,0%. 4 грудня 2008 р. - з 3% до 2%. Це – найнижчий рівень з листопада 1951 року, а якщо проводити історичні аналогії ще далі, то востаннє Банк зменшував ставку з 3% до 2% ще 26 жовтня 1939 р. – після того, як Велика Британія вступила у другу світову війну. Станом на сьогодні 2% є найнижчим рівнем ставки, яку Банк встановлював з моменту свого створення у 1694 р. Прем’єр-міністр Г. Браун високо оцінив дії Банку Англії та закликав комерційні банки поширити на своїх клієнтів переваги від зниження базової ставки.
 
 
Інфляція
 
У четвертому кварталі цілеспрямовані заходи Банку Англії мали свої практичні результати. Так наприклад, якщо пік інфляції у 2008 році припадав на вересень (СРІ -5,2%), то у жовтні він зменшився до 4,5%, а у листопаді індекс споживчих цін (СРІ) складав 4,1%, в той час, як індекс роздрібних цін з жовтня по листопад зменшився з 4,2% до 3,0% у листопаді.
 
 
Зменшення ставки ПДВ
 
З 1 грудня 2008 р. набуло чинності рішення про зниження ПДВ з 17,5% до 15%, оприлюднене в переджбюджетній доповіді (детальніше далі по тексту). Ставку 15% буде утримано до кінця 2009 року.
 
 
Зростання рівня безробіття
 
За повідомленнями Британського конгресу тред-юніонів від 30 грудня, наступні 12 місяців будуть важким періодом для економіки країни, в тому числі неминуче зростатиме рівень безробіття. Згідно з прогнозами БКТ, кількість людей, які втратять роботу, в 2009 році може досягти 3 млн. осіб.
 
Крім цього, в незалежному дослідженні, опублікованому Інститутом персоналу та розвитку, наведено дані про те, що близько 300 тис. осіб можуть втратити роботу тільки протягом 1-го кварталу 2009 року, а всього за рік кількість безробітних зросте не менш ніж на 600 тис.
 
«З цих причин уряд повинен вжити невідкладних заходів щодо максимального зменшення впливу рецесії на економіку країни. Саме 2009 рік буде найважчим, і рівень безробіття буде зростати кожного місяця» - підкреслив генеральний секретар БКТ Брендан Барбер. Керівник Конгресу вважає, що пріоритетом для уряду за цих умов є зробити так, щоб рецесія була «наскільки це можливо, короткою та неглибокою»; якщо уряд це зможе зробити, то 2009 рік може стати поворотним пунктом до кращого. Винуватцем кризи він вважає банківсько-фінансовий сектор країни та закликає уряд і Банк Англії надати додаткову допомогу цьому сектору з тим, щоб відновилися докризові рівні кредитування, а також закликав владу «приходити на порятунок компаніям у тих галузях, які є життєво важливими для майбутнього Великобританії». Крім того, на його думку, потребує вдосконалення системи надання допомоги з безробіття та перепрофілювання й навчання працівників, яких слід вважати «не потенційними хапугами, а жертвами економічних сил, що знаходяться за межами їх контролю».
 
 
Переджбюджетні слухання
 
24 листопада у Палаті громад Парламенту Великобританії розпочались передбюджетні слухання. Наміри внесення змін та коригування економічної політики Уряду Г.Брауна на подальшу перспективу оголошував Канцлер Казначейства (Міністр фінансів) Алістер Дарлінг.
 
Основними елементами, що в подальшому, за задумом уряду, збалансують економічну ситуацію в країні, є наступні:

 

  • за складних економічних обставин уряд має намір скоротити податок на
  • додану вартість з 17,5% до 15% (за оцінками фахівців, додаткове навантаження на бюджет становитиме близько 12,5 млрд. фунтів стерлінгів)
  • тимчасове відстрочення запровадження деяких податків на пальне (який мав набрати чинності з жовтня поточного року), на автомобілі, на нерухомість (яка коштує менш ніж 175 тис. фунтів) тощо
  • обмеження темпів зростання державних витрат до 1,2% на рік.

 

  • нової 45%-ої ставки оподаткування на доходи понад 150000 фунтів стерлінгів (з 2011 року)
  • підвищення верхнього рівня ліміту внесків до Фонду державного страхування починаючи з 2011 р.
  • поступове підвищення акцизного збору
  • різдвяні подарунки пенсіонерам у сумі 60 ф. ст. кожному.
 
Основні положення виступу Королеви в Парламенті
 
3 грудня Її Величність Єлизавета ІІ звернулася до Парламенту Великобританії з щорічною промовою. Зазвичай проект такого документа готує чинний уряд, а тому в ньому відображаються основні концепції Прем’єр-міністра та його команди. Всього увазі парламентарів було представлено 14 законопроектів (з яких 2 перенесено з минулої сесії; загальну кількість було зменшено з 18 до 14 з тим, щоб можна було сконцентруватись саме на економічних законах).
 
У своїй промові Королева підкреслила, що боротьба з економічною кризою стане «найважливішим пріоритетом» на наступний рік та приділила значну увагу представленню економічних законопроектів, а саме:

 

Довготермінові заходи зі зменшення рівня безробіття, які, зокрема,

  • передбачають введення навчальних курсів для перекваліфікації населення;
  • санкції для осіб, які їх не відвідують, але отримують матеріальну допомогу по безробіттю;
  • спонукання безробітних до більш активних пошуків роботи для себе

Щодо банків та банківської діяльності:

Банку Англії надаються широкі повноваження щодо забезпечення фінансової стабільності та дозволяється втручатись у ситуацію навіть на ранніх стадіях можливої кризи, коли банки зазнають труднощів, з метою підвищення ефективності політики надання позик (націоналізація банків, перепродаж збанкрутілих банків іншим банкам тощо). Банк Англії одержує право надавати короткострокові позики проблемним банкам, не оголошуючи про це публічно (у випадку з вирішенням проблем банку «Норзерн Рок» на початку 2008 р. у Банку Англії таких повноважень не було, а тому довелося цей проблемний банк націоналізувати);
 
  • вводиться два нових режими банкрутства банків
  • створюється новий Комітет з фінансової стабільності
  • Службі з фінансових послуг дозволяється збирати інформацію від банків щодо фінансових труднощів та передавати її до Держказначейства та Банку Англії.
Процедуру прийняття Парламентом цього законопроекту вже розпочато;

 

 

 

Стан ринку нерухомості
 
30.12.2008 року оприлюднено офіційні дані, які підтвердили, що ціни на нерухомість у Великобританії продовжують знижуватись і, за результатами 2008 року, це падіння склало близько 12,2%.
 
Середній показник вартості будинку в Англії та Уельсі знизився на 1,9% протягом останнього місяця та склав 161883 фунтів стерлінгів. Падіння відбувається вже протягом 15-ти місяців поспіль, і середня ціна будинку досягла рівня лютого місяця 2006 року. Кількість операцій з нерухомістю знизилась у 3-му кварталі поточного року до 48599, для порівняння - в аналогічний період 2007 року цей показник складав 115697 операцій.
 
Кожен з регіонів Англії показав зниження цін на нерухомість. У південно-західному регіоні відбулось найбільше падіння – у середньому на 3,2% на місяць.
 
В Уельсі, де раніше спостерігалось найбільше падіння цін, продовжуються тенденції до їх зменшення – в річному обчисленні вони впали на 11,7%. Середня ціна будинку у вказаному регіоні складає 126,181 фунтів стерлінгів. Лондон показав падіння цін за рік на 10,2%, а середня вартість будинку зараз складає близько 317 тис. фунтів стерлінгів.
 

Показники економічного розвитку Великобританії

(за останніми наявними даними Казначейства Великобританії, станом на 12 грудня 2008 року та Національного статистичного відомства, якщо не зазначено інше)
 
 
Показник
Період (рік)
Рівень
Динаміка
(до відповідного періоду минулого року)
Забезпечення зростання ВВП
ВВП (ІІІ квартал) (уточнені дані НСВ від 23 грудня 2008 р.)
 
 
-0,6%
в т.ч. послуги (за 3 місяці до липня)
 
 
1,7%
промислове виробництво (за 3 місяці до жовтня)
 
 
-3,6%
обробна промисловість (за 3 місяці до жовтня)
 
 
-3,5%
споживання домогосподарств (І квартал)
 
 
3,0%
обсяги роздрібної торгівлі (жовтень)
 
 
2,0%
Ринок праці
Безробіття (за 3 місяці до жовтня)
(уточнені дані НСВ від 17 грудня 2008 р.)
 
6,0%
 
Доходи населення (за 3 місяці до вересня)
 
 
3,6%
Інвестиції
Інвестиції в економіку (ІІ квартал)
 
 
-2,1%
Інвестиції в бізнес (ІІІ квартал)
 
 
-0,5%
Інфляція
CPI - індекс споживчих цін (листопад)
(уточнені дані НСВ від 16 грудня 2008 р.)
 
4,1%
 
RPI - індекс роздрібних цін (листопад)
(уточнені дані НСВ від 16 грудня 2008 р.)
 
3,0%
 
  RPIX - індекс роздрібних цін, що виключає іпотечні платежі (листопад) (уточнені данні НСВ від 16 грудня 2008 р.)
 
3,9%
 
 Платіжний баланс
Поточний рахунок (ІІІ квартал) (уточнені дані НСВ від 23 грудня 2008 р.)
 
-7,7 млрд.£
 
Торгівля товарами ( ІІІ квартал )
 
-23,6 млрд.£
 
Торгівля послугами ( ІІІ квартал )
 
11,4 млрд.£
 
Експорт товарів (за 3 місяці до жовтня)
 
 
-1,5%
Імпорт товарів (за 3 місяці до жовтня)
 
 
-4,1%
 Фінанси
Облікова ставка (змінено 4 грудня 2008 р.)
 
2,0%
 
 
 
 
 


 

 

Щодо нових засад функціонування ощадних рахунків для осіб з низькими доходами. На кожний фунт стерлінгів особистих заощаджень уряд буде додавати по 50 пенсів. Максимальна сума державної допомоги утримувачам ощадних рахунків може становити 300 ф. ст., якщо вкладник зберігає рахунок протягом двох років.

Щодо системи оподаткування (зменшення певних видів податків, диференційований підхід в оподаткуванні в залежності від рівня прибутків фізичних осіб)

Щодо соціальної реформи

Введення в майбутньому урядом додаткових податків з тим, щоб покрити витрати бюджету на теперішнє скорочення зазначених вище видів податків:

Тимчасове скорочення деяких видів податків:
Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Ірак Іран Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
PR та реклама Будівництво Валюта Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку ЗЕД Інвестиції Інформаційно-аналітичні послуги Інше машинобудування Інші послуги Консалтингові послуги Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Населення Національна символіка Нетарифне регулювання Святкові дні Страхування Товари агропромислового комплексу Товари фармацевтичної промисловості Товари хімічної промисловості Товари чорної металургії Транспорт Транспортно-експедиційні послуги Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки