Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Польща
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Міністерство регіонального розвитку та будівництва України
«Структура і функціональні можливості Інтернет-порталу державної підтримки українського експорту різнобічні і багатогранні та в майбутньому даний портал надасть всебічну підтримку просуванню українських товарів на зовнішніх ринках»

Украинские нефтепродукты
Соціально-економічна ситуація в Республіці Польща (станом на 24.02.2010)  
Параметри: Інвестиції, Макроекономічні показники, Економічне співробітництво, Економічні новини, Будівництво, Фінансові послуги

 

Соціально-економічна ситуація в Республіці Польща (станом на 24.02.2010)
 
(За даними польської преси)
 
 
 
Міністерствое кономіки РП проводить консультації з підприємцями щодо реалізації спільної політики просування Польщі закордоном
 
Польські підприємці, після кількох місяців очікування, отримали від Міністерства економіки РП «Стратегію виведення польської економіки на міжнародний рівень», тобто концепцію просування польського бізнесу закордоном.

На думку директора Польсько-Німецької господарчої палати Марії Монтовської, найбільш позитивною стороною стратегії є певна систематизація позитивних і негативних сторін економіки.

На думку експертів, на сьогоднішній день дана Стратегія мало простежує позиції та бажання самих підприємців, а також конкретні терміни виконання Стратегії. Натомість, за словами заступника Міністра економіки Рафала Баняка, лише після отримання оцінки Стратегії від самих підприємців вона буде остаточно прийнята на засіданні уряду РП.

Експерти зауважують, що просування Польщі закордоном не повинно виглядати як промування торгівельної марки «Польща», оскільки використовуючи лише маркетингові інструменти не вдасться підвищити імідж Польщі.

Для ефективного представлення Польщі закордоном необхідні конкретні дії, направлені на підтримку експорту, наприклад, розповсюдження на безплатній основі корисної інформації для підприємців з метою підвищення рівня росту торгівельних та інвестиційних показників.
 
 
Фонд держмайна РП планує продаж акцій підприємства «Mennica Polska SA»
 
Фонд держмайна РП планує продаж акцій підприємства «Mennica Polska SA», які належать Фонду держмайна РП (31,6%).

Інвестиційна пропозиція буде направлена як до польських, так і іноземних інвесторів.

«Mennica Polska SA» є єдиним у світі монетним двором, акції якого присутні на біржі цінних паперів. Підприємство є також єдиним виробником у Польщі по виробництву звичайних та колекційних монет у Польщі. 

Додаткова діяльність підприємства полягає у наданні телеінформаційних послуг, обробці цінних металів, а також у наданні послуг, пов’язаних із нерухомістю. Представництва підприємства відкриті, зокрема, в Вірменії, Білорусі, Казахстані, а також в Андоррі та Домініканській Республіці.       
 
 
У 2010 р. рівень цін зростатимуть помірними темпами
 
За результатами проведеного аналітичного дослідження газетою «Rzeczpopspolita», опираючись на дані Головного статистичного управління РП, протягом останніх двох років найбільші темпи росту цін були у сфері користування комунальними послугами та оплати за утримання будинку.

Передбачається, що у 2010 р. відбуватиметься подальше зростання цін на електроенергію, газ, зросте оплата за воду, а також медичні послуги. Наприкінці 2009 р. за 1 кВт годину електроенергії у Польщі в середньому потрібно було заплатити 0,56 злотих, тобто ціна виявилась на 12% вищою у порівнянні з 2008 р. і на 24% вищою у порівнянні з 2007 р.

На думку експертів, таке підвищення цін пояснюється підвищеним рівнем інфляції. Рівень інфляції за підсумками 2009 р. склав 3,5%.

Водночас найбільш відчутним для споживачів стало підвищення цін на комунальні послуги - електроенергію, газ, теплу воду тощо. Відчутно також підвищились ціни у сфері послуг. Так, в середньому на 10% підвищились ціни за користування таксі, перукарськими послугами, хімчисткою, а також медичними послугами. Протягом останніх двох років потрібно було більше коштів витрачати й на купівлю споживчих товарів (в середньому на 10%).

Експерти не очікують у 2010 р. різкого підвищення цін, натомість середній рівень росту цін складатиме 2-2,5%.
 
 
Іноземні інвестори планують вийти на будівельний ринок Польщі
 
У Польщі мають намір розпочати діяльність з будівництва доріг фірми з Білорусі, Китаю, Індії та Туреччини.

На сьогоднішній день фірми мають контракти у Польщі на суму 2 млрд. злотих (0,7 млрд. дол. США). З початку 2010 р. заяви щодо отримання дозволу на участь в польських тендерах склало загалом 10 іноземних фірм з країн, які не є членами Європейського Союзу.

У 2010 р. до китайської фірми «China Overseas Enginnering» та македонської фірми «SBGranit» планують приєднатись інші фірми з таких країн як Туреччина, Індія та Білорусь.

За контракти по будівництву близько 90 км автостради A1 між Стриковим та Торунем планують змагатись такі фірми як «MapaInsaatve Ticaret Anonim Sirketi» (Туреччина), «Punjj Lloyd» (Індія), а також «Shanghai Construction» (Китай) та «Рожностроительный Тирест» (Білорусь).

Три хорвацькі фірми «Dlekovod», «Konstruktor-Inzen Jering» і «Hidroelektra Niskogradnija» конкурують за отримання угоди на будівництво 20-км траси S7 з Оструди до Ольштина.

На думку Марека Міхаловського, голови Польського союзу роботодавців з питань будівництва, з появою нових фірм ціни на польському будівельному ринку повинні знизитись, а це означатиме можливість будівництва більше кілометрів польських доріг . На 2010 р. уряд РП з метою здійснення інвестицій в будівництво доріг  випустив облігації на суму понад 7 млрд. злотих (2,5 млрд. дол. США).
 
 
У Польщі прийнято новий документ, який покращить якість управління банківськими кредитами
 
Комісія з питань фінансового нагляду РП прийняла новий документ під назвою «Рекомендація Т», положення якого обмежують можливість отримати банківські кредити.

Головною метою такої політики є покращення якості управління банківськими ризиками, у тому числі йдеться про уникнення явища заборгованості кредитоотримувачів.

На думку Комісії, на сьогодні польські банки, проводячи оцінку кредитної спроможності клієнтів, значно занижують реальні фінансові кошти, необхідні для проживання.

Натомість, новий документ передбачатиме, що у випадку, якщо особа має заробітну плату нижче середнього рівня (у 2008 р. середній рівень заробітної плати склав 3,1 тис. злотих), то розмір максимальної квоти за користування кредитом по відношенню до доходу складатиме 50%, а у випадку вищого рівня заробітних плат – 65%.

На думку банківських працівників, така нова політика обмежить деякі групи у доступі до можливості отримання кредиту. У випадку тих банків, які до сьогоднішнього дня використовували консервативні методи надавання кредитів, величина попиту на отримання банківського кредиту може знизитись на 10-15%, а у випадку більш ліберальних банків – на 20-30%.
 
 
Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Індонезія Ірак Іран Ісландія Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кіпр Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Мальта Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Пакистан ПАР Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
IT та телекомунікації PR та реклама Будівництво Валюта Вироби з чорних та інших некоштовних металів Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку ЗЕД Інвестиції Інформаційно-аналітичні послуги Інші послуги Консалтингові послуги Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Населення Нетарифне регулювання Святкові дні Страхування Товари агропромислового комплексу Товари кольорової металургії Товари легкої промисловості Товари фармацевтичної промисловості Товари хімічної промисловості Товари целюлозно-паперової промисловості та друкована продукція Товари чорної металургії Транспорт Транспортне машинобудування Транспортно-експедиційні послуги Туризм Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Крамниця-А
Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки