Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Торгівля з країнами світу
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
Полтавська обласна державна адміністрація
«Структура сайту влаштовує, інформація доступна для зацікавлених користувачів, функціональні можливості сайту відповідають потребам»

Украинские нефтепродукты
Вугільна промисловість України (2007 р.)  
Параметри: Енергоносії

 

Вугільна промисловість України

Вугілля є одним із основних власних первинних енергоресурсів України. Видобуток вугілля в Україні зростав до 1976 р., після чого почався спад. За період 1991-2004 рр. виробничу потужність вугледобувних підприємств зменшено майже в 2,2 раза. Останнім часом виробничі потужності використовуються лише на 79%.

На сьогодні вугілля видобувається на старих шахтах, в складних гірничо-геологічних умовах. Майже 96% шахт понад 20 років працюють без реконструкції, понад 50% машин і устаткування для видобутку вугілля повністю зношені.

Висока собівартість вітчизняного вугілля зумовлює потребу в дотуванні галузі з держбюджету.

Зважаючи на високу вартість імпортних енергоносіїв, ефективне використання власної сировинної бази і, в першу чергу, вугільної, призвело до питання про повторний перегляд списку, в якому шахти було поділено залежно від перспективності видобутку на кілька категорій рентабельності.

Для забезпечення зростаючого попиту з боку споживачів України на вугільну продукцію, з урахуванням необхідності поетапного переходу на використання власних первинних енергоресурсів, можливі два варіанти розвитку вугільної промисловості.

Згідно з першим варіантом виробничі потужності в 2030 р. збільшаться до 124,4 млн т на рік (з коефіцієнтом їхнього використання 90%). Обсяг видобутку вугілля збільшиться до 112,0 млн т, що задовольнить потреби національної економіки лише на 76,5%. Імпорт вугілля складе 30,6 млн т, в тому числі 18,3 млн т енергетичного і 12,3 млн т коксівного.

Відповідно до другого варіанта прогнозується збільшення виробничих потужностей до кінця 2030 р. до 144,4 млн т на рік за тим же коефіцієнтом використання, що дозволить довести видобуток вугілля до 130,0 млн т (88,8% від прогнозованої потреби) і зменшити імпорт вугілля до 14,6 млн т, в тому числі 2,5 млн т енергетичного і 12,0 млн т коксівного. Для цього необхідно забезпечити своєчасне відтворення шахтного фонду за рахунок підвищення техніко-технологічного рівня вугледобувних підприємств, будівництва нових шахт з відповідним збільшенням капіталовкладень.

На першому етапі (2006-2010) необхідно забезпечити комплексне рішення проблемних питань розвитку шахтного фонду, в першу чергу, його відтворення на сучасній техніко-технологічній основі і подальше роздержавлення. Для цього необхідно ввести в експлуатацію 17,0 млн т нових виробничих потужностей за рахунок завершення будівництва других черг на трьох шахтах, реконструкції діючих вугледобувних підприємств з приростом потужностей і підвищення коефіцієнта використання до 86%. При цьому необхідно відновити почате будівництво трьох нових шахт до 2001 р.

На другому етапі (2011-2015) мають бути введені в експлуатацію 8,8 млн т виробничих потужностей за рахунок завершення будівництва трьох шахт, реконструкції діючих вугледобувних підприємств з приростом потужностей. Для забезпечення відтворення виробничих потужностей на перспективу необхідно з 2011 р. почати прискорене будівництво семи нових шахт з доведенням коефіцієнта використання виробничих потужностей до 90%, що вимагає відповідного фінансового забезпечення і технічного переоснащення шахтобудівного комплексу.

На третьому етапі (2015-2030) виробничі потужності до кінця періоду мають зрости до 144,4 млн т на рік, що потребує своєчасної реконструкції діючих вугледобувних підприємств з приростом потужності, будівництва після 2015 р. нових шахт на розвіданих ділянках вугільних родовищ із сприятливими гірничо-геологічними умовами.

Показники виробництва

Обсяги видобутку рядового вугілля (коксівних і енергетичних), у зв’язку з низкою аварій і нещасних випадків, в 2007 р. були знижені щодо попереднього року в цілому по Україні на 1,2% (близько 900 тис. т); по Мінвуглепрому – на 12%. Значне відставання показників видобутку по Мінвуглепрому пов’язано із зміною структурного розподілення шахтного фонду за формами власності, що проходить в Україні.

Основний видобуток вугілля енергетичних марок ведеться в Луганській, Донецькій і Дніпропетровській областях. На частку Луганської області припадає 43% загального обсягу. Показники видобутку по області в 2007 р. знизилися на 8%, або на 1544 тис. т, порівняно з 2006 р. Видобутком енергетичного вугілля в області займаються понад 60 компаній. Близько 13% загального обсягу виробленого енергетичного вугілля в області (6% виробництва по Україні) припадає на частку ОП «Шахта «Червоний партизан» ДП «Свердловантрацит». На другому місці – ОП «Шахта «Довжанська-Капітальна» ДП «Свердловантрацит», частка виробництва якої склала близько 13% обсягу виробництва по Луганській області (6% виробництва по Україні).

Донецька область посідає друге місце з часткою 27%. В розглянутому періоді видобутком енергетичного вугілля займалося 58 компаній. Серед лідерів видобутку ВАТ «Шахта «Комсомолець Донбасу» – 25% (7% по Україні).

Частка виробництва Дніпропетровської області склала 23% загального обсягу виробництва. Серед 10 виробників найбільші обсяги були у структурного підрозділу ВАТ «Павлоградвугілля» шахти ім. Героїв космосу – 16% в Дніпропетровської області (4% по Україні).

На Львівську і Волинську області припадає 7% загального обсягу.

Подібна інформація про інші країни  
Австрія Алжир Бельгія Білорусь Болгарія Бразилія Великобританія Греція Грузія Естонія Єгипет ЄС Індія Ірак Іспанія Італія Казахстан Канада Киргизстан Китай Кувейт Латвія Литва Ліван Лівія Марокко Молдова ОАЕ Південна Корея Польща Росiя Румунія Сирія Словаччина США Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Україна Чехія Швеція
Інші документи по цій країні  
IT та телекомунікації PR та реклама Будівництво Валюта Вироби з чорних та інших некоштовних металів Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку Зв'язок ЗЕД Інвестиції Інформаційно-аналітичні послуги Інше машинобудування Інші послуги Каміння, скло, кераміка Консалтингові послуги Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Мінеральна сировина Населення Національна символіка Нетарифне регулювання Святкові дні Страхування Товари агропромислового комплексу Товари деревообробної промисловості Товари кольорової металургії Товари легкої промисловості Товари фармацевтичної промисловості Товари хімічної промисловості Товари целюлозно-паперової промисловості та друкована продукція Товари чорної металургії Точне машинобудування Транспорт Транспортне машинобудування Транспортно-експедиційні послуги Туризм Фінансові послуги

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки