Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Торгівля з країнами світу
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Міністерство закордонних справ України
«Міністерство закордонних справ України вбачає створений під егідою Міністерства економіки України веб-портал «Державна підтримка українського експорту» є дієвим інструментом висвітлення торговельного потенціалу нашої держави та просування вітчизняної продукції на світові ринки»

Украинские нефтепродукты
Газодобувна промисловість України (2007 р.)  
Параметри: Енергоносії

 

Газодобувна промисловість України

Світовий досвід показує, що ресурси певного виду палива в країні слід вважати освоєними тоді, коли істотне нарощування обсягів видобутку вже є маловірогідним, якщо частка здобутого палива в потенційних ресурсах складає близько 25%. В Україні цю межу вже перетнуло використання газу – 26,3% від початкових потенційних ресурсів. Таким чином, значна освоєність ресурсів газу в Україні не дозволяє чекати значного зростання його видобутку.

Саме тому розвідані запаси газу є стратегічним завданням газової промисловості України. За оптимістичним сценарієм прогнозується видобуток природного газу на території України в 2010 р. обсягом 23,5 млрд м3, в 2015 р. – 25,5 млрд м3, в 2020 р. – 26,6 млрд м3 і в 2030 р. – 30,1 млрд м3, а за песимістичним – 20,8 млрд м3 в 2010 р., 23,0 млрд м3 – в 2015 р., 24,6 млрд м3 – в 2020 р. і 26,9 млрд м3 – в 2030 р.

Передбачається зростання видобутку газу в українському секторі Чорного і Азовського морів (35% від загального обсягу видобутку газу в Україні до 2030 р.).

Зростання видобутку газу забезпечуватиметься за рахунок прискореного введення в розробку нових родовищ (на 90-93%) і інтенсифікації видобутку, удосконалення систем розробки на родовищах, що діють (на 7-10%). Сьогодні більше половини (57%) поточних розвідувальних запасів нафти і газу належать до категорії важко видобувних. Тому для нарощування видобутку необхідна прискорена розвідка і переведення до категорії розвіданих запасів значних потенційних ресурсів нафти і газу.

З початку 2007 р. в Україні видобуто 20,6 млрд м3 газу, що на 246,1 млн м3, або на 1,2% менше порівняно з відповідним періодом 2006 р.

Підприємства НАК «Нафтогаз України» видобули за 2007 р. 19,2 млрд м3 газу, що на 94,1 млн м3 , або 0,5% менше порівняно з 2006 р.

Підприємства НАК «Надра України» та інші підприємства (СП і компанії) видобули за 2007 р. 1380,8 млн м3 газу, що на 152,05 м 3, або на 9,9% менше порівняно з 2006 р.

За зовнішньоекономічними контрактами в Україну поставлено 168,9 млрд куб. м природного газу (за відповідний період 2006 р. – 184,5 млрд куб. м).

Споживачі України в 2007 р. використали 69,8 млрд куб. м природного газу (за відповідний період 2006 р. – 73,9 млрд куб. м), у тому числі:

  • безпосередньо споживачі – 62,8 млрд куб. м (за відповідний період 2006 р. – 65,9 млрд куб. м), з них:
    • Споживачі за фондами держадміністрацій (населення, комунально-побутові і бюджетні споживачі) – 29,7 млрд куб. м ,
    • промислові споживачі – 34,2 млрд куб. м.

Співвідношення динаміки видобутку газу до величини наявної ресурсної бази і приросту запасів на перспективу передбачає забезпечення розвіданими запасами газу на період понад 90 років, що відповідає практиці видобутку вуглеводнів розвинених країн. На найближчу і подальшу перспективу дві складові визначатимуть рівень видобутку газу в Україні:

  • підвищення ефективності видобутку вуглеводнів в родовищах, що знаходяться в експлуатації;
  • прискорення розробки запасів в нових родовищах.

Виходячи з техніко-економічних обґрунтувань проектів, підготовлених НАК «Нафтогаз України», передбачається, що видобуток природного газу українськими компаніями за межами України почнеться в 2010 р. і буде зростати, досягнув у 2030-му близько 11,6 млрд м3 на рік.

Реалізація проектів щодо видобутку газу за межами України має супроводжуватися участю українських спеціалізованих компаній в реалізації проектів модернізації і створення нафтогазової інфраструктури та нафто-газотранспортних систем, а також постачанням нафтопромислового устаткування; наданням сервісних послуг в нафтогазовій сфері; обміном досвідом і спеціалістами з метою підготовки кадрів; наданням техніко-інформаційної підтримки.

Подібна інформація про інші країни  
Австрія Алжир Бельгія Білорусь Болгарія Бразилія Великобританія Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Індія Ірак Іспанія Італія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Марокко Молдова ОАЕ Південна Корея Польща Росiя Румунія Сирія Словаччина США Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Чехія Швеція
Інші документи по цій країні  
IT та телекомунікації PR та реклама Будівництво Валюта Вироби з чорних та інших некоштовних металів Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку Зв'язок ЗЕД Інвестиції Інформаційно-аналітичні послуги Інше машинобудування Інші послуги Каміння, скло, кераміка Консалтингові послуги Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Мінеральна сировина Населення Національна символіка Нетарифне регулювання Святкові дні Страхування Товари агропромислового комплексу Товари деревообробної промисловості Товари кольорової металургії Товари легкої промисловості Товари фармацевтичної промисловості Товари хімічної промисловості Товари целюлозно-паперової промисловості та друкована продукція Товари чорної металургії Точне машинобудування Транспорт Транспортне машинобудування Транспортно-експедиційні послуги Туризм Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки