Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Польща
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
УКРАВТОПРОМ, Асоціація автовиробників України
«Асоціація підтримує створення порталу вітчизняних експортерів у мережі Інтернет, що безумовно буде сприяти поширенню конкурентоспроможної продукції українського виробництва на міжнародній арені»

Украинские нефтепродукты
Соціально-економічна ситуація в Республіці Польща (станом на 03.08.09)  
Параметри: Інвестиції, Макроекономічні показники, Економічні новини, Енергоносії

Соціально-економічна ситуація в Республіці Польща (03.08)

 
(Огляд польської преси)
 
 
Витрати державного бюджету РП на обслуговування державного боргу стрімко зростають
                                          
На думку експертів, витрати державного бюджету РП на обслуговування державного боргу стрімко зростають. З досліджень проведених газетою "Жечпосполіта" випливає, що якщо темпи росту державного боргу будуть зростати, то за підсумками 2009 р. рівень боргу державного бюджету також зросте на 6,5 млрд. злотих (2,08 млрд. дол. США). За підсумками січня-травня ц.р. 2/3 плану видаткової частини державного бюджету на 2009 р. вже реалізовано. Економісти вбачають необхідність перевищення суми обслуговування державного боргу додатково на 3-4 млрд. злотих (0,9-1,2 млрд. дол. США). Водночас, уряд РП сподівається врегулювати питання державного бюджету РП за рахунок фінансових ресурсів Національного банку РП на суму 10 млрд. злотих (3,2 млрд. дол. США). Національний банк РП, у свою чергу, поінформував, що його план не закладає отримання прибутку у 2009 р., проте ситуація наповнення державного бюджету може бути аналогічною 2008 р., коли увесь дохід державного бюджету був призначений на резерв пов’язаний із ризиком зміни валютного курсу.   
 
 
Щоб залатати «бюджетну діру» уряд РП повинен додатково знайти 15-17 млрд. злотих (4,7-5,4 млрд. дол. США)
 
За результатами досліджень антикризової комісії, яка діє під патронатом польської газети «Жечпосполіта», з метою залатати «бюджетну діру» уряд РП повинен додатково знайти 15-17 млрд. злотих (4,7-5,4 млрд. дол. США). Квота може бути вищою, якщо уряд РП не знайде інших джерел фінансування, зокрема, у вигляді позик міжнародних установ на здійснення інвестицій. Прем’єр-міністр має кілька пропозицій щодо покриття нестачі державного бюджету – прибуток Національного банку РП, проведення пришвидшеної приватизації та скорочення витрат на закупівлю військового обладнання.
 
На думку експертів, уряд РП стикнеться з проблемами утримання дефіциту державного бюджету на рівні 27,2 млрд. злотих (8,6 млрд. дол. США), якщо Національний банк РП не матиме прибутків, а Президент Польщі не підпише закону про підвищення рівня податків. Натомість на думку економістів, якщо приріст ВВП РП буде на рівні 0,5%, а рівень інфляції становитиме 1%, не варто розраховувати на великий приріст податкових надходжень до державного бюджету РП.
 
 
Темпи росту рівня інфляції у Республіці Польща сповільнюватимуться
 
На думку експертів, влітку ц.р. темпи росту рівня інфляції у Республіці Польща сповільнюватимуться. У червні ц.р. ціни на основні продукти споживання були нижчими, натомість у порівнянні до червня минулого року ціни зросли на 3,5% і на 0,2% у порівнянні до травня 2009 р. Проте, дані щодо рівня інфляції виявились дещо вищими, ніж прогнози Міністерства фінансів РП (3,4%). Таким чином, ціни на фрукти знизились на 11,3%, овочі – на 7,5%. Дешевше можна було купити молочні продукти (ціни знизились на 0,3%). Натомість, постійно дорожчає м’ясо, зокрема, м’ясо птиці (зріст рівня цін на 4%). На думку експертів, темпи росту рівня інфляції у Польщі сповільняться до рівня 3%, проте зниження рівня цін стане відчутним для споживачів лише у 2010 р.
 
 
У Польщі стає популярним інвестувати у будівництво вітрових електростанцій
 
У Польщі стає популярним інвестувати у будівництво вітрових електростанцій, про що свідчать численні звернення польських інвесторів до органів державної влади про отримання дозволу на будівництво. Проте, жоден інвестор ще не отримав від Міністерства інфраструктури РП такого дозволу. На думку експертів, серед численних інвесторів найбільше себе проявляє фірма «KarpackaMałaEnergetyka». Фірма обрала хороше місце для розміщення вітряків на автостраді Щецін-Гданськ. 
 
 
Іноземні інвестори починають поступово згортати свою діяльність у Республіці Польща 

Провідні ЗМІ Польщі інформують, що в умовах фінансової кризи іноземні інвестори починають поступово згортати свою діяльність у Республіці Польща. Про повернення до Румунії вже заявила фірма «Takata-Petri», виробник запчастин для автомобільної галузі. Керівництво фірми заявило, що до серпня ц.р. підприємство звільнить півмільйона працівників. У листопаді ц.р. планує своє закриття також фірма «SEWSPolska», яка належить до японського концерну «Sumitomo». Водночас, про припинення своєї діяльності у Польщі заявили також й інші фірми автомобільної галузі, а також ті, які лише планували розпочати будівництво своїх фабрик, серед них є корейські фірми. На думку експертів, економічна криза змушує інвесторів різко скорочувати свої витрати. Водночас, беручи до уваги загальний рівень заробітних плат у Польщі, який підвищився на 10-12%, підвищились також кошти на продукти споживання. Засторогу у інвесторів викликає також можливість підвищення рівня податків у Польщі, тощо. Втім, Румунія у порівнянні до Польщі виглядає набагато привабливіше. Середній рівень заробітних плат в Румунії за підсумками 2008 р. становить 517 євро, тобто 1/3 середньої заробітної плати у Республіці Польща

Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Ірак Іран Ісландія Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кіпр Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Мальта Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
IT та телекомунікації PR та реклама Будівництво Валюта Вироби з чорних та інших некоштовних металів Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку ЗЕД Інвестиції Інформаційно-аналітичні послуги Інші послуги Консалтингові послуги Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Населення Нетарифне регулювання Святкові дні Страхування Товари агропромислового комплексу Товари кольорової металургії Товари легкої промисловості Товари фармацевтичної промисловості Товари хімічної промисловості Товари целюлозно-паперової промисловості та друкована продукція Товари чорної металургії Транспорт Транспортне машинобудування Транспортно-експедиційні послуги Туризм Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Крамниця-А
Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки