Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Румунія
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Закарпатська Торгово-промислова палата
«Враховуючи сьогоднішню економічну ситуацію, необхідність у наданні практичної допомоги малому, середньому та крупному бізнесу України в налагодженні, відновленні чи створенні нових виробництв, які в свою чергу будуть сприяти створенню нових робочих місць., збільшенню доходів суб’єктів господарювання та зростання бюджетних надходжень, є одним з найбільш ефективних шляхів стабілізації економічного зростання нашої держави.
Члени Палати, Закарпатська ТПП всілякими ресурсами, всіма наявними можливостями готова підтримати Ваші кроки з популяризації українських товарів, українського товаровиробника не тільки на внутрішньому, але й на зовнішніх ринках»

Украинские нефтепродукты
Щодо основних економічних подій в Румунії (вересень 2009 р.)  
Параметри: Інвестиції, ЗЕД, Макроекономічні показники, Економічне співробітництво, Економічні новини, Енергоносії, Товари хімічної промисловості, Фінансові послуги

 

Щодо основних економічних подій в Румунії (вересень 2009 р.)

 
05.09.2009 р. Міжнародний валютний фонд прийняв рішення щодо виділення Румунії другого траншу кредиту в розмірі 1,7 млрд DST (близько1,85 млрд євро).

Дане рішення було прийнято за результатами проведення аналізу доповіді делегації МВФ, яка у серпні ц.р. здійснювала оцінку стану виконання двосторонніх домовленостей між Румунією та фінансовою організацією, передбачених угодою stand-by. Водночас МВФ погодився з пропозицією румунського Уряду щодо використання отриманих коштів на виконання бюджету за 2009 рік. Другий транш кредиту Румунія отримає до кінця поточного місяця.


09.09.2009 р.
Згідно інформації Національного агентства з мінеральних ресурсів Румунії, в кінці жовтня ц.р. Агентство планує розпочати тендер на концесіонування п’яти периметрів площею 5 170 км2 з континентального шельфу Чорного моря, з яких 9 700 км2 були отримані Румунією за рішенням Гаазького суду в січні ц.р. Оголошення про початок процедури концесіонування було направлено для публікації в офіційному виданні ЄС.


10.09.2009 р.
За даними Національного інституту статистики Румунії, у першому півріччі ц.р. галузі промисловості та послуг забезпечили близько 70% ВВП, в той час як частка галузей сільського господарства та будівництва становила 11,8% від загального обсягу ВВП.

Проведений аналіз макроекономічних показників засвідчив, що зменшення ВВП обумовлене негативним впливом економічної кризи на базові галузі економіки, зокрема промисловість, оскільки у відсотковому відношення частки галузей у ВВП практично не змінились у порівнянні з минулим роком.

 
14.09.2009 р. Уряд Румунії затвердив угоду про отримання кредиту від Міжнародного банку реконструкції та розвитку, якою передбачено надання Румунії кредиту у розмірі 300 млн євро. Згідно досягнутих домовленостей кошти надійдуть в Румунію наприкінці вересня і будуть спрямовані на реалізацію антикризових заходів та стабілізацію ситуації у промисловості. 


15.09.2009 р.
За інформацією Національного банку Румунії обсяг прямих іноземних інвестицій, які надійшли протягом семи місяців 2009 року, зменшився на 47,9 % у порівнянні з аналогічним періодом минулого року і становив  3,097 млрд євро.


16.09.2009 р.
Уряд прийняв рішення щодо зміни режиму фінансування державних агенцій з метою забезпечення умов збільшення надходжень до державного бюджету.

Основні зміни полягають у зобов’язанні агенцій перераховувати до бюджету кошти,  отримані від оплати податків, які до цього часу залишались на потреби відомств. Дані зміни були здійснені під час обговорення на засідання Уряду проекту закону про реорганізацію державних агенцій.

Дане рішення розповсюджується на наступні державні установи: Агенція з компенсування витрат на придбання спеціальної техніки, Агенція з оцінки державних активів (Фонд державного майна Румунії), Державний інспекторат з будівництва, Національна агенція з регламентування в енергетиці, Національна комісія з контролю за діяльністю в ядерній галузі, Національна комісія з прогнозу, Національний центр кваліфікації та підготовки у сфері залізничного транспорту CENAFER, Національний торговельний реєстр, Національний центр менеджменту програмного забезпечення, Національна агенція із захисту прав споживачів, Румунська агенція з іноземних інвестицій, Національна агенція ядерної галузі, Національна агенція медикаментів, Національний інститут управління, Агенція державних територій.


17.09.2009 р.
Європейська Комісія розглядає питання щодо надання Урядом Румунії допомоги хімічному підприємству Oltchim.

Згідно оцінки представників Єврокомісії надання державної допомоги хімічному комбінату у вигляді гарантування на суму 339,2 млн євро суперечить європейському законодавству у сфері забезпечення ринкової конкуренції та порушує встановлені норми надання державної допомоги. Тому на даний час ЄК запросила додаткову інформацію для прийняття остаточного рішення. 


18.09.2009
р. Згідно заяв державного секретаря Міністерства економіки Румунії Т. Шербана, які були зроблені після його візиту до Казахстану, Румунія передала казахській стороні пропозицію щодо налагодження двостороннього співробітництва та залучення Національної компанії урану Румунії у розробку уранових родовищ на території даної країни.

Водночас румунська сторона зацікавлена у закупівлі з Казахстану урану для забезпечення потреб діючої в Румунії АЕС ядерним паливом. За словами Т. Шербана пропозиції Румунії були позитивно сприйняті казахськими партнерами. Найближчим часом планується організувати двосторонні переговори з даної проблеми. 

За даними Eurostat, у серпні ц.р. Румунія зайняла п’яте місце серед країн ЄС за зниженням рівню споживчих цін (-0,2%) у порівнянні з липнем 2009 р., в той час як індекс споживчих цін на території ЄС в середньому становив +0,3%.


19.09.2009 р.
Згідно із заявами генерального секретаря Агенції з питань іноземних інвестицій Румунії Р.Ангел в період січень-липень 2009 р.  Румунія залучила іноземних інвестицій в обсязі 3,1 млрд євро. За прогнозами експертів Агенції, до кінця ц.р. обсяг залучених іноземних інвестицій не перевищить 4,5-5 млрд євро. На їх думку, це зумовлено негативними факторами економічної кризи, що відобразилось на привабливості інвестиційного клімату Румунії.


24.09.2009 р. Делегація азербайджанської державної компанії Socar перебуває в Бухаресті для проведення переговорів з Міністерством економіки Румунії та провідними нафтогазовими компаніями з питань розвитку двостороннього співробітництва в галузі енергетики.

В рамках переговорів азербайджанська компанія висловила пропозицію щодо своєї участі як стратегічного інвестора для румунської компанії Oltchim. Зазначається, що згідно законодавства Азербайджану, національні компанії можуть вкладати інвестиції за кордоном тільки за умов отримання 51% акцій, в той час як румунська сторона пропонує рівну участь в інвестуванні румунського підприємства.

Згідно повідомлення Мінекономіки Румунії, Oltchim потребує інвестицій в розмірі 70 млн євро для купівлі нафтохімічного підприємства Arpechim, яка належить компанії Petrom.

Азербайджанська компанія також висловила готовність щодо постачання газу для газопроводу Набукко, будівництва спільно з компанією Romgaz газосховищ на території Румунії та Азербайджану, а також участі у проекті Констанца - Трієст.


29.09.2009 р.
Відбувся офіційний візит Президента Азербайджану І. Алієва до Румунії, під час якого відбулась зустріч на вищому рівні. В ході зустрічі обговорювались питання економічного співробітництва, зокрема участь азербайджанської національної компанії Socar у розвитку потужностей нафтотерміналів порту Констанца та спільна розробка нафтогазових родовищ на території двох країн.

Згідно заяв Президента Румунії Т. Бесеску залучення азербайджанської компанії у розвитку потужностей транзиту енергоносіїв через Румунію дозволить Socar збільшити обсяги постачання нафти до країн ЄС. Водночас було заявлено про готовність Азербайджану постачати нафту з Каспійського регіону до Європи з використанням перспективного нафтопроводу Констанца-Трієст


 
Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Індонезія Ірак Іран Ісландія Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кіпр Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Мальта Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Пакистан ПАР Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
Будівництво Валюта Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку ЗЕД Інвестиції Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Мінеральна сировина Нетарифне регулювання Товари агропромислового комплексу Товари кольорової металургії Товари легкої промисловості Товари хімічної промисловості Товари чорної металургії Транспорт Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Крамниця-А
Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки