Русскоязычный заголовок: Предвыборные дебаты на должность Канцлера Казначейства Великобритании (29 марта 2010 г.)
Передвиборні дебати кандидатів на посаду Канцлера Казначейства Великобританії (29 березня 2010 р.)
29 березня в рамках початку передвиборної кампанії у Великобританії (офіційної дати загальних виборів ще не оголошено, проте більшість експертів сходяться на думці, що вибори можуть бути призначені на 6 травня) відбулися одногодинні телевізійні дебати чинного Канцлера Казначейства (Міністра фінансів) Великобританії А.Дарлінга з тіньовими канцлерами двох основних опозиційних партій – Дж.Осборном (консервативна партія) та В.Кейблом (ліберально-демократична партія).
А.Дарлінг підтвердив основні положення проекту бюджету на новий фінансовий рік, з якими він виступив у парламенті країни минулого тижня. Лейтмотивом його виступу стало твердження про те, що економіка і надалі перебувала б у рецесії, якби не рішучі дії уряду наприкінці 2008 – на початку 2009 р. Він критикував консерваторів за намагання нібито скоротити державні витрати по всьому фронту, зокрема, видатки на національну систему страхування (торі пропонують скорочення на 5,6 млрд. ф. ст.), а також захищав запровадження 50%-ного податку на річні доходи понад 150 тис. фунтів, зазначивши, що немає доказів про значний відплив капіталів до Швейцарії чи інших місць.
Кандидат на посаду міністра від партії торі Дж.Осборн сконцентрував свою критику на надмірному, з його точки зору, зростанні державних видатків та неадекватних діях економічного блоку чинного уряду, зокрема, в марнуванні ресурсів. Він також піддав осуду керівників банку «Барклайз», які за підсумками 2009 року вирішили сплатити бонуси своїм працівникам, за «нерозуміння того, через що зараз проходить решта країни». Дж.Осборн виступив за швидке запровадження податку на банківські операції, проте це слід робити на основі міжнародного консенсусу (за це виступає і чинний Прем’єр-міністр Г.Браун, який активно лобіював це рішення на міжнародному рівні протягом двох останніх тижнів).
Тіньовий канцлер від ліберал демократів В.Кейбл наполягав на тому, що відновлення має відбутися на основі пожвавлення експорту, хоча, незважаючи на падіння курсу фунта стерлінгів, торговельний дефіцит країни минулого року зріс до 21 млрд. фунтів. «Для забезпечення сталого зростання нам потрібна більш збалансована економіка, що базується на інвестиціях та експорті», - підкреслив він. Крім того, він відкинув думку про те, що не слід запроваджувати 50%-ний прибутковий податок на великі доходи. Загалом, як вважають практично всі оглядачі та глядачі телеканалу, В.Кейбл виглядав найбільш переконливо серед усіх трьох претендентів, але парадокс полягає тому, що насправді він не має реальних шансів обійняти посаду міністра.
Усі претенденти зійшлися на тому, що тягар подолання 167-мільярдного бюджетного дефіциту країни має насамперед лягти на багатіїв, а банки повинні в подальшому поводитися більш обачливо. |