Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Швеція
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Миколаївська обласна державна адміністрація
«Вважаємо, що сайт є зручним та інформаційно корисним для підприємств, які здійснюють зовнішню торгівлю, державних установ та інших користувачів»

Украинские нефтепродукты
Соціально - економічне та політичне становище у Королівстві Швеція (3 квартал 2009 р.)  
Параметри: Інвестиції, ЗЕД, Макроекономічні показники, Валюта, Економічне співробітництво, Економічні новини, Енергоносії, Фінансові послуги, Інше машинобудування

 

Соціально - економічне та політичне становище у Королівстві Швеція у ІІІ- му кварталі 2009 року
 
Соціально-економічне та політичне становище Королівства Швеція у ІІІ-му кварталі 2009 року визначалось головуванням Швеції в Євросоюзі, яке почалось 01 липня. Швеція протягом вказаного періоду стала центром Європейського політичного життя.

***
Урядом Швеції проведено рід заходів загальноєвропейського рівня та започатковано та /або продовжено ряд ініціатив, пов’язаних із сталим скороченням викидів парникових газів. Зокрема, у липні 2009 року Швеція оприлюднила стратегію переведення усіх видів транспорту на території Швеції на біологічне пальне. Згідно стратегії, усі транспортні засоби (автомобільний та залізничний транспорт, річковий та прибережний каботажний флот) мають бути переведені на біодизель та біоетанол.

Швеція на відміну від інших європейських країн дотримується стратегії переведення автомільного транспорту не на біодизель, а саме на біоетанол. Україна, зважаючи на рівень розвитку власної спиртової промисловості, може стати одним з основних поставників біоетанолу до Швеції, оскільки  власні ресурси Швеції у цій галузі обмежені. Сьогодні вона на 90% залежить від імпорту біоетанолу.

***
Найбільші гіганти промислового виробництва, такі як VOLVO, SAAB, Scania, SSAB, 
Ericsson тощо оприлюднили показники своєї фінансово-господарської діяльності, які є набагато гіршими у порівняні з аналогічним періодом минулого року. Зокрема, падіння виробництва на найбільших автомобільних гігантах зафіксовано на рівні 50 – 60%.

Аналогічна ситуація спостерігається також в інших компаніях. Незважаючи на великі замовлення, які отримав Ericsson AB в Сполучених Штатах Америки, Південній Америці та Південній Кореї, його доходи у ІІІ кварталі скоротились на третину.

***
Третій квартал характеризувався високим рівнем безробіття – 12% від працездатного населення, банкрутствами домогосподарств та додатковими асигнуваннями на допомогу безробітним від Уряду Швеції у розмірі 10 мільярдів шведських крон, що були передані органам місцевої влади для організації громадських робіт.

***
Третій квартал поточного року характеризувався зміцненням шведської крони у порівнянні до долара США. Якщо протягом 2008 початку 2009 р.р. курс крони був зорієнтований на середньозважену корзину валют, до яких входив долар СА та Євро, то починаючи з ІІ кварталу 2009 року спостерігається чітка прив’язка  шведської крони до Євро.

Протягом кварталу спостерігалась ревальвація шведської валюти, яка на кінець кварталу стабілізувалась на рівні 6,9 – 7,0 крон за долар США. Ревальвація валюти та її стабілізація призвела до збільшення реальних заробітних плат у доларовому еквіваленті на 2 – 3% та до дефляції, яка спостерігалась протягом кварталу.

***
За даними Шведського бюро статистики, рівень інфляції протягом вказаного періоду складав -0,9%. Аналогічні тенденції за прогнозами спостерігатимуться до кінця поточного року.

***
Фінансовий сектор перебував у стані стагнації, незважаючи на серйозну підтримку Уряду та ЦБ Швеції. За результатами ІІІ кварталу збитки таких великих гравців на банківському ринку, як  Swedbank
 та SEB-bank, сягнули 9,3 мільярда шведських крон (1,4 мільярда доларів США). Особливо збитковою діяльністю характеризувались вказані банки у країнах Балтії.

Як збиткова оцінена діяльність Swedbank в Україні. 76% кредитного портфеля вказаного банку в Україні - це проблемні кредити.

Меншого впливу кризи зазнали інші ключові гравці фінансово-банківського ринку Hadelsbanken та NORDEA, оскільки їх присутність в країнах Балтії була незначною.

Політика ЦБ Швеції характеризується як політика «дешевих грошей». Ставка рефінансування продовжує залишатись на рекордно низькому рівні 0,25%, що потенційно відкриває доступ до відносно дешевих кредитних ресурсів як суб’єктам підприємництва так і домогосподарствам. Однак, зважаючи на низький попит та скорочення об’ємів світових ринків, кредитування в Швеції практично призупинене. Домогосподарства практично не кредитуються, зважаючи на високі ризики втрати роботи чи доходів від приватного чи малого бізнесу.

***
Урядом Швеції стимулюється споживання для активізації виробництва, однак всі учасники вказаних процесів відносяться до їх активізації з надзвичайною обережністю. Шведське суспільство очікує подальший розвиток подій у економічному житті власної країни та світових ринків, від стану яких залежить благополуччя більшості населення Швеції.

***
Зовнішньоторговельний баланс країни у ІІІ кварталі залишався позитивним, незважаючи на 30% скорочення експорту.

Найбільшого скорочення у експорті країни зазнала продукція таких галузей, як машинобудування (зокрема транспортного, хімічної, деревообробної та целюлозно-паперової промисловості). Хоча, за даними Шведського бюро статистики, у вересні почалось пожвавлення в деревообробній та целюлозно-паперовій галузях.
Шведським урядом здійснюється ряд практичних заходів щодо переформатування економічної присутності в різних регіонах світу, які є потенційно цікавими ринками для просування шведських товарів та послуг. Зокрема, у серпні 2009 року було прийняте рішення про відкриття представництв Шведської торговельної ради у країнах Латинської Америки, таких як Чилі, Аргентина, Перу, Уругвай, що віднесені до перспективних нових ринків для збуту шведських товарів та послуг.

Вказаний період характеризувався скороченням інвестицій у шведську економіку як іноземних, так і внутрішніх, та зростанням внутрішнього боргу, пов’язаного з фінансуванням дефіциту бюджету країни за рахунок внутрішніх запозичень.

За прогнозами Шведського інституту економічних досліджень вказані тенденції збережуться до кінця поточного року та у першому кварталі 2010 року.


Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Індонезія Ірак Іран Ісландія Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кіпр Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Мальта Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Пакистан ПАР Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
IT та телекомунікації PR та реклама Будівництво Валюта Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку Зв'язок ЗЕД Інвестиції Інше машинобудування Інші послуги Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Мінеральна сировина Населення Національна символіка Нетарифне регулювання Святкові дні Товари агропромислового комплексу Товари деревообробної промисловості Товари легкої промисловості Товари хімічної промисловості Товари целюлозно-паперової промисловості та друкована продукція Товари чорної металургії Точне машинобудування Транспорт Туризм Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки