Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Іспанія
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Миколаївська обласна державна адміністрація
«Вважаємо, що сайт є зручним та інформаційно корисним для підприємств, які здійснюють зовнішню торгівлю, державних установ та інших користувачів»

Украинские нефтепродукты
Огляд іспанських ЗМІ з економічних питань (14-17 червня 2010 р.)  
Параметри: Економічні новини

Русскоязычный заголовок: Обзор испанских СМИ по экономическим вопросам (14-17 июня 2010 г.)

Огляд іспанських ЗМІ з економічних питань (14-17 червня 2010 р.)
 
 
14.06.10, ELMUNDO 37
 
Уряд Іспанії продовжує вивчати можливість запровадження податку на доходи "багатих".
 
Водночас, згідно з відповідним французьким докладом, цей податок не продемонстрував ефективність, спричинивши тільки відтік коштів в сумі понад 200 млрд. євро з Франції за останні десять років, що в свою чергу, зменшило ефективність збору решти основних податків. Крім цього, втрата таких об'ємних капіталів змусила французький уряд шукати інші шляхи збільшення податкових надходжень, зокрема, за рахунок ПДВ, який сплачують всі платники податків.
 
У французькому звіті зазначається, що поряд із справлянням податку з високих доходів в сумі 3,8 млрд. євро, кожного дня з країни "втікають" майже два великі платники податків, які шукають порятунку своїх капіталів в таких країнах як Бельгія (18%), Швейцарія (16%) та інші.
 
Експатріація високих доходів спричиняє також негативний ефект, який відображається у зменшенні зростання ВВП через зниження ефекту створення робочих місць та відповідну втрату фіскальних надходжень від справляння інших прямих та непрямих податків.
 
 
14.06.10, LAVANGUARDIA1, 67
 
Міжнародні інвестори поступово повертаються на ринок нерухомості Іспанії, на якому очікується процес реструктуризації банків та ощадних кас, що передбачатиме продаж їх активів з великими знижками відносно докризового рівня, зокрема, численних об'єктів нерухомості.
 
Німецькі фонди стали першими, які придбали такі іспанські активи як офіси відповідних банків та ощадних кас в Мадриді та Барселоні. Зараз інтерес вже демонструють американські, британські та голландські фонди, які претендують на більшість активів іспанських банків та ощадних кас, що виставляються на продаж.
 
На сьогодні іспанські банки та ощадні каси є найбільшими володарями об'єктів нерухомості. Так, згідно з даними Банку Іспанії ними було придбано у проблемних компаній об'єктів нерухомості на суму в 59,7 млрд. євро.
 
 
16.06.10, E L PAÍS 1, 18, 19/ABC 1, 34/ LA VANGUARDIA 1, 55/ LA RAZÓN 1, 18/PÚBLICO 1, 2, 3/EL CORREO 1/CINCO DÍAS 1, 30, 31/EL ECONOMISTA 38/AGENCIAS
 
15.06.10 ЄК схвалила заходи Уряду Іспанії щодо зменшення бюджетного дефіциту цього року, але звернулась з проханням конкретизувати нові заходи з метою досягнення поставленої цілі із скорочення видатків до 2011 р. та поступового досягнення до 2013 р. рівня бюджетного дефіциту в 3% від ВВП, встановленого Планом стабільності ЄС.
 
На думку Брюсселя, завдяки відповідним заходам із скорочення бюджетного дефіциту, на першому етапі (до 2011р.) Іспанії вдасться зменшити його розмір до 6% від ВВП. Водночас ЄК просить Уряд Іспанії конкретизувати додаткові заходи на суму в 8 млрд. євро (1,75% від ВВП) перед розробкою державного бюджету на 2011р. Крім цього, Єврокомісія пропонує, щоб зменшення бюджетного дефіциту в Іспанії відбувалось завдяки скороченню державних видатків, а не збільшенню податкового навантаження.
 
15.06.10 Другий заступник Глави Уряду Іспанії, Міністр економіки і фінансів Е. Сальгадо роз'яснила, що зменшення бюджетного дефіциту на 1,75% від ВВП у 2011р., на якому наполягає Брюссель, відбудеться за рахунок скорочення загальних державних видатків (відповідатиме 1%) та зменшення витрат автономними областями, муніципалітетами та можливого підвищення податків (решта - 0,75%).
 
За повідомленням іспанської газети "Економіст" "ЄС та МВФ готують для Іспанії план підвищення ліквідності на суму 250 млрд. євро", який фінансуватиметься за рахунок фонду порятунку ЄС, внеску МВФ та матиме форму кредитів, що надаються Фондом платоспроможнім економікам, які мають ризик "зараження".
 
З іншого боку ЄК та МВФ спростовують цю інформацію та заявляють, що на сьогодні немає жодного фінансового плану щодо порятунку економіки Іспанії.
 
 
17.06.10, EL MUNDO 37/EL PERIÓDICO 47/CINCO DÍAS 34/EL ECONOMISTA 1,12
 
16.06.10 МВФ та ЄК знову спростували інформацію низки ЗМІ щодо можливого порятунку економіки Іспанії, як таку, що не відповідає дійсності. За словами прес-секретаря МВФ С.Нардін, Іспанія не веде жодних переговорів з фінустановою щодо пакету порятунку.
 
За інформацією спікера з економічних справ ЄС А.Альтафай, "немає жодної заявки та плану з боку будь-якої країни ЄС щодо здійснення порятунку економіки".
 
Водночас, за даними іспанської газети "Економіст" "провідні іспанські фінансові установи та великі підприємства вже працюють над сценарієм порятунку економіки Іспанії, яка здійснюватиметься ЕС та МВФ". Зазначається, що Брюссель ставить Іспанію поряд з європейськими країнами, які є найбільш уразливими в фінансовому плані.
 
 
17.06.10, ElPaís
 
За повідомленням Міністерства промисловості, туризму та торгівлі Іспанії від 16.06.10, адресованим іспанським асоціаціям підприємств сонячної енергетики, відомство збирається зменшити на 30% цільові надбавки, які застосовувались до виробництв, легалізованих до 2009р. На думку представників цього сектору альтернативної енергетики, такі заходи спричинять знищення сонячної енергетики в країні (з фінансової точки зору скорочення цільових надбавок буде біля 1 млрд. євро).
Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Бельгія Білорусь Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Ірак Іран Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Китай Кувейт Литва Ліван Лівія Македонія Марокко Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Сенегал Сербія Сирія Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
IT та телекомунікації Будівництво Географічне розташування Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку Зв'язок ЗЕД Інвестиції Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Міжурядова комісія Нетарифне регулювання Товари агропромислового комплексу Товари легкої промисловості Товари фармацевтичної промисловості Товари хімічної промисловості Транспорт Транспортно-експедиційні послуги Туризм Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки