Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Іспанія
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Івано-Франківська обласна державна адміністрація
«Веб-Портал Державна підтримка українського експорту» за умови постійного поновлення інформації забезпечить українським товаровиробникам необхідну інформаційну підтримку в здійсненні ними зовнішньоекономічної діяльності»

Украинские нефтепродукты
Огляд іспанських ЗМІ з економічних питань (станом на 01.04.2010)  
Параметри: Кон’юнктура ринків, Макроекономічні показники, Транспорт, Будівництво, Туризм

Русскоязычный заголовок: Обзор испанских СМИ по экономическим вопросам (по состоянию на 01.04.2010) 

Огляд іспанських ЗМІ з економічних питань (станом на 01.04.2010)
 
 
30.03.10 Кількість нових житлових об'єктів, будівництво яких було розпочато в Іспанії в 2009р., знизилась на 79% у порівнянні до 2006р., який був піковим для місцевого будівельного ринку.
За даними Міністерства житла Іспанії, у 2009р. кількість закладок нових житлових об'єктів в Іспанії склала близько 160 тис., що 51% менше, ніж у 2008р.
 
Число житлових об'єктів, завершених у 2009р., досягло 425 тис. од. Це на 33% менше, ніж у 2008р., але є досить високим показником на фоні масштабних обсягів нереалізованого житла, які, за оцінками експертів, на сьогодні складають до 1 млн. об'єктів.
 
У 2009р. кількість приватного та муніципального житла, що будується, практично зрівнялася, що свідчить про те, що влада Іспанії намагається виконувати свої зобов'язання щодо будівництва соціального житла для малозабезпечених громадян.
 
31.03.10 За даними Іспанського інституту туристичних досліджень Міністерства промисловості, туризму та торгівлі Іспанії, у лютому 2010р. в країну приїхало 2,7 млн. іноземних туристів, або на 3,8% менше, ніж у лютому 2009р., що пояснюється не тільки економічною кризою, але й поганими погодними умовами, які призвели до скасування деяких авіарейсів.
 
Основний потік туристів в Іспанію у лютому ц.р. припадав на Великобританію (більш 620 тис. осіб), Німеччину (біля 470 тис. осіб) та Францію (понад 390 тис. осіб). На тлі загального падіння в'їзного туризму в країну виділяється Італія, кількість туристів з якої в лютому 2010р. зросла до 167 тис. осіб, що на 13% більше, ніж за аналогічний період 2009р.
 
За перші два місяці 2010р. в Іспанію приїхало 5,3 млн. туристів, або на 1,5% менше, ніж за аналогічний період минулого року.
 
За словами Міністра розвитку Іспанії Х. Бланко після кризового 2009р. ситуація в туристичній сфері поступово відновлюється, про що свідчить збільшення на 6% кількості міжнародних авіарейсів на цьогорічний сезон відпочинку в Іспанії.
 
01.04.10, EL PAÍS 21//ABC 32/ LA RAZÓN 32/PÚBLICO 20/CINCO DÍAS 1, 29
За інформацією Євростату країни Єврозони на разі переживають найвищий рівень безробіття з серпня 1998р., який за результатами лютого 2010р. збільшився на 0,1в.п., до 10% (9,6% по ЄС-27).
 
Зокрема, в Іспанії за останні 12 місяців рівень безробіття зріс на 2,3% (до 4,13 млн. осіб). Країна продовжує займати друге місце в ЄС за цим показником після Латвії (21,7%). З іншого боку найнижчий рівень безробіття серед країн ЄС спостерігається в Нідерландах (4%) та Австрії (5%).
 
01.04.10, EL PAÍS
Через невирішеність низки технічних питань керівництво провідної іспанської авіакомпанії "Iberia" та британської "British Airways" вирішили не деякий час відкласти укладення угоди про злиття компаній (було заплановане на кінець березня 2010р. відповідно до умов меморандуму про взаєморозуміння, підписаного в листопаді 2009р.).
 
Переговори про злиття було розпочато ще в липні 2008р. Згідно умов згаданого меморандуму, після укладення відповідної угоди, "British Airways" належатиме 55% новоствореного підприємства, а іспанській стороні – 45%. Крім цього "Iberia" не фінансуватиме заборгованості британської компанії за пенсійними фондами.
 
Свого часу обидві авіакомпанії домовилися, що відмова будь-якої з них від переговорів по злиттю передбачатиме штраф в розмірі 20 млн. євро. При цьому "Iberia" зберігає за собою право відмовитись від злиття, якщо "British Airways" не вирішить проблеми із заборгованістю за пенсійним фондом, яка на сьогодні сягає біля 3 млрд. євро.
 
У разі злиття, новостворена компанія нараховуватиме 419 літаків та здійснюватиме рейси за 205 напрямами.
 
Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Ірак Іран Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Пакистан Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
IT та телекомунікації Будівництво Географічне розташування Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку Зв'язок ЗЕД Інвестиції Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Міжурядова комісія Нетарифне регулювання Товари агропромислового комплексу Товари легкої промисловості Товари фармацевтичної промисловості Товари хімічної промисловості Транспорт Транспортно-експедиційні послуги Туризм Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки