Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Торгівля з країнами світу
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Запорізька обласна державна адміністрація
«Структура та можливості створеного Вами інформаційного порталу, на наш погляд, цілком відповідають завданням державної політики з розвитку експорту та будуть корисні як підприємствам, так і фізичним особам»

Украинские нефтепродукты
Гірничо-металургійний комплекс (січень-квітень 2009 р.)  
Параметри: ЗЕД, Товари чорної металургії, Економічні новини, Кон’юнктура ринків, Мінеральна сировина

 

Гірничо-металургійний комплекс (січень-квітень 2009 р.)

 
Динаміка металургійного виробництва продовжувала формуватись під впливом зовнішніх ринків, які і надалі є визначальними для формування темпів виробництва експортноорієнтованого сектору промисловості.
 
За даними Держкомстату у січні - квітні 2009 року у порівнянні з відповідним періодом минулого року в металургійному виробництві та виробництві готових металевих виробів обсяги виробленої продукції зменшились на 43,8%.
 За підсумками січня-квітня 2009 року підприємствами металургійного комплексу вироблено:
 • чавуну 7,8 млн. тонн
 • сталі без напівфабрикатів 4,8 млн. тонн
 • труб сталевих 0,4 млн. тонн
 • прокату готового чорних металів 4,9 млн. тонн.
Виробництво основних видів металопродукції у натуральному виразі у січні-квітні 2009 року зменшилось у порівнянні з відповідним періодом минулого року:
 •  по чавуну на 35%
 • по сталі на 49,9%
 • прокату готового чорних металів на 41,6%
 • труб сталевих на 44,7%.
У січні - квітні 2009 року за даними Держкомстату у порівнянні з відповідним періодом минулого року в добуванні корисних копалин, крім паливно-енергетичних, обсяги виробленої продукції зменшились на 35,4%.
 
За даними ОП «Металургпром» за січень-квітень 2009 року гірничорудними підприємствами вироблено:
 • Залізної руди – 18,6 млн. тонн                                                                      
 • Залізорудного концентрату – 15,2 млн. тонн
 • Агломерату – 10,9 млн. тонн
 • Обкотишів – 5,8 млн. тонн. 
У січні-квітні поточного року відповідно до аналогічного періоду минулого року обсяги виробництва залізорудної товарної продукції зменшились по:
 • концентрату залізорудному на 28%
 • агломерату залізорудному на 35%
 • обкотишам залізорудним на 22%
 • залізнії руді на 30%.
У квітні 2009 року порівняно з березнем поточного року середньодобове виробництво:
 • чавуну зменшилось на 3,9 відсотка (до 64,3 тис. тонн)
 • сталі - на 7,1 відсотка (до 71,4 тис. тонн)
 • прокату готового на 5,5 відсотка (до 66,7 тис. тонн)
 • коксу збільшилося на 6,7 відсоток до 44,9 тис. тонн
 • концентрату - на 3,5 відсотка (до 129,8 тис. тонн)
 • середньодобове виробництво агломерату та обкотишів зменшилось на 9,1 відсотка (до 131,4 тис. тонн).
Падіння виробництва у квітні по відношенню до попереднього місяця цього року пов’язане перш за все з падінням попиту на метал як на зовнішніх ринках, де спостерігається перевиробництво, що призвело до втрат експортерами зовнішніх ринків збуту, так і внутрішньому ринку, вплив на який мало скорочення темпів будівництва, виробництва автомобілів та металопродукції для «Укрзалізниці».
 
Таким чином, ситуація склалася такою, при якій металотрейдери зменшили закупівлю металопродукції, а підприємства не нарощують обсяги виробництва та збільшують її кількість на складах.
 
За 3 місяці 2009 року експорт прокату з України склав 1115,2 тис. тонн, що на 41,6% менше показника 2008 року.
 
В товарній структурі експорту продукції металургійної галузі переважають продукти низького перероблення, такі, що потребують подальшого оброблення для отримання більш технологічної продукції.
 
Також слід відзначити погіршення товарної структури українського експорту. Так, якщо за результатами 1 півріччя 2008 року частка напівфабрикатів в експорті складала 46%, довгого прокату – 24%, то на кінець 2008 року напівфабрикати в експорті становили  54%, довгий прокат – 12%, а вже у квітні цього року частка напівфабрикатів становила 58,9%.
 
Разом з тим не покращується ситуація із цінами на металопродукцію на зовнішніх ринках, що негативно позначилось ринках збуту для вітчизняних металовиробників, які не можуть конкурувати з світовими виробниками через високу собівартість своєї продукції через стрімке падіння цін на металопродукцію на зовнішніх ринках за останні 6 місяців.
 
Експортні ціни у квітні поточного року порівняно з попереднім місяцем на арматуру, холоднокатаний та гарячекатаний рулон залишились незмінними та становили відповідно 400 дол./т, 570 дол./тон та 445 дол./тон, на катанку та сортовий прокат зменшились відповідно на 1,25% та 6,25% та становили 395 дол./тонн та 420 дол./ тон.
 
 
Щодо цінової ситуації на внутрішньому ринку        
 
На формування цін у металургійній галузі у квітні поточного року продовжували впливати падіння попиту як на внутрішньому так і зовнішньому ринках.
 
Так, за даними Держкомстату індекс цін виробників промислової продукції за видами економічної діяльності у квітні 2009 року по відношенню до березня 2008 року становив:
 • Добування корисних копалин 94,3%;
 • Виробництво коксу 97,1%;
 • Металургійне виробництво та виробництво готових металевих виробів 100,2%. 
Завдяки прийнятим Урядом заходам, направленим на підтримку металургійних підприємств, підприємства знизили свої затрати та дещо зменшили собівартість виробленої продукції, що дозволило стримати падіння цін на внутрішньому ринку у металургійному виробництві у квітні місяці поточного року, а на деякі види продукції навіть дещо збільшити їх.
 
Внутрішні ціни на холоднокатаний та гарячекатаний рулон збереглись на рівні березня поточного року та становили відповідно 570 дол./тон та 445 дол./тон, на арматуру та катанку за цей же період збільшились відповідно на 17,8% та 2,1%, на сортовий прокат ціна на внутрішньому ринку зменшилась на 5,7% з 478 дол./тон до 451 дол./тон.
 
 
Щодо залишків металургійної продукції
 
За інформацією ДП «Укрпромзовнішекспертиза» станом на 29.04.2009 запаси прокату в українських портах становлять 1270 тис. тонн, в тому числі українського виробництва 682 тис. тонн, що становить відповідно 103,2% та 121,3% показника грудня минулого року.
 
Імпорт залізорудної сировини за 4 місяці 2009 року склав 1014 тис. тонн, що на 34% менше ніж за аналогічний період минулого року.
 
Імпорт залізорудного концентрату збільшився на 26,2% до 720,2 тис. тонн, тоді як імпорт обкотишів скоротився на 75,8% до 99,8 тис. тонн, аглоруди   - на 68,8% до 171,9 тис. тонн.
 
Експорт залізорудної сировини за 4 місяці 2009 року становив: 7022 тис. тонн, що на 10,7% менше минулорічного показника.
 
При цьому експорт залізорудного концентрату збільшився на 36,1% та склав 2,862 тис. тонн, тоді як експорт аглоруди зменшився на 54,6% та склав – 1158 тис. тонн, експорт обкотишів збільшився на 1,3% та склав – 3.0 млн. тонн.
Подібна інформація про інші країни  
Австрія Азербайджан Алжир Аргентина Бельгія Білорусь Болгарія Боснія і Герцеговина Бразилія Великобританія В`єтнам Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Ізраїль Індія Ірак Іран Іспанія Італія Йорданія Казахстан Канада Киргизстан Китай Куба Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Македонія Малайзія Марокко Мексика Молдова Нідерланди Німеччина ОАЕ Пакистан Південна Корея Польща Португалія Росiя Румунія Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сінгапур Словаччина Словенія США Таджикистан Туніс Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Чорногорія Швейцарія Швеція Японія
Інші документи по цій країні  
IT та телекомунікації PR та реклама Будівництво Валюта Вироби з чорних та інших некоштовних металів Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку Зв'язок ЗЕД Інвестиції Інформаційно-аналітичні послуги Інше машинобудування Інші послуги Каміння, скло, кераміка Консалтингові послуги Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Мінеральна сировина Населення Національна символіка Нетарифне регулювання Святкові дні Страхування Товари агропромислового комплексу Товари деревообробної промисловості Товари кольорової металургії Товари легкої промисловості Товари фармацевтичної промисловості Товари хімічної промисловості Товари целюлозно-паперової промисловості та друкована продукція Товари чорної металургії Точне машинобудування Транспорт Транспортне машинобудування Транспортно-експедиційні послуги Туризм Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Крамниця-А
Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки