Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Іспанія
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Міністерство закордонних справ України
«Міністерство закордонних справ України вбачає створений під егідою Міністерства економіки України веб-портал «Державна підтримка українського експорту» є дієвим інструментом висвітлення торговельного потенціалу нашої держави та просування вітчизняної продукції на світові ринки»

Украинские нефтепродукты
Законодавчі події, зміни у нормативно-правової базі Королівства Іспанія (4 квартал 2009 р.)  
Параметри: Законодавство у сфері ЗЕД, Макроекономічні показники, Економічні новини, Енергоносії, Туризм, Фінансові послуги

 

Законодавчі події, зміни у нормативно-правової базі  Королівства Іспанія (4 квартал 2009 р.)

 
Урядом Іспанії було схвалено нову систему фінансування автономій, прийнято пакет заходів щодо фінансової допомоги туристичній галузі (1 млрд.євро, на цю галузь припадає 11% ВВП країни), розширено лінії з фінансової підтримки МСП та придбання соціально захищеного житла (підписано з 123 банками угоди про фінансування Державного плану будівництва та відновлення житла на 2009-2012 рр. з бюджетом 10,2 млрд. євро.), впроваджено в дію План допомоги з придбання електромобілів, прийнято рішення про надання місячної допомоги у сумі 420 євро безробітним, які втратили субсидії по безробіттю. Міністерства здійснюють додаткові зусилля для зменшення видатків, за рахунок яких Уряд планує заощадити біля 15 млрд. євро.

***

02.12.09 Глава Уряду Х. Сапатеро представив в Конгресі депутатів Іспанії проект Закону "Про сталу економіку", який передбачає низку структурних реформ, у т.ч. ринку праці, пенсійної системи, а також запропонував опозиційній Народній партії Енергетичний пакт і висловив готовність переглянути політику щодо атомної енергетики. Запропонований законопроект викликав різку критику більшості партій, представлених в Парламенті Іспанії.

***

З метою уникнення санкцій з боку ЄК Уряд Іспанії вирішив оподатковувати максимальні доходи з капіталу нерезидентів за ставкою 19% на відміну від резидентів, які сплачуватимуть цей податок за ставкою 21% (у разі, якщо доходи від фінансових інвестицій перевищуватимуть 6 тис. євро). Попередня ставка цього податку була 18%.

***


22.12.09 Конгрес депутатів Іспанії нарешті прийняв Державний бюджет Іспанії на 2010 рік, який, на думку урядових кіл, сприятиме економічному відновленню та соціальному захисту.

Бюджет на 2010 р. розроблено з урахуванням падіння ВВП у 2009 р. на 3,6% та у 2010 р. - на 0,3%. Передбачається збільшення витрат на соціальні потреби (прогноз безробіття на 2010 р. - 18,9%) при скороченні видатків всіх органів центральної влади.

Основними рисами Держбюджету Іспанії на 2010 р. є: реформа т.з. "Закону Бекхема", яка передбачає

  • збільшення з 24% до 43% ставки оподаткування високих зарплатних контрактів іноземців, які перебувають в Іспанії менш, ніж 10 разів (наприклад, елітних футболістів);
  • зростання з 01.07.10 загальної та пільгової ставок ПДВ (з 16% до 18% та з 7% до 8% відповідно; найменша ставка залишається без змін – 4%);
  • скасування пільги з податку з доходів фізичних осіб (400 євро);
  • встановлення дефіциту держбюджету на рівні 8,1% та
  • зменшення державних витрат на 3,9%.
При цьому 51,6% державних видатків буде спрямовано на соціальні витрати, 21% - на трансфери іншим адміністраціям, 6,3% - на НДДКР, 6,6% - на обслуговування боргу, 6,2% на фінансування основних державних послуг та 8,3% на інші економічні заходи.

Після прийняття Держбюджету на 2010 р., представники опозиційної Народної партії назвали основний фінансовий документ "найбільш провальним" за всю історію країни.

Частка Державного бюджету Іспанії на розвиток зовнішньої торгівлі та інтернаціоналізацію підприємств скорочується на 26,5% (на 175 млн. євро). Зокрема, Держбюджет не включатиме 25 млн. євро коштів Фонду інтернаціоналізації, створеного в 2008р., а бюджет ICEX скорочується на 22% (на 38 млн. євро).

На 2010р. зберігається фінансування інтегральних планів розвитку ринків та Плану підтримки інтернаціоналізації, завдяки яким учасникам програм ICEX, надаються кредити для відповідних проектів та інтернаціоналізації. Зменшення фінансування ICEX у 2010 р. компенсується за рахунок реформи системи фінансової підтримки інтернаціоналізації, яка реалізовуватиметься згідно з відповідним законом. В цей закон буде включена, крім інших інструментів, кредитна лінія Інституту офіційного кредиту на 100 млн. євро на інтернаціоналізацію. У законопроекті відображатимуться кредити, передбачені новим законом "Про сталу економіку" підприємствам інноваційного, технологічного секторів, альтернативних джерел енергії тощо.

Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Гвінея Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Індонезія Ірак Іран Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Пакистан ПАР Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
IT та телекомунікації Будівництво Географічне розташування Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку Зв'язок ЗЕД Інвестиції Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Міжурядова комісія Нетарифне регулювання Товари агропромислового комплексу Товари легкої промисловості Товари фармацевтичної промисловості Товари хімічної промисловості Транспорт Транспортно-експедиційні послуги Туризм Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки