Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Торгівля з країнами світу
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Херсонська Торгово-промислова палата
«Переконані, що Портал дозволить створити надійну інформаційну базу для діяльності вітчизняних експортерів та надасть їм всебічну підтримку з боку держави.
Ми впевнені, цей ресурс сприятиме популяризації України серед світової спільноти в якості надійного та стабільного торговельного партнера, поширенню конкурентоспроможної продукції українського виробництва на зовнішні ринки, а також створенню позитивного іміджу нашої країни у межах світового інформаційного простору»

Украинские нефтепродукты
Нафтодобувна промисловість України (2007 р.)  
Параметри: Енергоносії

 

Нафтодобувна промисловість України

В Україні добувається трохи більше 4 млн т сирої нафти на рік, що складає 15-20% її щорічної потреби. Порівняно з піковим обсягом видобутку нафти, що в 1972 р. досяг 14,4 млн т, в подальшому відбувалося його падіння (до 2 млн т в 2000 р.).

Виділяються три райони видобутку нафти: Прикарпатський, Дніпровсько-Донецький і Причорноморський.

У нафтогазовидобувній промисловості спостерігається якісне погіршення сировинної бази галузі. Східний нафтогазоносний регіон (Дніпровсько-Донецька впадина) залишається основним за обсягами видобутку нафти і газу, хоча всі основні родовища тут вже увійшли до кінцевої стадії розробки з постійно спадаючим видобутком (виробка добувних запасів за основними родовищами нафти складає 90-95%). Треба сказати, що на собівартість нафти дуже впливає спосіб її видобутку. Добута в Україні нафта має відносно високу собівартість, оскільки видобуток її прогресивним фонтанним способом майже зупинився. Видобуток вуглеводнів в Україні став малорентабельним, а на родовищах з важковидобувними і виснаженими запасами – взагалі збитковим. Останніми роками визначилася тенденція подорожчання нафти, яка пов’язана з ускладненнями умов видобутку і експлуатації більшості родовищ.

Частка важковидобувних запасів нафти в загальному обсязі складає 60-65% і продовжує зростати. У зв’язку з високим ступенем вироблення запасів нафти спостерігається стійка тенденція до зниження дебетів нових свердловин (за останні 10 років середній дебет однієї нової свердловини зменшився з 27 до 23 т/добу). Більше половини прогнозних ресурсів нафти очікується на глибинах 5-7 км, що робить їх освоєння при сучасному розвитку техніки і технології видобутку маловірогідним.

Постанова Кабінету міністрів України від 17 вересня 1996 р. №1141 «Програма освоєння вуглеводних ресурсів українського сектору Чорного і Азовського морів» практично не виконується у зв’язку з відсутністю урядових рішень, направлених на забезпечення її впровадження.

За 2007 р. в Україні добуто 4,4 млн т нафти з газовим конденсатом, що на 87,3 тис. т, або 1,9% менше порівняно з 2006 р.

Підприємства НАК «Нафтогаз України» добули за 2007 р. 4,0 млн т нафти з газовим конденсатом, що на 73,3 тис. т, або 1,8% менше порівняно з 2006 р.

Підприємства НАК «Надра України» та інші підприємства (СП і компанії) добули за 2007 р. 401,9 тис. т нафти з газовим конденсатом, що на 14,07 тис. т, або на 3,4% менше порівняно з 2006 р.

Уточненою Національною програмою «Нафта і газ до 2010 р.» (затверджена постановою Кабінету міністрів України від 21 червня 2001 р. №665) передбачено збільшення видобутку нафти з газовим конденсатом до 5,2 млн. т до 2010 р. Однак це можливо лише за умови негайного широкомасштабного нарощування обсягів геологорозвідувальних робіт.

Це розвідка, принципова розробка нетрадиційних нафтогазоносних об’єктів – глибинних зон, кристалічної земної кори і зон гідроутворень в підводних надрах Чорного моря. Одна з таких зон розташована на північному краю Дніпровсько-Донецької западини, вздовж її північного крайнього глибинного розлому. Тут, на ділянці довжиною 250 км і шириною 30-35 км, в 1989-1991 рр. було відкрито 12 промислових родовищ нафти і газу.

Для розширення геологорозвідувальних робіт в Україні необхідно залучити інвестиції обсягом приблизно 600 млн USD.

Подібна інформація про інші країни  
Австрія Алжир Бельгія Білорусь Болгарія Бразилія Великобританія Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Індія Ірак Іспанія Італія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Марокко Молдова ОАЕ Південна Корея Польща Росiя Румунія Сирія Словаччина США Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Чехія Швеція
Інші документи по цій країні  
IT та телекомунікації PR та реклама Будівництво Валюта Вироби з чорних та інших некоштовних металів Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку Зв'язок ЗЕД Інвестиції Інформаційно-аналітичні послуги Інше машинобудування Інші послуги Каміння, скло, кераміка Консалтингові послуги Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Мінеральна сировина Населення Національна символіка Нетарифне регулювання Святкові дні Страхування Товари агропромислового комплексу Товари деревообробної промисловості Товари кольорової металургії Товари легкої промисловості Товари фармацевтичної промисловості Товари хімічної промисловості Товари целюлозно-паперової промисловості та друкована продукція Товари чорної металургії Точне машинобудування Транспорт Транспортне машинобудування Транспортно-експедиційні послуги Туризм Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Крамниця-А
Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки