Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Сирія
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Полтавська обласна державна адміністрація
«Структура сайту влаштовує, інформація доступна для зацікавлених користувачів, функціональні можливості сайту відповідають потребам»

Украинские нефтепродукты
Щодо стану та прогнозу розвитку економічної ситуації в Сирії (серпень 2009 р.)  
Параметри: Інвестиції, ЗЕД, Макроекономічні показники, Економічні новини

 

Довідка щодо деяких оцінок стану та прогнозу розвитку економічної ситуації в Сирії

(серпень 2009 р.)
 
Незважаючи на оголошену програму проведення широких економічних реформ, поточний стан та тенденції розвитку сирійської економіки свідчать про нарощування негативних явищ, подолання яких ускладнюється світовою економічною кризою.
 
За оцінками місцевих експертів та наявних офіційних даних, рівень зростання ВВП у цьому році уповільнюється до рівня 4.5%, тоді як у 2006 році цей показник був на рівні 5.2%, а у 2007 – 6.3%. Основними чинниками, відповідальними за зниження темпів економічного зростання, є посуха та світова економічна криза.
 
За деяким оцінками, на початок серпня рівень інфляції сягає 15%. Підвищений попит, який обумовлюється великою кількістю іракських іммігрантів та використанням іноземної валюти в якості платіжних засобів, ескалація цін на основні сировинні матеріали  є факторами, які, як прогнозується, продовжать впливати на збереження високого рівня інфляції.
 
У виробничий сектор у 2008 році було інвестовано 27% загальних інвестицій, доля приватного сектору при цьому збільшилась на 4% у порівнянні з 2006 роком і складає наразі 68%.
 
Прямі іноземні інвестиції на кінець 2008 року склали 1187 млн. дол.. США, для порівняння – на кінець 2000 року вони не перевищували 200 млн.дол.США.
 
Зважаючи на світову рецесію, очікується падіння об’ємів сирійського експорту у цьому році до 340 млрд. сир.фунтів, тоді як у 2008 році він склав 678 млрд. сир.фунтів (424 млрд.сир. фунтів у 2005 році).
 
Одночасно об’єм імпорту, який швидко зростав у 2008 році до 816 млрд.сир.фунтів з 502 млрд.сир.фунтів у 2005 році, завдяки у т.ч. законодавчим змінам у сфері іноземних інвестицій, у цьому році знизиться до позначки 508 млрд.сир.фунтів. Таким чином, від’ємний торгівельний баланс прогнозується на рівні 80 млрд.сир.фунтів, що складає близьк 3% від ВВП.
 
Прогнозні оцінки розвитку сирійської економіки, які робляться міжнародними експертами, значним чином відрізняються від інформації, яка подається сирійськими засобами інформації.
 
Зокрема, міжнародні експерти прогнозують реальне зростання ВВП у 2009 році на рівні 2%, а у 2010 році 3.8%, що значно нижче показника 2008 року – 5.1%.
 
Уповільнення темпів економічного розвитку значним чином пояснюється різким скороченням попиту на ключових експортних ринках, обмеженістю фінансування державних програм розвитку, у т.ч. через падіння доходів нафтогазового сектору, а також депресивного стану сільськогосподарського сектору через третю поспіль затяжну посуху.
 
Очікується, що споживчий ринок буде послаблюватись, частково через зменшення частки біженців з Іраку, які у великій кількості почали повертатися на батьківщину.
 
Об’єми притоку зовнішніх інвестицій та імпорту у 2009 в умовах світової економічної кризи буде значним чином зменшені, і лише незначним чином збільшаться у 2010 році.
 
Частка сектору сфери послуг у 2009 році продовжуватиме зростати у 2009 році, але у помітно менших темпах. Сектор будівництва також уповільнює темпи розвитку через фінансові труднощі та певний перегрів сектору нерухомості. Промисловий сектор, як очікується, буде відчувати невеликий підйом завдяки інвестиціям у розвиток нафтогазового сектору.
 
У 2009 році очікується падіння на 20.6% доходів бюджету, які можуть зрости на 32.4% у 2010 році завдяки зростанню ціни на нафту. Находження від податків значним чином збільшаться через очікуване впровадження податку на додану вартість, який планується на рівні 10%.
 
Доходи бюджету можуть бути значним чином збільшені через конверсію поточних контрактів мобільних операторів на довгострокові ліцензії та вихід на ринок телекомунікаційних та мобільних послуг третього недержавного оператора.
 
Прогнозується, що витратна частина бюджету збільшиться у 2009 році на 5.6% та на 9.4% у 2010 році. Значним тягарем для бюджету, незважаючи на значні скорочення, залишатиметься субсидіювання ціни на пальне. Прогнозується збільшення дефіциту бюджету з 2.4% у 2008 році, до 8% ВВП у 2009, та його зменшення до 4.3% ВВП у 2010 році.
 
Загальний спад економічної активності та падіння міжнародних ціни на споживчі товари позначиться на значному уповільненні інфляційних процесів, рівень інфляції у 2009 році прогнозується на рівні 3.7%, що значно менше 15.8% у 2008 році. На 2010 рік середньозважений показник інфляції прогнозується на рівні 7.9% через часткове підвищення цін на споживчі товари та введення ПДВ.
 
Дефіцит платіжного балансу продовжуватиме зростати з 705 млн. дол..США або 1.4% ВВП у 2008 році до 1.1. млрд..дол. США або 2.1% ВВП у 2009 році. У 2010 році дефіцит платіжного балансу збільшиться до 1.2 млрд.дол.США або 2% ВВП через збільшення торговельного дефіциту та зменшення грошових переводів громадян Сирії з закордону.
Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Ірак Іран Ісландія Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кіпр Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Мальта Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Пакистан Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
IT та телекомунікації Будівництво Валюта Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку ЗЕД Інвестиції Інформаційно-аналітичні послуги Інші послуги Консалтингові послуги Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Мінеральна сировина Населення Нетарифне регулювання Святкові дні Страхування Товари агропромислового комплексу Товари легкої промисловості Товари хімічної промисловості Транспорт Транспортно-експедиційні послуги Туризм Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки