Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Сирія
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Запорізька обласна державна адміністрація
«Структура та можливості створеного Вами інформаційного порталу, на наш погляд, цілком відповідають завданням державної політики з розвитку експорту та будуть корисні як підприємствам, так і фізичним особам»

Украинские нефтепродукты
Сирія. Економічні новини та огляд фінансового сектору (січень – березень 2010 р.)  
Параметри: Інвестиції, Законодавство у сфері ЗЕД, ЗЕД, Макроекономічні показники, Економічні новини, Фінансові послуги

Русскоязычный заголовок: Сирия. Новости экономики и обзор финансового сектора  (январь – март 2010 г.)

Сирія. Економічні новини та огляд фінансового сектору (січень – березень 2010 р.) 

 

Голова Центрального банку Сирії повідомив, що Указом Президента САР № 3 від 4.01.2010 затверджено новий закон про банки Сирії, згідно з яким з 4.01.2010 року частка іноземних фінансових інституцій в сирійських банках може сягати 60%. Раніше іноземна частка обмежувалась 49%. Існують перспективи підвищення частки нерезидентів Сирії у банках до 75%. 
 
Крім цього, підвищено мінімальну норму власного капіталу в залежності від типу банку з 1.5 – 5 млрд. сир.фунтів (32.6 – 110 млн. дол.. США) до 10 – 15 млрд.сир.фунтів (217 – 330 млн. дол.. США). Зокрема, для ісламських банків норма підвищена з 5 млрд. сир.фунтів (109.9 млн.дол.США) до 15 млрд.сир.фунтів (329.7).
 
Позитивним наслідком цього рішення, на думку Голови ЦБС, буде додаткова капіталізація приватних банків Сирії на близько 2.2 млрд. доларів.
 
Банки мають три роки на імплементацію нової регуляторної норми. Нові банківські установити мають розпочинати свою діяльність не менш ніж з 50% від встановлених кваліфікаційних норм, та досягнути норми впродовж наступних трьох років. Регулятор також дає банкам свободу дій щодо призупинення виплат дивідендів акціонерам, які можуть бут зараховані у підвищення власного капіталу.   
 
Мінімальний капітал нової ліцензованої банківської установи має складати 219,5 млн. дол..США, ісламського банку – 15 млрд.сир.фунтів. Приватні банки мають підвищити мінімальний власний капітал з 30 до 200 млн. дол.США, ісламські банки – зі 100 до 300 млн.дол.США.
 
Приватні банки з’явилися в Сирії у 2001 році як результат розпочатого курсу на проведення в країні економічних реформ та денаціоналізації економіки, наразі в країні функціонує близько 13 приватних банків.
 
Зміни до закону про банки в Сирії внесені з метою зменшення ризиків, з якими стикаються сирійські банки у процесі інтеграції до глобальної банківської системи, підвищення рівня зовнішнього інвестування економіки країни, яка наразі вкрай потребує притоку зовнішніх інвестицій для проведення економічних реформ для реалізації важливих інфраструктурних проектів. Крім цього, сирійське законодавство має бути приведене у відповідність до міжнародного стандарту регулювання у банківській сфері – Basel II.

В результаті санкцій США, які були введені к 2004 році, фінансові операції з державним Комерційним Банком Сирії знаходяться під забороною, що відповідно призвело до обмеження комерційної діяльності суб’єктів підприємництва в Сирії.
 
Новим законом створюються додаткові умови для поліпшення банківської діяльності в Сирії, залучення капіталу країн Перської Затоки. Реформування банківської сфери Сирії має забезпечити курс уряду на створення та розбудову належної інвестиційної політикі в інфраструктурній сфері, у т.ч. використання інструменту суспільного – державного партнерства. За заявою віце-прем’єр-міністра з економічних питань А. Дардарі, Сирія у наступні п’ять років має залучити близько 50 млрд.дол.США інвестицій з метою реалізації програми економічного розвитку країни
 
Міністр фінансів Сирії М. Хусейн повідомив, що при розрахунку Державного бюджету на 2010 рік за основу була прийнята ціна нафти 51 дол.США /барель, що теоретично в умовах коливання ціни нафти світовому ринку у сегменті, що перевищує цій індикативний показник, створює добрі можливості для зменшення дефіциту платіжного балансу, який у поточному році очікується на рівні 176,413 млрд. сир.фунтів, або 10 - 12 % ВВП.
 
На засіданні уряду 9.02.2010 року прем’єр-міністр САР Н. Отрі в якості першочергових завдань діяльності визначив роботу з підтримки вітчизняної промисловості, захисту внутрішнього ринку та впровадження системи верифікації сертифікатів походження імпортованої продукції та відповідних інструментів регуляторної політики. Створена економічна комісія з представників міністерств промисловості та економіки САР з метою прийняття відповідних урядових рішень.
 
На початку лютого 2010 року відбулись переговори Голови Центрального банку Сирії Адіба Майалеха з генеральним директором Арабського валютного фонду – Головою Арабської програми фінансування торгівлі Я. Аль Манаі щодо шляхів співробітництва з сирійськими банками в рамках згаданої програми.
 
А. Майалех, наголошуючи на тому що норма підвищення статутного капіталу дозволяє збільшити кредитний пакет, закликає сирійські банки скористатися привабливими кредитними лінями, які пропонуються цією Програмою. У свою чергу Я. Аль Манаі засвідчив задоволення станом розвитку банківського сектору Сирії, що у найближчий перспективі дозволить сирійським банкам скористатися більш масштабними кредитними лініями для фінансування великих міжнародних комерційних проектів Сирії. В процесі зустрічі також обговорювалися технічні та процедурні аспекти фінансування, розподілу ризиків, ціноутворення, вартості, конкуренції та ролі акредитованих національних агенцій АВФ. 
 
***
 
Програма Арабського фінансування торгівлі забезпечує фінансування міжарабської та міжнародної торгівлі, виробництва товарів для їх подальшого експорту в об’ємах 800 – 1000 млн. дол..США. Наразі Сирії надані кредитні лінії об’ємом 330 млн. дол..США, в рамках яких укладено шість угод вартістю 31 млн. дол..США.
 
У відповідності до Закону № 39 від 30.12.2009 року в Сирії засновано Наглядову раду з питань іпотечного фінансування (Mortgage Finance Supervisory Authority), яка в умовах відсутності в країні належної законодавчої бази у цій сфері буде виконувати функції державного регулятора. Законом встановлюються штрафи, які будуть накладатися на порушників іпотечного кредитування.
 
Керівним органом цього органу є рада директорів, до якою включено 13 членів та очолюється Міністром фінансів. До ради також включено експертів та голів Дамаської фондової біржі, Комісії з питань нерухомості та інвестицій, Наглядової комісії з питань страхування.
 
Наразі належний розвиток системи іпотечного кредитування стримується недосконалою регуляторною базою, значними термінами розгляду питань та невизначеністю законодавства щодо прав власності. Зокрема, перехід прав власності на закладену власність є вельми ускладненим через наявність різних земельних регістрів.
 
***
 
З нагоди святкування 47 річниці революції 8 березня в Сирії представниками уряду було заявлено, що незважаючи на світову економічну кризу прогноз ВВП країни у 2009 році становив 2422 млрд. сир. фунтів. Консолідований бюджет 2010 року становить 754 млрд. сир.фунтів.  
 
 
 
 
Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Гвінея Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Індонезія Ірак Іран Ісландія Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кіпр Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Мальта Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Пакистан ПАР Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
IT та телекомунікації Будівництво Валюта Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку ЗЕД Інвестиції Інформаційно-аналітичні послуги Інші послуги Консалтингові послуги Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Мінеральна сировина Населення Нетарифне регулювання Святкові дні Страхування Товари агропромислового комплексу Товари легкої промисловості Товари хімічної промисловості Транспорт Транспортно-експедиційні послуги Туризм Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки