Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Іспанія
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
УКРАВТОПРОМ, Асоціація автовиробників України
«Асоціація підтримує створення порталу вітчизняних експортерів у мережі Інтернет, що безумовно буде сприяти поширенню конкурентоспроможної продукції українського виробництва на міжнародній арені»

Украинские нефтепродукты
ОГЛЯД ІСПАНСЬКИХ ЗМІ З ЕКОНОМІЧНИХ ПИТАНЬ (05.04.10 - 08.04.10)  
Параметри: Економічні новини

Русскоязычный заголовок: Обзор испанских СМИ по экономическим вопросам (05.04.10 - 08.04.10)

ОГЛЯД ІСПАНСЬКИХ ЗМІ З ЕКОНОМІЧНИХ ПИТАНЬ (05.04.10 - 08.04.10)

Більшість автовиробників в Іспанії пов'язують зростання з 01.07.2010 загальної ставки ПДВ з 16% до 18% з відповідним збільшенням цін на автомобілі (в середньому вартість авто зросте на 400 євро) з огляду на неможливість покриття відповідної суми за рахунок зменшення своєї рентабельності, що знизить внутрішній попит на цю продукцію.
Водночас жоден з іспанських автовиробників на сьогодні не наважується на такі безпрецедентні рішення як компанія Ford, яка нещодавно оголосила про зменшення на 16% цін на всю гаму своєї продукції (знижка дорівнює діючій ставці ПДВ в Іспанії та діятиме до 28.04.10).
На думку експертів, зменшення продажів автомобілів в Іспанії у ІІ-му півріччі 2010р. складе близько 100 тис. авто у порівнянні до січня-червня ц.р.
Обсяги продажів автомобілів в Іспанії у березні 2010р. зросли на 63% (до 124,7 тис. од.) у порівнянні до аналогічного періоду минулого року (-38%), що пояснюється майбутнім зростанням ставки ПДВ на 2% з липня ц.р. та можливим припиненням урядової допомоги за планом 2000Е (2000 євро в обмін на старе авто).
Водночас іспанські асоціації виробників автомобілів (Anfac), дилерів (Ganvam) та концесіонерів (Faconauto) попереджають, що ці показники не свідчать про "реальне відновлення" автомобільного ринку в країні та звернулися до уряду із проханням продовжити реалізації плану 2000Е. З іншого боку, звертається увага на можливе зниження обсягів реалізації автомобілів, зокрема, через липневе зростання загальної ставки ПДВ.
Загалом за І-й кв. ц.р. в Іспанії було реалізовано 286,2 тис. нових автомобілів, що на 44,5% більше, ніж на січень-березень 2009р.
Протягом ближчих років уряд також прогнозує суттєве зростання обсягів реалізації електромобілів, які у 2014р. можуть скласти 110 тис. од., що передбачається проектом Стратегії просування електромобілів в Іспанії.
У березні ц.р. кількість зареєстрованих безробітних в Іспанії зросла на 36 тис. осіб (загалом до 4166,6 тис. чол.), що є другим найгіршим показником за всю історію країни у третьому місяці року, який традиційно є сприятливим з точки зору збільшення обсягів сезонних робіт. Безробіття в березні ц.р. зросло на 0,87% до лютого ц.р. та на 15,5% до березня 2009р.
У порівнянні до попереднього місяця в розрізі секторів, безробіття в Іспанії в березні ц.р. збільшилось в сільському господарстві (+6,26%), промисловості (0,59%) та сфері послуг (0,42%). Вперше за останні півроку безробіття зменшилось на будівництві (-0,1%), що також пояснюється покращенням погодних умов в країні.
Серед автономний областей Іспанії у березні ц.р. тільки чотири продемонстрували зменшення рівня безробіття (Балеарські острови, Екстремадура, Астуріас та Наварра). Найбільше зростання кількості безробітного населення спостерігалося в Каталонії та Валенсійському співтоваристві.
На думку урядових кіл, поточні показники безробіття свідчать про уповільнення негативної динаміки, що може призвести до зростання кількості робочих місць вже наприкінці 2010р.
07.04.10Прем'єр-міністр Іспанії Х.Сапатеро та Міністр промисловості, туризму та торгівлі М.Себастьян представили Стратегію просування електромобілів, якою передбачено надання допомоги фізичним особам та приватним компаніям на придбання такого типу транспортних засобів в розмірі до 20% від їх вартості (максимум до 6 тис. євро) з розрахунку на одиницю.
Загалом стратегія охоплює 15 заходів розвитку електромобільної сфери в Іспанії, які спрямовані на розбудову інфраструктури електрозаправних станцій, управління та модернізацію складальних конвеєрів тощо. Загалом реалізація плану протягом ближчих років передбачає бюджетне фінансування в розмірі 590 млн. євро. Основною метою є досягнення 250 тис. електромобілів на дорогах Іспанії до 2014р.
07.04.10 Прем'єр-міністр Іспанії Х.Сапатеро оголосив про запровадження в Іспанії Позачергового плану розвитку інфраструктури, яким передбачається інвестування протягом 2010-2011рр. 17 млрд. євро за механізмами державно-приватного партнерства.
Реалізація плану передбачає, що 70% інвестицій (11,9 млрд. євро) буде спрямовано на покращення мережі високошвидкісного залізничного руху, приміських маршрутів та вантажних перевезень залізницею, а 30% коштів (5,1 млрд. євро) - на поліпшення дорожньої інфраструктури.
Фінансування здійснюватиметься у співробітництві з Європейським інвестиційним банком, Іспанським інститутом офіційного кредиту, Асоціацією банків Іспанії, Іспанською конфедерацією ощадних кас та не передбачатиме зростання дефіциту державного бюджету до моменту введення в експлуатації відповідних інфраструктурних об'єктів (до 2014р.). При цьому, такі витрати не перевищать 8% видатків за відповідними статтями Міністерства розвитку Іспанії на реалізацію проектів такого типу.
Держсекретар з інфраструктури І. Родрігес підкреслила, що йдеться про "найбільш амбіційний план розвитку інфраструктур за всю історію Іспанії, який реалізовуватиметься за механізмами державно-приватного партнерства".
Представники іспанських ділових кіл давно очікували та схвалюють відповідну урядову ініціативу, відмічаючи, що її реалізація сприятиме виходу країни з економічної кризи
Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Бельгія Білорусь Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Ірак Іран Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Китай Кувейт Литва Ліван Лівія Македонія Марокко Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Сенегал Сербія Сирія Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
IT та телекомунікації Будівництво Географічне розташування Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку Зв'язок ЗЕД Інвестиції Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Міжурядова комісія Нетарифне регулювання Товари агропромислового комплексу Товари легкої промисловості Товари фармацевтичної промисловості Товари хімічної промисловості Транспорт Транспортно-експедиційні послуги Туризм Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Крамниця-А
Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки