Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Польща
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
УКРАВТОПРОМ, Асоціація автовиробників України
«Асоціація підтримує створення порталу вітчизняних експортерів у мережі Інтернет, що безумовно буде сприяти поширенню конкурентоспроможної продукції українського виробництва на міжнародній арені»

Украинские нефтепродукты
Соціально-економічна ситуація в Республіці Польща (станом на 27.05.09)  
Параметри: Макроекономічні показники, Валюта, Економічні новини, Товари агропромислового комплексу

 

Соціально-економічна ситуація в Республіці Польща (22 - 27 травня 2009 р.)

(За даними  польської преси)
 
 
Результати діяльності польських підприємств не виглядають оптимістично
 
Результати діяльності польських підприємств не виглядають оптимістично, проте закордонні економісти все ще сподіваються на приріст ВВП Республіки Польща у 2009 р. на рівні 1%.
 
Експерти польського Інституту з питань досліджень ринкової економіки вважають, що I квартал ц.р. виявився для польських підприємців гіршим, ніж перші три місяці 2008 р.
 
Близько на половину (до 9,8 млрд. злотих нетто) знизився рівень доходів польських фірм. Польські фірми відчули фінансові проблеми пов’язані із валютними операціями, оскільки втратили на них у сумі понад 10 млрд. злотих (у порівнянні з 0,4 млрд. злотих минулого року).

Так, 62,3% фірм, які нараховують понад 50 працівників, мали прибуток у першому кварталі ц.р. На думку експертів, Польщу все ще сприймають як країну, яка матиме додатній приріст рівня ВВП.
 
 
Польща перевищує ліміт використання коштів європейського фонду
 
Станом на травень 2009 р. Польща перевищила ліміт використання коштів європейського фонду на суму 18 млн. злотих, який було розраховано на перше півріччя.

Так, Польща вислала до Брюсселя запити про надання Польщі дотацій у сумі на 18,3 млн. злотих вищу, ніж було заплановано.

За словами заступника Міністра з питань регіонального розвитку Республіки Польща, велика сума витрат припала на будівництво доріг (S7 Grójec – Białobrzegi), а також на реалізацію проектів вищих навчальних закладів.  
 
 
Польща перевиконала план по обслуговуванню закордонної заборгованості
 
На обслуговування закордонної заборгованості в державному бюджеті Республіки Польща на 2009 р. виділено 6,2 млрд. злотих (1,9 млрд. дол. США).

За результатами чотирьох місяців 2009 р. сума перевищила 4 млрд. злотих (1,2 млрд. дол. США), що становить 65,5% запланованої квоти.

Курс пол. злотого по відношенню до євро сягав навіть 5 злотих. У 2008 р. середній курс злотого по відношенню до євро становив 3,5 злотих за одне євро.

Експерти вважають, що уряд Республіки Польща повинен виділити додаткові 1,2 – 1,5 млрд. злотих на обслуговування закордонного боргу.

Беручи до уваги подальше послаблення злотого по відношенню до євро, дефіцит державного бюджету може сягнути 35,5 млрд. злотих (11,2 млрд. дол. США), а беручи до уваги завдання уряду Республіки Польща щодо збільшення рівня заощаджень, то дефіцит державного бюджету може скласти 50 млрд. злотих.
 
 
У квітні 2009 р. рівень інфляції в Республіці Польща склав 4%
 
У квітні ц.р. рівень інфляції в Республіці Польща склав 4% і на 0,5% перевищив верхню межу допустимого рівня вагань.

Рада з питань грошової політики Республіки Польща прийматиме незабаром рішення щодо зміни процентних ставок.

Натомість, на думку експертів, у травні ц.р. рівень процентних ставок залишатиметься без змін, оскільки Рада не бажатиме, щоб розмір основної процентної ставки був помітно нижчим від показника рівня інфляції. Таке зниження означало б реальне поглиблення реальних процентних ставок.      
 
 
Фонд державного майна Республіки Польща виставляє хімічні підприємства на продаж
 
Йдеться, зокрема, про хімічні підприємства у м. Кендзешин та м. Тарнув, а також про акціонерне товариство «Ciech», одного з найбільших експортерів хімічної продукції Польщі.

Існує два можливих сценарії приватизації цих підприємств: злиття підприємств в одне; приватизація лише фірми «Ciech», а іншим підприємствам потрібно було б шукати інвесторів.
 
 
Польські підприємці критикують польський уряд
 
Польські підприємці критикують польський уряд у непослідовності прийняття своїх рішень щодо антикризових заходів, який вдається до більшої бюрократії.

За словами експертів Торгово-промислової палати Республіки Польща, політика уряду Республіки Польща є неоднорідною.

Уряд Республіки Польща розуміє необхідність підтримки фірм, проте використовує таку антикризову систему, яка навпаки гальмує увесь процес.

Польські фірми чекають на розмороження кредитної діяльності банків і побоюються, що на результати урядової програми допомоги в отриманні запоруки і гарантії від польського Банку державного господарства потрібно буде чекати довго.
 
 
Європейський Союз пропонує Польщі чергову суму дотацій
 
Європейський Союз пропонує чергову суму дотацій у розмірі 1 млрд. злотих (у 2008 р. – 290 млн. злотих) для фірм, які планують створити центри послуг. 

На думку експертів, діяльність центрів послуг може принести фірмам значні заощадження.

Конкурси на здобуття дотацій ЄС організовує Міністерство економіки Республіки Польща. Серед фірм, які планують взяти участь у конкурсі, є як польські, так і закордонні фірми. Однією з вимог для фірм є здатність створити принаймні 100 нових робочих місць.

Серед фірм, які минулого року брали участь у подібному конкурсі на отримання дотацій ЄС, була фірма «Asseco Poland» (лідер ринку високих технологій). Проектом фірми є будівництво сучасного будинку Centrum IT у м. Жешув. Передбачається, що будівництво закінчиться у січні 2010 р., а робочі місця знайде понад 400 осіб.
 
 
Уряд Республіки Польща приймає нові рішення по підтримці польських підприємств
 
Уряд Республіки Польща ухвалив документ під назвою «Підтримка ініціатив Агенцією з питань розвитку промисловості по пришвидшенню розвитку польської економіки», а також принципи та порядок надання допомоги.

Завдяки цьому документу Агенція до 2010 р. зможе підтримувати розвиток великих та середніх підприємств Республіки Польща, які найбільше відчули наслідки економічної кризи.

Гарантом допомоги у сумі близько 5 млрд. злотих, буде Державне казначейство Республіки Польща.

Таким чином, дана допомога є черговою допомогою після дофінансування Національного економічного банку Республіки Польща у сумі 3 млрд. злотих призначеної для підтримки розвитку фірм.
 
 
Польська економіка поки ще не знаходиться у стадії рецесії
 
Головне статистичне управління Республіки Польща та деякі польські економісти стверджують, що польська економіка не знаходиться ще у стадії рецесії.

За попередніми даними польських економістів, приріст ВВП у I кварталі 2009 р. становив 0,3%. Натомість, на думку економістів фундації «Case», дані щодо рівня росту ВВП у першому та другому кварталі 2009 р. будуть від’ємними.

Пропозицію Президента Республіки Польща Леха Качинського про зменшення рівня податку на додану вартість з 22% до рівня 18-19%, а також щодо підвищення суми, з якої не сплачується податок, Прем’єр-міністр Республіки Польща  Дональд Туск оцінив негативно, зауваживши, що така політика призведе до руйнування бюджету країни.

На думку експертів Міністерства фінансів, зниження рівня ПДВ на 1% означало б зниження рівня надходжень до державного бюджету Республіки Польща принаймні на 4,5 млрд. злотих. 
 
 
У польських магазинах ціни на продовольчі товари зростають, а прибутки виробників цих товарів залишаються низькими
 
Проблема полягає у неврегульованості питання встановлення цінової маржі на продукти у торговій мережі. На сьогоднішній день, рівень цінової маржі сягає навіть 50-60%.

Міністерство економіки Республіки Польща опрацьовує питання, яким чином можна було б врегулювати цю проблему.

Натомість, не дивлячись на те, що мережа гіпер - та супермаркетів відповідає лише за 40% польського ринку (у країнах Західної Європи – 70-80% ринку),більшість виробників не може відмовитись від цього виду дистрибуції своєї продукції.
 
Фірма, яка має річний прибуток у розмірі близько 500 млн. злотих, за присутність в одній мережі повинна заплатити від 500 тис. до понад 5 млн. злотих. Найбільшій у Польщі торговельній мережі «Biedronka» потрібно заплатити до кільканадцять мільйонів злотих протягом року.

Найкоштовніше для виробників увійти у певну мережу, потім великі фінансові кошти фірма витрачає на промоції, а також різні постійні оплати залежно від величини товарообігу, від яких виробник не може відмовитись. За включення продуктів до пропозиції великої мережі фірми часом платять одноразово навіть 1 млн. злотих.

На думку експертів, єдиним виходом із ситуації є об’єднання виробників. Натомість, працівники торгівлі критикують таку ідею виробників, вважаючи, що особливо під час промоцій рівень маржі сягає нульового рівня або ціна продукту сягає навіть рівня нижчого від ціни закупівлі.    
 
 
Діаграми курсу польського злотого по відношенню до основних світових валют (22-27 травня 2009 р.)
 
 
Найвища вартість американського долара протягом 22-27 травня – 3,1948 злотих (2009-05-26) , на минулому тижні - 3,3281 злотих (2009-05-18)     
 
 
Найвища вартість євро протягом 22 -27 травня – 4,4386 злотих (2009-05-26), на минулому тижні - 4,4773 злотих (2009-05-18)

Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Ірак Іран Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Пакистан Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
IT та телекомунікації PR та реклама Будівництво Валюта Вироби з чорних та інших некоштовних металів Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку ЗЕД Інвестиції Інформаційно-аналітичні послуги Інші послуги Консалтингові послуги Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Населення Нетарифне регулювання Святкові дні Страхування Товари агропромислового комплексу Товари кольорової металургії Товари легкої промисловості Товари фармацевтичної промисловості Товари хімічної промисловості Товари целюлозно-паперової промисловості та друкована продукція Товари чорної металургії Транспорт Транспортне машинобудування Транспортно-експедиційні послуги Туризм Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Крамниця-А
Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки