Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Польща
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Херсонська Торгово-промислова палата
«Переконані, що Портал дозволить створити надійну інформаційну базу для діяльності вітчизняних експортерів та надасть їм всебічну підтримку з боку держави.
Ми впевнені, цей ресурс сприятиме популяризації України серед світової спільноти в якості надійного та стабільного торговельного партнера, поширенню конкурентоспроможної продукції українського виробництва на зовнішні ринки, а також створенню позитивного іміджу нашої країни у межах світового інформаційного простору»

Украинские нефтепродукты
Соціально-економічна ситуація в Республіці Польща (станом на 16.04.2009)  
Параметри: Інвестиції, ЗЕД, Макроекономічні показники, Валюта, Економічні новини, Товари агропромислового комплексу, Будівництво, Фінансові послуги

 

Соціально-економічна ситуація в Республіці Польща (10 - 16 квітня 2009 р.)
 
(За даними польської преси)
 
 
Національний банк Республіки Польща пропонує банкірам Польщі спільно підготувати пакт щодо розвитку кредитоспроможності Польщі
 
Якщо банки запевнятимуть, що будуть надавати більше кредитів, то НБ Республіки Польща готовий навіть на т.зв. нестандартні рішення для забезпечення податкової плинності.
 
Передбачається, що 20 квітня 2009 р. відбудеться зустріч керівництва НБ Республіки Польща з представниками польських банків, під час якої НБ Республіки Польща оприлюднить свої конкретні плани щодо підтримки кредитної системи Республіки Польща.
 
Польський банківський сектор, у свою чергу, переконаний у маркетингових намірах НБ Республіки Польща, а не у справжній допомозі.
 
Ще у листопаді 2008 р. НБ Республіки Польща підготував т.зв. «Пакет довіри», який мав виправити ситуацію на міжбанківському ринку.
 
Банки стверджують, що з виплатою короткострокових кредитів сьогодні проблем немає, натомість проблеми виникають з пошуком довготермінового фінансування. Польські банки переконували НБ Республіки Польща запропонувати їм довгострокове фінансування.
 
Сума кредитів для фірм і індивідуальних клієнтів наприкінці 2008 р. склала 593,6 млрд. злотих.
 
 
У Польщі у квітні 2009 р. відчутно підвищились ціни на споживчі товари
 
Підвищення цін на основні види продуктів пояснюється святковим періодом, проте експерти переконані, що підвищення цін буде відбуватись надалі.
 
У березні індекс споживчих цін підвищився на 0,8%, тобто вдвічі більше у порівнянні з минулим роком.
 
Найстрімкіше зростають ціни на овочі (на 4%), фрукти ( на 3,4%). Підвищення цін на ці види продуктів пояснюється імпортом більшості з них закордону та слабким польським злотим. Таким чином, за словами економістів банку PKOBP, ціни на банани підвищились на 30%, мандаринок – на 20%.
 
На думку економістів, за підсумками 2009 р. ціни на споживчі товари можуть зрости на 3,5%, тобто на 1,1% більше у порівнянні до попередніх прогнозів щодо рівня інфляції. 
 
 
Консорціум «PBG» та залежна від нього спілка «Hydrobudowa Polska» склали найкращу оферту на будівництво Варшавського національного стадіону
 
Запропонована групою «PBG» найнижча ціна за другий етап будівництва стадіону складає майже 1,253 млрд. злотих, тобто на 20% менше від останнього кошторису, який запропонував Національний спортивний центр Республіки Польща.
 
Будівництво стадіону повинно закінчитись у травні 2011 р.
 
«PBG» також планує за близько 400 млн. злотих побудувати стадіон в м. Познань, а також підпише угоду щодо будівництва спортивного об’єкту в м. Гданськ для Євро – 2012 на суму 427 млн. злотих.
 
 
Ситуація на польському ринку праці погіршується
 
В концерні «Arcelor Mittal» за результатами першого кварталу 2009 р. звільнено 700 осіб, що становить наполовину менше від запланованих 1500 працівників.
 
Добровільно звільнені з робочих місць працівники можуть отримати відшкодування у розмірі 74 тис. злотих (у січні ц.р. звільненим пропонували відшкодування у розмірі 99 тис. злотих), проте працівники надають перевагу зберегти за собою робоче місце.
 
У передпенсійному віці працівники переконані у складності знайти робоче місце після звільнення, а тому відшкодування немає для них великого значення, якого може вистачити на 2-3 роки.
 
Натомість, молодий персонал охоче користується можливістю отримати відшкодування близько 100 тис. злотих.
 
Таким чином, на підприємствах хімічної промисловості процес звільнень може спіткати 300 осіб, а на цукрових заводах Польщі звільнено до 80% працівників.   
 
 
Експерти переконані, що Польща може скористатись з нового виду фінансування МВФ, т.зв. еластичної кредитної лінії МВФ
 
В рамках нового інструменту МВФ (еластичної кредитної лінії МВФ) Польща могла б отримати 20-30 млрд. дол. США кредиту, який можна було б використати у випадку потреби.
 
Натомість, за словами Яцека Ростовського, Міністра фінансів Республіки Польща, Польща не потребує закордонної підтримки, оскільки така допомога могла б виявитись поганим сигналом для інвесторів, які могли б ще більше послабити польський злотий.
 
Водночас, кілька днів тому Домінік Радзівіл, віце-міністр фінансів визнав, що Уряд Республіки Польща вивчає можливості використання нового фінансового інструменту МВФ.  
 
 
Понад 40% великих польських фірм, намагаючись бути сучасними і конкурентоспроможними, планують у 2009 р. інвестувати в інноваційні технології
 
За результатами проведеного дослідження «PKPP Lewiatan» і «Deloitte», 83% великих підприємств, що становить близько 3,4 тис. підприємств у Польщі з величиною кадрового персоналу 250 осіб, минулого року інвестували в інноваційні технології, звертаючи увагу на сучасні методи виробництва, постачання продукції, тощо, проте рідше на впровадження інноваційних технологій в організаційних питаннях та маркетингу.
 
За останніми даними Головного статистичного управління Республіки Польща, у 2007 році в інноваційні технології великими підприємствами було інвестовано понад 16 млрд. злотих, а малими фірмами – понад 3 млрд. злотих.     
 
 
Уряд Республіки Польща зобов’язався щороку виділяти додаткових 1 млрд. злотих на реалізацію програми будівництва доріг у 2008-2011 роках
 
Уряд Республіки Польща зобов’язався щороку виділяти додаткових 1 млрд. злотих на реалізацію програми будівництва доріг у 2008-2011 роках.
 
Кожне польське воєводство може подавати заявки до Уряду Республіки Польща на суму 62,5 млн. злотих протягом трьох років.
 
Загальна сума бюджетної програми становитиме 6 млрд. злотих, з яких 3 млрд. злотих становитиме власний вклад органів місцевого самоврядування.
 
 
На польському ринку будівельних матеріалів покращується ситуація
 
На польському ринку будівельних матеріалів покращується ситуація через зростання рівня попиту станом на кінець березня 2009 р.
 
Польська виробнича група «Atlas» збільшила свої прибутки у березні 2009 р. на 42% у порівнянні з лютим 2009 р., тобто ситуація у виробничому секторі фірми прирівнялась до результатів аналогічного періоду минулого року.
 
Рівень продажу цементу і піску фірмою «Górażdże» у березні 2009 р. також збільшився. Керівництво фірми пояснює ситуацію збільшення рівня інвестицій.
 
На гуртових складах будівельних матеріалів Польщі також спостерігається підвищення рівня продажу продукції на 30% (показник 2007 р., який вважався дуже вдалим щодо продажу будівельних матеріалів).  
 
 
Експертів непокоять результати діяльності польських банків за перший квартал 2009 р.
 
Експерти з занепокоєнням очікують оприлюднення звітної інформації щодо результатів роботи банків у першому кварталі 2009 р.
 
Експерти вважають, що період, коли банки щоквартально заробляли 3-4 млрд. злотих відходить в історію. За прогнозами економістів, середній рівень доходів польських банків за перший квартал 2009 р. сягатиме 1,5-1,8 млрд. злотих.
 
На думку експертів, основною перешкодою банків стали зростаючі витрати кредитного ризику, тобто величина резерву, яка була використана у зв’язку з несплатою кредитів.
 
Наступною причиною негативних результатів роботи банківського сектора у першому кварталі експерти вбачають в т.зв. депозитній війні, яка проявляється у менш вигідних пропозиціях банків користувачам депозитних рахунків у порівнянні з попередніми звітними періодами.
 
 
У Польщі з’являться нові торгові центри, які коштуватимуть мільярд злотих
 
Серед них розвиватиме свою мережу один з найбільших торгово-відпочинкових центрів у Центрально-східній Європі «Plaza Centers».
 
Спілка вже почала у цьому році будівництво однієї будівлі і розпочне наприкінці квітня будівництво іншої.
 
У свою чергу, будівельна інвестиція «Zgorzelec Plaza» коштуватиме близько 120 млн. злотих.
 
Торгові центри повинні з’явитись в м. Торунь, в м. Сувалки, тощо.    
 
 
Нові закони Уряду Республіки Польща зменшать статистику звільнень на польських фірмах
 
Уряд Республіки Польща підготував кілька законопроектів, в яких передбачені заходи із зменшення кількості звільнень на польських фірмах.
 
Таким чином, Уряд Республіки Польща передбачив кілька видів фінансової допомоги фірмам.
 
Один з методів допомоги передбачає готовність Уряду Республіки Польща  допомогти у фінансуванні курсів підвищення кваліфікації та соціальне страхування (0,5 млрд. злотих), якими можуть скористатись 80% працівників.
 
Фінансова допомога (понад 1,5 млрд. злотих) походитиме з Фонду праці Республіки Польща. Зміни до законодавства передбачатимуть також підтримку родин, які опікуються дітьми з дитячих будинків.
 
 
У зв’язку з фінансовою кризою польські банки піднімають відсотки
 
У зв’язку з фінансовою кризою польські банки піднімають відсотки (на 2-3%) за користування кредитом для підприємств.
 
Представники банків мають на меті таким чином заохотити клієнтів, які володіють великими кредитними лімітами використовувати їх.
 
 
 Польський імпорт помітно слабшає у порівнянні з експортом
 
За результатами лютого 2009 р. рівень експорту знизився на 28%, а імпорту – на 33%. Водночас, величина польського експорту у лютому ц.р. склала 7,4 млрд. євро (у порівнянні, у лютому 2008 р. – вищий на 3 млрд. євро).
 
На допомогу польському експорту прийшла фінансова допомога ЄС. Сальдо фінансових надходжень до Польщі з бюджету ЄС склало 2,3 млрд. євро.
 
За результатами лютого 2009 р. сальдо поточного рахунку (яке демонструє суму надходжень до Польщі та суму витрат) було позитивним і склало 525 млн. євро у той час, коли за даними Національного банку Республіки Польща, за результатами січня 2009 р. Польща мала дефіцит у розмірі 1 млрд. євро.
 
Додаткове сальдо поточного рахунку завдячує напливам коштів з ЄС, який переказав Польщі на 2007-2013 р.р. 3 млрд. євро. 
 
 
Рівень інфляції 2009 р. у Польщі підвищується другий місяць поспіль
 
Рівень інфляції ц.р. у Польщі підвищується другий місяць поспіль і склав у березні 2009 р. 3,6% у порівнянні з 3,3% у лютому ц.р..
 
Підвищення рівня інфляції виявилось вищим, ніж цього очікували економісти (3,4%) та Міністерство фінансів Республіки Польща (3,5%).
 
Таким чином, показник інфляції за підсумками трьох місяців 2009 р. перевищив допустимі межі коливань, які прийняла Рада з питань грошової політики (1,5-3,5%).
 
У березні швидше дорожчали споживчі продукти у порівнянні з лютим, в основному йдеться про цукор, ціни на який зросли майже на 13%, а також підвищились ціни на фрукти (в основному з імпорту) - на 10%.
 
На підвищення споживчих цін мав вплив й вищий рівень акцизних плат на алкоголь, рівень якого було встановлено в рамках програми «солідарний податок», а також слабкий злотий.
 
Проте, на думку економістів, ціни у Польщі не будуть стрімко зростати. Рівень інфляції буде сягати близько 3,5%, а влітку рівень інфляції може сягнути навіть нижчого рівня, ніж 3%.
 
 
У Польщі за перший квартал 2009 р. надходження до державного бюджету Республіки Польща від сплати ПДВ виявились нижчими від очікуваних
 
За результатами першого кварталу 2009 р. надходження до державного бюджету Республіки Польща  від сплати ПДВ є нижчими на 10% у порівнянні з даними першого кварталу 2008 р., що становить 25,2 млрд. злотих у порівнянні з 120 млрд. злотих надходжень запланованих на 2009 р.
 
У 2008 р. за аналогічний період надходження до державного бюджету зі сплати ПДВ склали суму 28 млрд. злотих.
 
За даними Міністерства фінансів Республіки Польща, дефіцит державного бюджету, за результатами першого кварталу 2009 р., склав 10,6 млрд. злотих, тобто 58,3% від запланованої на 2009 р. суми 18,2 млрд. злотих.
 
Доходи виявились вищими від запланованих на 0,4 млрд. злотих, а витрати нижчими на 1,3 млрд. злотих.
 
За даними агенції «Reuters», Уряд Республіки Польща може збільшити цьогорічний дефіцит державного бюджету до 21 млрд. злотих, що, на думку економістів, є нереальним. Економісти вважають, що дефіцит державного бюджету повинен бути вищим.        
 
 
На думку польських експертів, антикризові пропозиції Уряду Республіки Польща є неконкретними
 
Уряд Республіки Польща планує виділити з т.зв. «солідарного резерву», який призначений на антикризові заходи з метою захисту ринку праці, кошти на підтримку суспільних програм.
 
Йдеться про пакет законів, які Уряд підготував у відповідь на представлені в березні 2009 р. спільні постулати професійних союзів та роботодавців.
 
На думку польських експертів. антикризові пропозиції Уряду Республіки Польща є неконкретними.
 
За інформацією Польської агенції преси, більшість із представлених Урядом Республіки Польща законів стосується соціальної політики, а також в законах не вказані конкретні джерела фінансування.
 
Польських роботодавців найбільше не влаштовує те, що Уряд Республіки Польща пропонує фірмам позики на виплату т.зв. субсидій працівникам, натомість роботодавці просили Уряд  виділити не позику, а допомогу з гарантійного фонду.  
 
 
Діаграми курсу польського злотого по відношенню до основних світових валют

  Найвища вартість американського долара протягом 10-16 квітня 2009 Р. - 3,3225 злотих (2009-04-10), а на минулому тижні - 3,4140 злотих (2009-04-08).

  

Найвища вартість євро протягом 10-16 квітня 2009 Р. - 4,3856 злотих (2009-04-14), а на минулому тижні - 4,5101 злотих (2009-04-07).

Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Ірак Іран Ісландія Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кіпр Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Мальта Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Пакистан Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
IT та телекомунікації PR та реклама Будівництво Валюта Вироби з чорних та інших некоштовних металів Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку ЗЕД Інвестиції Інформаційно-аналітичні послуги Інші послуги Консалтингові послуги Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Населення Нетарифне регулювання Святкові дні Страхування Товари агропромислового комплексу Товари кольорової металургії Товари легкої промисловості Товари фармацевтичної промисловості Товари хімічної промисловості Товари целюлозно-паперової промисловості та друкована продукція Товари чорної металургії Транспорт Транспортне машинобудування Транспортно-експедиційні послуги Туризм Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Крамниця-А
Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки