Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
ОАЕ
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Закарпатська Торгово-промислова палата
«Враховуючи сьогоднішню економічну ситуацію, необхідність у наданні практичної допомоги малому, середньому та крупному бізнесу України в налагодженні, відновленні чи створенні нових виробництв, які в свою чергу будуть сприяти створенню нових робочих місць., збільшенню доходів суб’єктів господарювання та зростання бюджетних надходжень, є одним з найбільш ефективних шляхів стабілізації економічного зростання нашої держави.
Члени Палати, Закарпатська ТПП всілякими ресурсами, всіма наявними можливостями готова підтримати Ваші кроки з популяризації українських товарів, українського товаровиробника не тільки на внутрішньому, але й на зовнішніх ринках»

Украинские нефтепродукты
Події зовнішньо- і внутрішньоекономічного характеру у ОАЕ (4 квартал 2008 р.)  
Параметри: ЗЕД, Макроекономічні показники, Економічне співробітництво, Економічні новини, Енергоносії, Фінансові послуги

Події зовнішньо і внутрішньо-економічного характеру у ОАЕ (IV кв. 2008 р.)

 
Макроекономічні показники ОАЕ
 
У результаті світової фінансової кризи та практичним призупиненням зростання реального сектору світової економіки, короткостроковими пріоритетами діяльності керівництва Еміратів стали підтримка ліквідності банківсько-фінансових установ а також галузі нерухомості країни (в першу чергу це стосується Емірату Дубай, який є найбільш постраждалим від негативного впливу кризи).
 
Показник реального зростання економіки за прогнозами аналітиків у 2008 р. становитиме 7,7 % (показник 2007 р. – 8,5 %). Погіршення прогнозних даних напряму пов’язане із наслідками фінансової кризи і в першу чергу катастрофічним падінням ціни на нафту з серпня по грудень ц.р. із 150 до 35 дол. США за барель.
 
Слід звернути увагу, що Емірати на постійній основі інвестують у розвиток ненафтових галузей економіки, що дозволило скоротити нафтову частку до 40 % у загальній кількості виробленої продукції і прогноз зростання економіки напряму пов’язується з активізацією ненафтових галузей економіки країни.
 
Зростання в індустріальній сфері має стати основою економічного розвитку у 2009-2010 рр., оскільки інвестування у виробництво, а також потужні промислові проекти (в більшості сфокусовані на енергоємних галузях, а саме нафтохімії та металургії), утворять нові обсяги ненафтової конкурентної експортоорієнтованої продукції.
 
Також слід зазначити важливість для національної економіки подальшого розвитку туристичної сфери – попит на відповідні послуги має чітку тенденцію до зростання (основним туристичним напрямком в Об’єднаних Арабських Еміратах (ОАЕ) традиційно залишається Дубай, проте Емірати Абу Дабі, Шарджа, Рас Ель Хейма та Фуджейра починають складати конкуренцію всесвітньовідомому бренду).
 
Інфляція в ОАЕ має досягти за результатами 2008 р. свого рекордного рівня у 14,4 %, і знизитися протягом 2009 р. до 7,5 % у зв’язку із зміцненням американського долару, що призводить до здешевлення імпорту до країни, падінням попиту на нерухомість та у зв’язку із скороченням кваліфікованих кадрів на ключових еміратських підприємствах.
 
Експорт ОАЕ за попередніми даними Центробанку ОАЕ у 2008 р. становитиме близько 247 млрд. дол. США. Позитивне торговельне сальдо країни складе 90 млрд. дол. США. Слід зазначити, що зростання імпорту в країну перевищило 21 % і значно активізувався експорт ненафтових галузей економіки, особливо це стосується експорту із вільних економічних зон.
 
Торговельний баланс протягом 2002-2012 рр.
 

За даними Центрального банку ОАЕ
 
21 жовтня урядом ОАЕ затверджено рекордний бюджет країни на 2009 р. на рівні 11,53 млрд. дол. США (зростання на 21 % по відношенню до попереднього року). Основними статтями видатків є соціальна сфера – так галузь освіти та сектор послуг (в першу чергу медичних) отримали 23 та 37 % бюджету відповідно.
Закладена у бюджеті ціна нафти у 55 дол. США, на думку аналітиків, може призвести до появи дефіциту бюджету на рівні 1,2 % від ВВП.
 
 
Зовнішньоекономічна діяльність ОАЕ
 
Зовнішньоекономічна політика та стан зовнішньоекономічної діяльності країни протягом 2008 р. визначалися наступними важливими чинниками:
  •   динамічним розвитком ситуації на світовому енергетичному ринку, суттєвим зростанням світових цін на нафту у першій половині року (у липні зафіксовано новий рекорд ціни на рівні 150 дол. США за барель) – та різким падінням ціни у серпні-грудні до найнижчого за останню декаду показника квітня 2005 року;
  •   значним послабленням позицій американського долара протягом січня-вересня та певне його посилення у ІV кварталі; зниженням Федеральною резервною системою США базової ставки по кредитам до 1,5 % у жовтні, що є неприйнятним для Об’єднаних Арабських Еміратів (ОАЕ) і призводить до скорочення депозитів у банках;
  • продовженням інтеграційних процесів країн РСЗ в напрямку створення спільного економічного простору та запровадження єдиної валюти;
  • активним розвитком промислового та інфраструктурного сектору економіки країни;
  •  вдосконаленням законодавства в економічній сфері, направленого на підвищення інвестиційної привабливості та покращення бізнес клімату в регіоні;
  • активізацією двосторонніх контактів з найбільшими торговельно-економічними партнерами ОАЕ, а саме Японією, Індією, Китаєм, ЄС та США;
  •  збереженням можливості військового конфлікту між США та Іраном, нестабільної ситуації в Іраку, Афганістані та Пакистані.
 
Ринок нафти
 
Починаючи з кінця липня у зв’язку із початком світової фінансової кризи відбулось катастрофічне падіння ціни на нафту до рівня 42 дол. США. Міністрами енергетики ОПЕК вже проведено низку зустрічей, пов’язаних із необхідністю прийняття рішення картелем про зниження видобутку нафти (у жовтні видобуток ОПЕК знижено на 1,5 млн. барелей на добу).
 
За прогнозами агенції „Economic Intelligence Unit”, ціни на нафту у 2009 р. будуть на рівні 35 дол. за барель і поступовим їх зростанням до 50 дол. у 2010 році.
 
 
Вплив економічної кризи на економіку ОАЕ
 
З метою боротьби з глобальною світовою кризою, 12 жовтня Президент Об’єднаних Арабських Еміратів (ОАЕ) шейх Х. З. Аль Нагайян та Прем'єр-міністр країни шейх М. Р. Аль Мактум провели спеціальне засідання уряду, під час якого була затверджена низка запобіжних заходів для продовження зростання та захисту національної економіки. Зокрема, уряд зобов’язався „гарантувати захист національних банків від будь-яких кредитних загроз і забезпечити гарантії банківських депозитів та вкладів”, а також підтримувати міжбанківські кредитні операції і, за необхідності, забезпечити банківську систему потрібною ліквідністю.
 
Для контролю за реалізацією затверджених заходів була сформована вища комісія на чолі з державним міністром фінансів А. Ат - Таіром. До її складу також увійшли міністр економіки ОАЕ та голова Центробанку країни.
 
Після затверджених заходів та заяв керівництва ОАЕ на фондовому та фінансовому ринку відбулися відчутні позитивні зрушення та призупинення падіння курсів акцій на еміратських біржах. Знизилася ставка міжбанківських кредитів з 4,9% до 4,7%. Досягненню такого результату сприяло і те, що для подолання браку ліквідності у місцевих банках уряд ОАЕ виділив близько 33 млрд. доларів США (станом на грудень банки скористалися лише часткою у 5 млрд. дол. США).
 
На фоні падіння світових цін на нафту в Об’єднаних Арабських Еміратах (ОАЕ) зберігається стабільна економічна ситуація. За підрахунками експертів, серйозні наслідки для економіки країни передбачаються, якщо ціна на нафту опуститься нижче 30 доларів США за барель. Крім того, потрібно брати до уваги, що в останні роки саме ненафтовий сектор був основною рушійною силою економічного зростання ОАЕ. У наступному році ріст ненафтового сектора, за даними американського банку Morgan Stanley, не зважаючи на світову кризу очікується на рівні 6%.
 
Нинішня криза незначною мірою зачепила ринок праці (у листопаді-грудні з’явилася інформація про скорочення персоналу найбільшими державними будівельними компаніями Дубаю), послуг, транспортну сферу ОАЕ. Її вплив на фінансову систему також обмежений.
 
Голова Центрального банку ОАЕ С. Н. Ааль - Сувейді запевнив у стабільності місцевих еміратських банків. За його словами, фінансові установи використали лише 15% від антикризового фонду у 32,67 млрд. доларів США, створеного Центробанком для ліквідації дефіциту ліквідності, що говорить про наявність достатніх резервів.
 
В Ер - Ріяді, Саудівська Аравія, 25 жовтня відбулося засідання міністрів фінансів країн РСЗ. За результатами було прийняте комюніке, в якому наголошується на стабільності фінансового сектору та економічної ситуації в державах-членах організації. Зазначається, що країни РСЗ мають достатній потенціал для протидії усім можливим наслідкам світової фінансової кризи та збережуть нормальні темпи економічного розвитку.
 
Найбільше занепокоєння керівництва держави викликає ситуація у Еміраті Дубай.
 
За оприлюдненою у ЗМІ інформацією, дубайські державні та наближені до правлячої родини емірату компанії мають обслуговувати комерційний зовнішній борг у 80 млрд. дол. США. Це є проблематичним після значних втрат відповідних компаній у капіталізації з початку кризи та практичним призупиненням реалізації найбільших будівельних проектів, що пов’язано із падінням попиту на дубайську нерухомість у зв’язку з виведенням із економіки Дубаю у вересні ц.р., спекулятивного капіталу у розмірі 54 млрд. дол. США.
 
З метою пошуку шляхів недопущення дефолту, правителем Дубаю шейхом М. Р. Аль Мактумом наприкінці листопада сформовано антикризову групу у складі 9 осіб для підготовки реального механізму подолання кризи і недопущення втрати основних активів емірату (найбільш вірогідним сценарієм вбачається отримання фінансової підтримки від Емірату Абу Дабі, що вірогідно призведе до отримання контролю правлячої родини Абу Дабі Аль Нагаянів над значною часткою дубайського бізнесу). Керівником Групи призначено голову правління „Emaar Properties” М. Алі Альаббара, який свого часу став ініціатором програми розвитку сфери нерухомості емірату.
 
Влада ОАЕ між тим продовжує пошук оптимальних шляхів покращення різкого падіння ринку нерухомості у державі. Зокрема, уряд Абу Дабі створив структуру під назвою “Abu Dhabi Finance”, яка надає іпотечні кредити у до 80 % від вартості нерухомості для різних категорій клієнтів в Абу Дабу, а у подальшому й в інших еміратах.
 
Плани Уряду Об’єднаних Арабських Еміратів щодо введення у країні у першому кварталі 2009 р. ПДВ до цього часу не реалізовані, що напряму пов’язано із наслідками кризи та бажанням еміратського керівництва ускладнювати роботу місцевих компаній до загального покращення ситуації на світових ринках.
 
 
Візит Прем’єр-міністра Великої Британії до Саудівської Аравії, Катару та ОАЕ
 
Ключовою міжнародною подією листопада у регіоні став візит Прем’єр-міністр Великої Британії Г. Брауна до Саудівської Аравії, Катару та Об’єднаних Арабських Еміратів (ОАЕ) з метою переконання лідерів зазначених країн збільшити внески в Міжнародний валютний фонд для надання необхідної допомоги з подолання фінансової кризи таким країнам як Ісландія, Україна та Угорщина та ін. Сума необхідного МВФ займу становила 250 млрд. дол. США. Офіційна відповідь еміратської сторони з цього приводу не оприлюднена, проте вважається, що Президент ОАЕ виділить певні кошти, використавши при цьому фонди Абудабійської інвестиційної адміністрації.
Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Індонезія Ірак Іран Ісландія Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кіпр Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Мальта Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Пакистан ПАР Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
IT та телекомунікації Будівництво Валюта Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку ЗЕД Інвестиції Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Міжурядова комісія Населення Національна символіка Нетарифне регулювання Святкові дні Товари агропромислового комплексу Товари чорної металургії Транспортно-експедиційні послуги Туризм Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки